OVO SE NE VIĐA TAKO ČESTO: Kakav vaterpolo - STRAŠAN vaterpolo!

02.02.2022

07:50

Vaterpolisti Radničkog i Crvene zvezde odigrali su spektakularan meč u okviru 1. kola doigravanja za plasman od 1. do 6. mesta srpske vaterpolo Super lige.

Detalj sa meča Crvena zvezda - Radnički

Na bazenu u "Šumaricama", domaća ekipa je slavila rezultatom 15:12, ali mora se napomenuti da su vaterpolisti Crvene zvezde nakon prvog perioda igre imali ogromnu prednost od pet golova razlike koju nisu uspeli i da sačuvaju do kraja meča.

Iznenadila je Zvezda velikog rivala i prikazala verovatno ponajbolju igru u ovoj sezoni. Međutim, prednost iz prve deonice, potpuno je srušena u nastavku. Odbrana Lazara Dobožanova povukla je Radnički, koji prišao na -1, a zatim i sa dva vezana pogotka Lukića i do preokreta, 9:8.

U poslednjim minutima je bio egal, a dva brza i vezana pogotka Ukropine i Vrlića bial su dovoljna da se Radnički i definitivno odlepi na 12:10, te da do kraja samo uveća prednost.

Najefikasniji u pobendičkom sastavu bio je Nikola Lukić sa pet golova, a pratio ga je Aleksa Ukropina sa četiri, koliko je postigao i Marko Radović na drugoj strani.

Nakon ovog trijumfa vaterpolisti Radničkog su izbili na drugu poziciju superligaške tabele, dok je ekipa Mirka Vičevića i dalje četvrta sa devet osvojenih bodova.

1. Novi Beograd 6 6 0 0 108:50 18
2. Radnički 7 5 0 2 86:73 15
3. Partizan 7 5 0 2 89:89 15
4. Crvena zvezda 7 3 0 4 77:77 9
5. Šabac 7 1 0 6 61:98 3
6. Vojvodina 6 0 0 6 51:100 0