SRBIJA JE ZEMLJA RVANJA: Naši reprezentativci osvojili dva zlata na Svetskom prvenstvu!

11.09.2022

19:30

Sjajan dan za naše rvače u Beogradu.

Srpski rvači sa Vanjom Udovičićem

Srpski reprezentativci u rvanju grčko-rimskim stilom su u nedelju osvojili dve zlatne medalje na Svetskom prvenstvu koje se održava u Beogradu.

Zurab Datunašvili odbranio je titulu prvaka sveta, u kategoriji do 87 kilograma, pošto je u finalu pobedio Turpan Bisultanova iz Danske rezultatom 6:2.

Datunašvili je bio najbolji na planeti i prošle godine u Oslu.

Osvajač bronzane medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju na putu do finala pobedio je i Davida Losoncija iz Mađarske 4:3.

Prethodno je Ali Arsalan osvojio zlato u kategoriji do 72 kg, pošto je u finalu pobedio Ulvija Ganizadea iz Azerbejdžana rezultatom 7:4.

Naturalizovani Iranac, koji se takmiči pod srpskom zastavom, prethodno je u polufinalu ubedljivo savladao Francuza Ibrahima Ganema.

Na putu do finala bio je bolji i od Andreja Kulika iz Ukrajine, Roberta Friča iz Mađarske i Kristupasa Slijeve iz Litvanije.

Arsalanu je ovo druga medalja ove godine za Srbiju, nakon što je osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Njima je zlata putem Instagrama čestitao i ministar omladine i sporta Vanja Udovičić.

U ponedeljak će se za titule svetskog šampiona boriti Sebastijan Nađ i Mate Nemeš.