BOGDAN NIJE MOGAO DA POGODI OKEAN SA BRODA: Loše šutersko veče za Bogdanovića u pobedi Atlante (VIDEO)

16.01.2024

02:10

Kapiten reprezentacije Srbije odigrao najgoru utakmicu u sezoni.

Bogdan Bogdanović

Košarkaši Atlanta Hoksa pobedili su San Antonio Sparse na svom terenu rezultatom 109:99 (35:16, 34:18, 18:33, 22:32).

Kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović odigrao je jednu od najgorih utakmica ove sezone. On je za 25 minuta na parketu upisao pet poena, uz užasne procente šuta (1/6 za tri, 1/4 za dva), dva skoka, po jednu asistenciju i ukradneu loptu, ali i dve izgubljene lopte.

Za razliku od Bogdana, fantastičan je bio Tre Jang, koji je postigao 36 poena, a istovremeno je podelio i 13 asistencija.

U izostanku Bogdanovićevih poena, osim Janga su u timu Hoksa dvocifreni bili još Džejlen Džonson sa 16, Klint Kapela i Dežonte Marej sa po 13, kao i Sadik i Bej sa deset koševa. Uz to, treba dodati da su prva trojica imala dabl-dabl, pošto su svi skupili dvocifreni broj skokova.

U poraženom sastavu je najbolji bio Viktor Vembanjama sa 26 poena i 13 uhvaćenih lopti. Odličan je bio i Džeremi Sočan sa 23 poena, dok je 15 dodao Džulijan Čampanji.

Domaći tim je posao na ovoj utakmici završio već u prvom poluvremenu, pošto je posle 24 minuta igre na semaforu pisali 69:34 za Hokse. Iako su u drugom poluvremenu Sparsi i te kako uspeli da ublaže poraz, pobeda Atlante se nijednog trenutka nije dovodila u pitanje.

Posle ove utakmice, Atlanta ima skor 16-23 i grčevito se bori za mesto u plej-inu.

Sa druge strane, San Antonio je zakucan za dno tabele Zapada.