RAPSODIJA "ORLOVA": Srbija RAZBILA Katar, Milosavljev ODMAH pokazao klasu!

17.01.2023

21:57

Prelepo veče u Spodek areni.

Dejan Milosavljev

Rukometaši Srbije deklasirali su Katar u Katovicama sa 34:24 u poslednjem 3. kolu prve faze Svetskog prvenstva.

"Orlovi" su ovom pobedom preneli dva boda u narednu fazu takmičenja, gde će za rivale imati Holandiju, Norvešku i Argentinu.

Dalje će i Katar, ali neće preneti niti jedan bod, dok će Nemačka sa četiri boda u novu grupu.

Igrač meča bio je fantastični golman "Orlova" Dejan Milosavljev, koji se vratio posle povrede.

Srbija je od početka meča bila u prednosti, ali se Katar dugo držao u igri i igrao se gol za gol. Kada bismo i uspeli da odemo na dva gola prednosti, rival bi se ekspresno vratio u egal.

Bogdan Radivojević bio je najbolji u Srbiji u prvom poluvremenu, pogađao je odakle je hteo, pa i sa pola terena.

Uspeo je u tim minutima i da upiše prve minute na turniru Jovica Nikolić (u ekipi zamenio povređenog Vejina), ali neće po nečemu lepom pamtiti meč u kom je vrlo brzo isključen nakon što je udario protivnika laktom.

Može da bude zadovoljan... Toni Đerona

Ipak, to nije poljulalo izabranike Tonija Đerone, pa je nedugo posle toga stigla na maksimalnih +5.

Nažalost, usledio je najgori period igre našeg tima, pet minuta smo bili bez gola, pa smo Kataru pružili priliku da stigne do izjednačenja. U tim trenucima imali smo sreće, jer je Katar u dva navrata promašio prazan gol, pa smo na poluvreme otišli sa +3.

Na startu drugog dela igra na gol Srbije stao je Dejan Milosavljev, na čijim krilima je naš tim u potpunosti razbio rivala.

Ubrzo smo stigli do maksimalnih +6, a Kataru nije pomogao ni tajm-aut selektora Valera Rivere.

Srbija je sa sjajnim Milosavljevom primila samo jedan gol u prvih deset minuta drugog poluvremena. Sa druge strane, u napadu je sve igralo skoro savršeno, te Katar nije imao rešenja za igru izabranika Tonija Đerone.

Na kraju, "Orlovi" su stigli do ubedljive pobede, a jedino što je bacilo mrlju na to je crveni karton Dragana Pešmalbeka, ali srećom uz njega nije dobio i plavi, pa će moći da igra u narednom meču.

Radivojević je sa sedam golova bio najefikasniji igrač u našem timu, Vorkapić je dodao šest, a Đorđić i Marsenić su se zaustavili na po četiri pogotka.

Podsetimo, u narednoj fazi naša reprezentacija igra protiv Norveške, Holandije i Argentine.