PRŠTALO U VEČITOM DERBIJU! Drama rešena u PET setova!

08.12.2023

22:00

Odbojkaši Crvene zvezde u derbiju 10. kola Superlige Srbije pobedili su večitog rivala Partizan sa 3:2 (po setovima 25:23, 27:29, 26:28, 25:19, 15:10).

Meč je trajao 130 minuta, a posle velike borbe Zvezda je upisala treću uzastopnu pobedu i sa 22 boda druga je na tabeli, dok je ekipa iz Humske trećeoplasirana i ima 20 poena.

Crveno-beli su u drugom setu ispustili osam poena prednosti (14:6), imala je i velikih 23:18, ali je Partizan napravio neverovatan "kambek" i na razliku je dobio drugi period rezultatom 29:27.

Preslikan scenario bio je u trećem setu, jer je Crvena zvezda kontrolisala igru do rezultata 18:12, a onda je usledio - potop! Crno-beli su serijom 7:2 smajnili na 20:19, potom spasili dve set lopte i ponovo na razliku došli do vođstva od 2:1 u setovima.

Uprkos minusu, Zvezdina ekipa, ipak, nije potpuno potonula i ubedljivo je dobila četvrti period (25:19), pa je "zlatni set" rešavao pobednika. Ponovo su se crveno-beli kockali, Partizan je uspeo da zapreti i smanji zaostatak na 11:10, ali uspelila je serija domaćih za konačan trijumf.

Što se tiče najefikasnijih, Dušan Nikolić je imao 27 poena, Nikola Žugić 14, a Ahmed Omar 10.

U timu Partizana, Milija Mrdak je bio najbolji sa 26 poena, Lazar Marinović je imao 17, a Ignjat Dopuđ 11.