PARTIZAN OSTAO BEZ TITULE! Muk na Banjici: Crveno-beli POTVRDILI DOMINACIJU!

24.05.2023

19:45

Poznat stari/novi prvak Srbije.

Grobari na Banjici

Rukometaši Vojvodine osvojili su Arkus ligu! Novosađani su slavili u finalu protiv Partizana sa 2:0, pošto su u drugom meču odigranom na Banjici trijumfovali rezultatom 28:20 (9:9).

Na taj način, "lale" su se okitile desetom vezanom titulom nacionalnog prvaka, ukupno 11. u klupskoj istoriji.

Grobari su napravili sjajnu atmosferu u hali SC "Voždovac", uspeli su da uliju dovoljno energije svojim miljenicima tokom prvog dela susreta, ali je u drugom poluvremenu presudio kvalitet Voše.

Nakon egala na velikom odmoru (9:9), gosti su dodali gas i "pregazili" Partizan u drugih 30 minuta, pa se apsolutno zasluženo raduju peharu.

Najefikasniji kod Vojvodine bio je Marko Vasić sa šest golova, Darko Milenković postigao je pet, a MVP finala Branko Tomić četiri. Kod Partizana Nikola Zečević i Uroš Kojadinović postigli su po pet golova.

Podsetimo, treće mesto pripalo je Metaloplastici, koja je bila bolja od Pančeva sa 2:0.