DOMINACIJA: Srbija nadomak dva ZLATA na startu SP u rvanju!

11.09.2022

08:44

Bravo!

Srpski reprezentativci u rvanju Ali Fejzolah Arsalan i Zurab Datunsašvili boriće se danas u Beogradskoj Areni za titule svetskog šampiona, dok će Viktor Nemeš pokušati da osvoji bronzanu medalju.

Šampionat sveta u rvanju svečano će biti otvoren danas od 16 sati, a Srbije je već obezbedila dve medalje, s obzirom na to da su prvog dana takmičenja izborena dva finala i jedno polufinale.

Arsalan je u kategoriji do 72 kg grčko-rimskim stilom u polufinalu ubedljivo savladao Francuza Ibrahima Ganema, pošto je meč završio tušem.

Na putu do finala predstavnik Srbije bio je bolji od Andreja Kulika iz Ukrajine, Roberta Friča iz Mađarske i Kristupasa Slijeve iz Litvanije.

Arsalan će se za zlato boriti protiv Ulvija Ganijzadzea iz Azerbejdžana.

Osvajač bronzane medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju Zurab Datunašvili borbu za zlato u kategoriji do 87 kg izborio je pobedom nad Davidom Lošoncijem iz Madharske sa 4:3.

U finalu će mu protivnik biti Turpan Bisultanov iz Danske.

Datunašvili brani zlato koje je pre godinu dana osvojio u Oslu.

Plasmanom Arsalana i Datunašvilija u finale Srbija je na osmom uzastopnom Svetskom prvenstvu uspela da osvoji makar jednu medalju.

Priliku za bronzu imaće i Nemš, koji čeka rivala iz repesaža.

Ulaz na sve mečeve Svetskog prvenstva Beogradskoj areni je besplatan, a finalni program počinje od 18 sati.