SRBIJA ELIMINISANA SA TURNIRA! Slabo izdanje Orlova u Segedinu!

17.01.2022

20:10 >> 21:05

Rukometaši Srbije izgubili su od Francuske 29:25 u 3. kolu prve runde Evropskog prvenstva u rukometu!

Nažalost naša reprezentacija nije uspela da napravi podvig i da se plasira u sledeću rundu. Presudno je bilo prvo poluvreme u kojem smo promašili mnogo zicera, a na golu Francuske briljirao je Žerar.

Krenuli su spretnije Francuzi u meč i odmah na startu poveli sa dva gola razlike. Uspeli su naši da izjednače na 3:3, i to je poslednji put da Srbija nije bila u deficitu.

Stegnutno su igrali naši reprezentativci, mnogo promašenih zicera, i sjajne odbrane Žerara, dovele su do velikog rezultatskog zaostatka na poluvremenu od minus osam. (16:7)

Došli su do daha u drugom poluvremenu "Orlovi" i praktično igrali egal sa "Trikolorima", ali to nije bilo dovoljno da naprave veliki preokret koji bi doneo drugu fazu!

Iz grupe C Francuska i Hrvatska idu dalje, a Srbiji ostaje za utehu da se nije obrukala protiv olimpijskog šampiona.

FRANCUSKA - SRBIJA 29:25 (16:7)

II POLUVREME

30. minut - Brani fenomenalni Cupara. Milosavljević! 29:25

29. minut - Novi gol Radivojevića! 29:24 Uspeli su naši reprezentativci da ublaže ovaj poraz!

27. minut - Sretenović prvi gol! 29:22 Bogdan Radivojević! 29:23

25. minut - Opet je plus deset. 28:18 Brzi gol Kukića. 28:19 Ričardson petim golom na turniru deset. 29:19 Marsenić! 29:20 Sedam metara za Srbiju i isključenje za Ričardsona! Radivojević pogađa! 29:21

23. minut - I drugi golman Francuza nastavlja sa odličnim odbranama. Milosavljević postiže prvi gol na meču. 26:18 Treći gol Mina. 27:18

21. minut - Druga suspenzija za Stevana Sretenovića. Srbija će opet imati igrača manje. 26:17 Sada isključenje i za Francuze. Sjajna odbrana Cupare!

19. minut - Srbija maši zicer, i opet kazna Francuza! 24:16 Gol Pešmalbeka! 24:17

17. minut - Novi lak gol Francuske. 23:15 Sedam metara za naš tim! Gol! Bogdan Radivojević! 23:16

15. minut - Dva minuta isključenja i sedmerac za Francusku! Promašaj! Bogdan Radivojević za 22:15! Čuju se srpski navijači!

13. minut - Pogađa Lazar Kukić treći put večeras. 22:13 Šotić vrlo dobar. 22:14

11. minut - Zanimljiva scena iz dvoran, navijač nije hteo da vrati loput francuskom igraču. Treći pogodatak Marsenića. 21:12 Sumnjiv sedmerac za Francusku. 22:12

9. minut - Karabatić ulazi u seriju. 20:11 Živu loptu hvata Žerar! 21:11

7. minut - Marsenić iz kontre smanjuje na 18:10. Probudili su se naši navijači. Gol Karabatića i isključenje Pešmalbeka. 19:10 Konačno gol sa pozicije levog krila 19:11!

5. minut - Kontrafaul Pešmalbeka. Drugi realizovani sedmerac za Srbiju. 18:9

3. minut - Neverovatan je Žerar. Francuzi pogađaju stativu, malo sreće i za naš tim! 18:8

1. minut -  Drugi gol Kukića. 16:8 Odmah uzvraćaju Francuzi. 17:8

I POLUVREME

30. minut - Nove greške Srbije. Ostaje 16:7.

29. minut - Isključenje za Francuze. Ali novi promašeni zicer Srbije! 16:5 Konačno Kukić prekida seriju od 13 minuta bez gola! 16:6 Ivanišević postiže prvi gola na prvenstvu preko celog terena! 16:7

27. minut - Srbija deset minuta bez gola! 14:5 Plus deset za Francusku! 15:5

25. minut - Cepelin Francuza! 13:5 Deseta odbrana Žerara!

23. minut - Devet odbrana Žerara naspram pet odbrana Cupare. Novih šest minuta bez gola naše selekcije!

21. minut - Ne uspeva Srbija da dođe do svoje igre. Sjajan Žerar na golu Francuske! 12:5

19. minut - Nema gola iz sedmerca za Francusku! Bolja igra olimpijskih šampiona! 11:5

17. minut - Francuska ide na plus pet. Šest minuta nismo postigli gol! Nova dva minuta za Francuze! Konačno gol! 8:5 Odmah vraćaju Francuzi! 9:5 Mnogo promašenih zicera! 10:5

15. minut - Poigrava se Srbija i ne koristi igrača više! Nakon odbrane Cupare, Đerona traži tajmaut! Kontrafaul Orbovića!

13. minut - Koriste Francuzi igrača više i idu opet na plus tri. 7:4 Razbranio se Žerar. 8:4 Faul nad Kukićem i isključenje za Karabatića. Evo šanse da se približimo!

11. minuta - Već peta intervencija golmana Francuza, koji to koriste i idu na plus tri. 6:3 Pešmalbek probija i smanjuje na 6:4. Prekršaj na Karabatićem kojim je Orbović zaradio dva minuta isključenja. Prvi put imamo igrača manje.

9. minut - Začarao je mrežu Cupara. Nakon neiskorišćenog zicera Orbovića, odmah kazna Francuza za 4:3. Novi promašen zicer i opet Maje! 5:3

7. minut - Fantastična odbrana Cupare! Kontraaa! Bogdan Radivojević smanjuje na 3:2. Nova odbrana sjajnog Cupare! Orbović je srušen! Srbija će imati priliku sa sedmerca da izjednači! Goool! 3:3

5. minut - Prvi gol Majea za 3:1, Cupara je bio na loptu ali nije uspeo da skine ovaj projektil.

3. minut - Nakon sjajne odbrane Žerara brza kontra "trikolora" i novi gol u mreži Cupare. Pasivan napad pretio je Srbiji, ali fantastičan gol Uroša Borzaša! 2:1

1. minut - Prvi napad za Francuze i odmah gol. 1:0

U toku današnjeg dana stigle su loše informacije za naš tim, Petar Nenadić nije uspeo da se priključi našim reprezentativcima pred odlučujuću borbu.

Našim reprezentativcima potrebna je pobeda od minimum dva gola razlike kako bi se plasirali u drugu rundu Evropskog prvenstva, a time i direktno eliminisali Hrvate.

U poslednjem susretu ova dva tima koji se odigrao u okviru kvalifikacija za ovo takmičenje Srbija je pobedila "trikolore" 27:24.

Danas je odigrana prva utakmica grupe C u kojoj je Hrvatska savladala Ukrajinu 38:25.