VAŽNA POBEDA ZA ZVEZDU: Nedović i ekipa UBEDLJIVI protiv Valensije u Areni!

30.01.2024

19:00

Crveno beli sa 82:64 slavili u 24. kolu Evrolige.

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su veoma važnu pobedu! Naime, crveno-beli su savladali Valensiju rezultatom 82:64 u 24. kolu Evrolige. Srpskog predstavnika u prvom meču duplog kola elitnog takmičenja do desetog trijumfa predvodio je Nemanja Nedović. Srbin je utakmicu završio sa 27 poena! Veliku ulogu u trijumfu domaćih imali su još i Smart, Teodosić koji je dobio ovacije 15.000 navijača.
Zvezda već u petak na istom mestu, beogradskoj "Štark areni", dočekuje takođe španski klub Barselonu u 25. kolu.

Tekstualni prenos meča iz Beograda mogli ste pratiti na našem lajv-blogu, evo kako je izgledao tok utakmice:

CRVENA ZVEZDA - VALENSIJA 82:64

KRAJ

10. minut: Kraj u Areni! Zadovoljni su navijači Crvene zvezde igrom i zalagenjem svojih izabranika pa proslavljaju pesmom!

9. minut: Nedoviiiiiić! Fantastična utakmica sprskog košarkaša. Nova trojka kao kap!

8. minut: Zvezda sigurno održava prednost i na pragu je pobede.

6. minut: Smart je vezao poene i osujetio nalete Španaca. Bitne koševe dao je i Gedraitis.

4. minut: Miloš Teodosić dobija velike ovacije. A Harper smanjuje.

3. minut: Odželej izmišlja koševe za Valensiju. Minijatura Smarta za Zvezdu koji povećava prednost.

2. minut: Opet sjajno rešenje Teodosića, poeni Tobija.

1. minut: Počela je odlučujuća četvrtina. Vratio se Nedović.

KRAJ TREĆE DEONICE

10. minut: Konačno! Pogađa i Majk Tobi. I to za tri poena! Ipak, gosti uzvraćaju.

8. minut: Igra se tvrdo u ovim minutima. Međutim, Teodosićeva asistencija za lake poene Tobija. Zvezda ima osetnu prednost. Pengos smanjuje.

7. minut: Mladi Pradinja kod gostiju promašuje tri od četiri bacanja u nizu.

6. minut: Postigao je Nemanja 24 poena i tražio od trenera da odmori.

5. minut: Nedooooović! Raspucan je srpski košarkaš. Nezaustavljiv je na ovom meču!

4. minut: Jago ponovo donosi dvocifrenu prednost.

3. minut: Publika besna na sudije pošto kod poena Davidovca nije sviran faul i dodatno slobodno bacanje.

2. minut: Gosti su smanjili na minus šest poena nakon dva plus jedan. U dva napada zaredom na isti način. Nedovićeva trojka na drugoj strani razdrmala je publiku.

1. minut: Nedović u drugom poluvremenu nastalja gde je stao u prethodno. Ingls siguran s penala.

TREĆA ČETVRTINA

10. minut: Kraj prvog poluvremena. Zvezda na pauzu ide s pristojnom razlikom u svoju korist! Nedović inspirisan u završnici.

9. minut: Davidovac opet ne uspeva da pogodi otvoren šut. Gosti s penala dodatno smanjuju zaostak.

8. minut: Na Trojku Nedovića gosti uzvraćaju sa po dva poena Inglsa i Džonsa.

7. minut: Tehnička za trenera gostiju, nakon toga njegovi puleni daju poene i smanjuju s linije za slobodna bacanja.

6. minut: Zatišje pred buru! Nova trojka domaćih, Nedović cepa mrežicu!

4. minut: Valensija, kao na startu, nema rešenja u napadu. Tek sa penala uspevaju da se upišu. Na drugoj strani, ponovo Teo daje trojku, a zatim asistira Tobiju.

3. minut: Trojka Teodosića! A potom i iskusno iznuđen faul u napadu od strane Srbina. Hanga pogađa za tri takođe.

2. minut: Evo i lakih poena Hange. Trener Mumbru traži tajm-aut.

Akcija Hange

1. minut: Zvezda je vezala četiri poena u prvom minutu drugog kvartala.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut: Kraj prve četvrtine.

9. minut: Anderson siguran, probudili su se Španci.

8. minut: Vodi Valensija nakon pogođene trojke. Lazić uzvraća za dva.

7. minut: Kris Džons za dva, a potom i Harper.

6. minut: Valensija se muči u napadu, a Jago pogađa sa osam metara!

5. minut: Poeni za tri Džonsa. Mitrović precizan s druge strane.

4. minut: Jako lepa akcija domaćih. Gedraitis polaže loptu koš. Zvezda igra odličnu odbranu. Gosti i dalje bez poena.

3. minut: Nervozan početak Španaca, ponovo su izgubili loptu, i dalje su bez poena. Na drugoj strani, Mitrović ovog puta nije uspeo da se upiše u strelce.

2. minut: Tri neiskorišćena napada Valensije, jedan Zvezde. Mitrović strpljiv, stiže do prvih poena.

1. minut: Počela je utakmica. Za Zvezdu su startovali Lazić, Jago, Gedraitis, Mitrović i Bolomboj.

PRVA ČETVRTINA

TOK MEČA:

DVORANA: Arena. SUDIJE: Robert Lotermoser, Emin Mogulkoč, Sašo Petek.

CRVENA ZVEZDA: Smart, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Tobi, Bolomboj, Nedović, Gedraitis, Gilespi, Dos Santos.

VALENSIJA: Harper, Klaver, Puerto, Rivers, Pradilja, Anderson, Lopez, Džons, Ingliš, Robertson, Odželej, Pangos.

UVOD:

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Valensiju u 24. rundi najelitnijeg klupskog evropskog takmičenja, pod imperativom pobede.

Naime, samo trijumf ostavlja tim s Malog Kalemegdana ostavlja u trci za plej-in i čuva, kakvu takvu šansu da se srpski šampion domogne plej-ofa.

Izabranici Janisa Sferopulosa imali su odličnu uvertiru za ovu utakmicu, pošto su u večitom derbiju AdmiralBet ABA lige, savladali Partizan 88:86, iako su u pojedinim trenucima imali i 21 poen prednosti.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog "Republike", posvećen meču Crvena zvezda - Valensija.