Totalni krah: Novi DEBAKL odbojkaša Srbije!

09.07.2022

17:23

Poraz za porazom...

Odbojkaši Srbije doživeli su novi maksimalan poraz u Ligi nacija.

Ovog puta od njih je u Gdanjsku bio bolji Iran rezultatom 3:0 (35:33, 25:21 i 25:12). Meč je trajao 88 minuta.

Prvi set je trajao neverovatnih 40 minuta i naši momci su u njemu propustili brojne prilike.

U naredna dva seta Iran je bio bolji, pogotovo u trećem u kojem nam je dozvolio samo 12 poena.

Ovim porazom naša reprezentacija je ostala bez šansi za plasman na Finalni turnir u Bolonji, dok će Iranci najverovatnije igrati tamo.

Poslednji meč u Gdanjsku, Srbija će odigrati protiv Kine sutra od 14.00 časova.

Na Finalnom turniru će igrati osam reprezentacija, a takmičenje počinje od četvrtfinala.

Finalni turnir u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 20. do 24. jula u Bolonji, u Italiji.