PORAZ PARTIZANA NAKON PREOKRETA: "PARNI VALJAK" krenuo da MELJE, pa UDARIO u ZID!

09.01.2024

19:19

Težak poraz crno -belih.

KK FENERBAHČE - KK PARTIZAN       91:76

(19:31, 24:17, 25:16, 23:12)

Košarkaši Partizana poraženi su od Fenerbahčea na gostovanju u Istanbulu rezultatom 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12) u okviru 20. kola Evrolige.

Krenuli su silovito izabranici Željka Obradovića, rešetali su iz svih pozicija, a posebno su bili raspoloženi Kevin Panter i Bruno Kaboklo.

Domaći tim nije imao rešenje za brzu tranziciju crno-belih u prvih 15 minuta, a "parni valjak" došao je do maksimalnih +17, na semaforu je stajalo 19:36.

Fenerbahče se probudio na krilima Tajlera Dorsija, koji je u drugoj četvrtini postigao 11 poena i vratio svoj tim u igru. Na poluvreme se otišlo rezultatom 43:48.

Nastavak nam donosi potpuni raspad crno-belih. Razigrali su se Gudurić i Sestina i priključili se raspoloženom Dorsiju.

Partizanu je potpuno stao šut, a odbrana velikana iz Turske delovala je granitno.

Partizan je bio bez koša iz igre skoro 9 minuta, od kraja treće deonice, do polovine četvrte.

Pogađali su izabranici Šarunasa Jasikevičijusa iz svih pozicija u tim trenutcima, a gosti nisu imali rešenje.

Na kraju trijumf Fenerbahčea, po svemu prikazanom potpuno zaslužem.

Dorsi je bio najefikasniji sa 24 poena, 15 je dodao Marko Gudurić, 14 Sestina, 12 Hejs- Dejvis, dok je Nik Kalates imao 9 poena uz 7 asistenicija.

Kod Partizana 18 poena Pantera, 14 Nanelija, dok su dvocifreni bili još i Kaboklo sa 13 poena i Smit sa 11.

Fenerbahče je sada na skoru 12-8, dok su crno-beli polovični 10-10.

Nema vremena za tugu, duplo kolo je u toku. Partizan već u četvrtak dočekuje Makabi, dok će Fener biti domaćin Bajernu.

Kraj utakmice, velika pobeda Fenerbahčea.

39. minut - Madar pogađa trojku. 91:74

38. minut - Kaboklo promašuje trojku, Hejs-Dejvis je fauliran na drugoj strani i ide na liniju slobodnih bacanja. Promašuje prvo, pogađa drugo. 88:74

37. minut - Gudurić pogađa dva slobodna bacanja. Doužer odgovara sa poludistance. 87:74

36. minut - Naneli pogađa trojku. Jasikevičijus reaguje minutom odmora. 85:72

36. minut - Pogađa Naneli prve poene u četvrtoj deonici za crno-bele. Dorsi pogađa novu trojku, a uzvraća Panter. 85:69

35. minut - Panter promašuje ulaz. Dorsi pogađa na drugoj strani. 82:64

34. minut - Partizan nije postigao koš iz igre sedam minuta. Gudurić pogađa novu trojku. Tajm-aut Željko Obradović. 80:64

32. minut - Ništa ne polazi od ruke košarkašima Partizana. Smit je promašio trojku.

32. minut - Tri trojke za Fenerbahče za minut. Dorsi je precizan. Serija 19:2, neverovatno. 77:64

31. minut - Gudurić pogađa trojku. Fenerbahče je potpuno razigran. Tajm-aut Željko Obradović. 74:64

31. minut - Dorsi otvara poslednjun deonicu trojkom. 71:64

Kraj treće četvrtine.

30. minut - Fauliran je Motli koji ide na liniju penala. Precizan Amerikanac oba puta. Partizan je imao poslednji napad u trećoj deonici. Naneli promašuje za tri. 68:64

30. minut - Nastavlja se serija Fenerbahčea, Hejs-Dejvis pogađa. Naneli je fauliran na drugoj strani i imaće dva slobodna bacanja. Precizan je Džejms oba puta. 66:64

29. minut - Gudurić poentira iz prodora. Fenerbahče vodi. 64:62

28. minut - Hejs - Dejvis poentira iz ofanzivnog skoka. Panter promašuje poludistancu. Dorsi poentira iz prodora. 62:62

27. minut - Doužer pogađa poludistancu. Odbranio se Partizan, a Papajanis pravi faul za slobodna bacanja. Naneli siguran oba puta. 58:62

27. minut - Anđušić pogađa trojku. Izuzetno bitan koš za crno-bele. Odgovara sestina. 58:58

