NIŠTA OD MEDALJE: Vasić i Mačković šesti u Evropi!

13.08.2022

12:36

Srpski veslači nisu uspeli da stignu do odličja.

Srpski veslački dvojac u sastavu Miloš Vasić i Martin Mačković zauzeo je danas šesto mesto u finalu Evropskog prvenstva u Minhenu.

Njih dvojica trku su završili za 7:01,05 minuta i bili su za 16,77 sekundi sporiji od rumunskog dvojca koji je osvojio zlatnu medalju.

Srebro je pripalo posadi Velike Britanije (6:46,52), dok je bronzu osvojila Španija (6:49,13).

Srpski dubl skul, u sastavu Aleksandar Beđik i Aleksandar Filipović, plasirao se ranije danas u finale, koje je na programu sutra u 12.59.

Miloš Vasić i Aleksandar Beđik

Oni su zauzeli drugo mesto u prvoj polufinalnoj trci s vremenom 6:36,55 minuta i bili su za 2,84 sekunde sporiji od španskog dubl skula.