SRBIJA NAJUSPEŠNIJA NA EP U TEKVONDOU: Poslednjeg dana takmičenja osvojene još dve medalje!

Autor: Tanjug

26.08.2023

23:07

Vanja i Lev na najbolji mogući način stavili tačku na kontinentalni šampionat.

Tekvondisti Srbije sa medaljama

Tekvondistkinja reprezentacije Srbije Vanja Stanković je poslednjeg dana Evropskog prvenstva u olimpijskim kategorijama osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 49 kilograma, a Srbija je završila takmičenje kao najuspešnija zemlja u konkurenciji žena i ukupnom poretku.

Poslednji dan šampionata mladi takmičar Lev Kornejev osvojio je bronzanu medalju u kategoriji do 58 kilograma.

Srbija je imala ukupno 14 takmičarki i takmičara, a čak osmoro njih se iz Estonije vraća sa medaljama.

Pored Vanje Stanković, zlatne medalje osvojile su i Nađa Tešić u kategoriji do 57 kilograma i Aleksandra Perišić u kategoriji do 67 kilograma.

Na prvenstvu u kojem su se svi takmičili u osam olimpijskih kategorija, po četiri u ženskoj i muškoj konkurenciji, osvojeno je i pet bronzanih odličja. Ela Marić u kategoriji do 57 kilograma, Nadica Božanić u kategoriji iznad 67, kao i trojica muškaraca, pored Kornejeva i Stefan Takov u kategoriji do 80 kg i Miloš Golubović u kategoriji iznad 80 kilograma.

Nagrada za najuspešniju reprezentaciju na šampionatu u Talinu uručena je treneru nacionalnog tima Draganu Joviću.