SELEKTOR OTKRIO KARTE: Na ove snage se računa, oni će predstavljati Srbiju u Ligi nacija I na Svetskom prvenstvu!

Autor:

Sport

06.04.2022

16:47

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Do kraja godine, mušku odbojkašku reprezentaciju Srbije očekuju dva velika takmičenja.

SELEKTOR OTKRIO KARTE: Na ove snage se računa, oni će predstavljati Srbiju u Ligi nacija I na Svetskom prvenstvu!

Foto: Starsport

U period od 7. juna do 24. julana program je Liga nacija, a zatim sledi i Svetsko prvenstvo za koje će svetska odbojkaška federacija FIVB naknadno odrediti domaćina, kao i termine odigravanja turnira.

Selektor Igor Kolaković, saopštio je širi spisak odbojkaša na koje računa za predstojeća takmičenja. Na njemu se nalaze:

Tehničari: Nikola Jovović (Dinamo Sosnovi Bor-Rusija), Vuk Todorović (ACH Volej Ljubljana-Slovenija), Aleksa Batak (Kan-Francuska), Maksim Buculjević (Altekma Izmir-Turska), Andrija Vulikić (Spartak Subotica), Andrija Vilimanović (Vojvodina Novi Sad), Andrej Polomac (Takovo Gornji Milanovac)

Korektori: Aleksandar Atanasijević (SKRA Belhatov-Poljska), Dražen Luburić (Lokomotiva Novosibirsk-Rusija), Božidar Vučićević (Halbank Ankara-Turska), Nikola Meljanac (Crvena zvezda), Milan Zečević (Vojvodina Novi Sad), Dušan Nikolić (Crvena zvezda)

Libera: Lazar Koprivica (Radnički Kragujevac), Nikola Peković (Fridrihshafen-Nemačka), Miljan Milović (Spartak Subotica), Stefan Negić (Vojvodina Novi Sad)

Blokeri: Marko Podraščanin (Trentino-Italija), Srećko Lisinac (Trentino-Italija), Petar Krsmanović (Kuzbas Kemerovo-Rusija), Uroš Nikolić (Verona-Italija), Nemanja Mašulović (ACH Volej Ljubljana-Slovenija), Aleksandar Nedeljković (LVI Prag-Češka Republika), Stevan Simić (Vojvodina Novi Sad), Andrej Rudić (Vojvodina Novi Sad), Aleksandar Bošnjak (Vojvodina Novi Sad)

Primači: Uroš Kovačević (Aluron Zavjerče-Poljska), Marko Ivović (Dinamo Sosnovi Bor-Rusija), Nemanja Petrić (Belogorje Belgorod-Rusija), Miran Kujundžić (Pariz Volej-Francuska), Pavle Perić (Olimpijakos Pirej-Grčka), Milan Katić (Monca-Italija), Lazar Marinović (Partizan), Lazar Bajandić (Vojvodina Novi Sad), Luka Tadić (Crvena zvezda), Stefan Skakić (Crvena zvezda), Davide Kovač (Radnički Kragujevac)

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na Telegramu i Vajberu. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.

BONUS VIDEO:

 

 

 

 

 

 

Komentari (0)

Loading