SRBI RAZVALJENI NA SAN SIRU: Grad Romea i Julije progutao Murinjovu "vučicu"

Torino i Roma prilično loše ušli u novu sezonu.

Vanja Milinković-Savić

Fudbaleri Milana i Verone upisali su nove trijumfe u ovoj sezoni Serije A, pošto su u drugom kolu ostvarili pobede na svojim terenima.

"Rosoneri" su ubedljivo savladali Torino, rezultatom 4:1 (3:1).

Kristijan Pulišić je u 33. minutu dao vodeći gol za Milan, a Per Šurs je u 36. doneo izdjenačenje gostima.

Ipak, Olivije Žiru je u 43. minutu iz penala ponovo doveo domaći tim u vođstvo, a u nadoknadi vremena prvog dela je Vanju Milinković-Savića matirao i Teo Ernandez.

Jedini gol u nastavku postigao je Žiru, koji je opet sa bele tačke nadmudrio srpskog reprezentativnog čuvara mreže.

Osim Milinković-Savića, koji je odigrao ceo meč, u startnoj postavi Torina našli su se još Ivan Ilić i Nemanja Radonjić. Međutim, obojica su napustila teren u jednom trenutku. Ilić je zamenjen na poluvremenu, a Radonjić u 59. minutu.

U istom terminu je Verona napravila veliko iznenađenje, pošto je kod kuće tukla Romu sa 2:1 (2:0).

Tim iz grada Romea i Julije je poveo već u četvrtom minutu, kada je pogodak postigao Ondrej Duda, a Siril Ngong je u nadoknadi prvog dela duplirao prednost Verone.

Gol nade za "vučicu" dao je Husem Auar u 56. minutu, ali četa Žozea Murinja do kraja ipak nije uspela da izbegne poraz.

Na ovom meču Srbi nisu nastupali, pošto je na jednoj strani Mile Svilar presedeo utakmicu na klupi za rezerve, dok na drugoj Darka Lazovića nije bilo zbog povrede.

Posle ovih utakmica, Milan i Verona zauzimaju prva dva mesta na tabeli Kalča, sa po šest bodova, dok su Torino i Roma ostali u donjem delu sa po samo jednim poenom iz dva meča.