26. minut - Sestina pogađa trojku. Izjednačenje u Istanbulu. 55:55

26. minut - Kalates pogađa iz prodora. 52:55

25. minut - Ledej postiže jedno od dva slobodna bacanja. 50:55

24. minut - Kaminski pogađa uz faul Motlija. Novih 2+1 za košarkaše Partizana. Pogađa dodatno bacanje Frenk. 50:54

23. minut - Sestina odgovara trojkom. 50:51

23. minut - Džejlin Smit pogađa uz faul Sestine. Realizuje dodatno slobodno bacanje. 47:51

22. minut - Trifunović pogađa dvojku, ali je isteklo vreme za napad. Vilbekin promašuje trojku na drugoj strani. Promašuje i Smit za Partizan. Pjer kažnjava pogotkom za dva. 47:48

21. minut - Drugi deo igre je počeo. Partizan je imao prvi napad, a Kaminski promašuje ceo koš sa kapice. Motli pogađa na drugoj strani uz faul Pantera. Promašuje dodatno slobodno bacanje. 45:48

Partizan vodi od samog početka utakmice. Raspoloženi su Paneter i Kaboklo. Crno-beli su imali i maksimalnih +17, ali je Tajler Dorsi preporodio Fenerbahče u drugoj četvrtini. Postigao je Amerikanac 11 poena u drugoj deonici. Puno je tenzije, Jasikevičijus i Hejs-Dejvis su dobili po tehničku grešku zbog prigovora. Izabranici Željka Obradovića na odmor odlaze sa pet poena prednost. Očekuje nas uzbudljiv nastavak fantastičnog meča koji gledamo u Istanbulu.

POLUVREME

20. minut - Hejs Dejvis pravi faul u napadu, a zbog protesta i on dobija tehničku. Panter pogađa slobodno bacanje. 43:48

20. minut - Kalates pogađa iz prodora, a Jasikevičijus dobija tehničku. Bunio se Litvanac za faul i sudije su to sankcionisale. Panter promašuje slobodno bacanje.

19. minut- Dorsi konačno promašuje jedan šut. Partizan gubi loptu, a na drugoj strani fauliran je Dejvis. Tajm-aut Partizan. Pogodio je Dejvis jedno slobodno bacanje 43:47

18. minut - Kaminski poentira iz reketa. 40:47

17. minut - Trifunović pogađa iz prodora. Dorsi uzvraća trojkom. 40:45

17. minut - Dešon Pjer pogađa preko Kaminskog. 37:43

16. minut - Trojka na trojku. Trifunović pogađa iz ugla. 35:43

15. minut - Panter pogađa dvojku. Nastavlja Kevin sa odličnom partijom. Kalates odogovara trojkom na drugoj strani. 35:40

14. minut - Dorsio je nerešiva enigma. Pogađa dva slobodna bacanja. Onda i trojka Sestine. Fener se vratio u meč. 32:38

14. minut - Odličan odgovor Partizana iz tajm-auta. Kaminski pogađa za dva. 26:38

13. minut - Razigrao se Dorsi, pogađa trojku. Serija Fenera, tajm-aut Željko Obradović 26:36

13. minut - Problem za Partizan. Kaboklo već ima tri lične greške. Sestina pogađa za dva. 24:36

12.minut - Dorsi pogađa za dva uz faul. Precizan sa linije penala. 22:36

11. minut - Madar pravi faul u napadu i odlazi na klupu. Džejlin Smit pogađa trojku. 19:36

11. minut - Prvi napad za Partizan. Fauliran je Džejlin Smit i ide na liniju slobodnih bacanja. Poentira oba puta plejmejker crno-belih. 19:33

Kraj prve četvrtine.

10. minut - Kevin Panter nastavlja da uništava protivnika. Pogađa još jednom za dva. 12 poena za kapitena crno-belih.

9. minut - Marko Gudurić je poentirao uz faul Kabokla. Reprezentativac Srbije pogađa dodatno bacanje. 19:29

8. minut - Odbranio se Partizan, Motli je promašio zicer. Madar faulira Pantera na šutu za tri poena. Kapiten crno-belih pogađa sva tri penala. 16:29

8.minut - Smit se zaleteo ka košu Fenerbahčea i pogodio uz faul. Precizan sa linije penala. 16:26

7.minut - Partizan igra fantastičnu odbranu. Ukarli su crno-beli loptu, ali faul u napadu pravi Naneli. Papajanis postiže dvojku 16:23

7. minut - Trojka Nanelija. Partizan je već na 24 psotignuta poena. Tajm-aut Jasikevičijus. 14:23

6.minut - Kevin Panter ponovo poentira. Crno-beli deluju fantastično 12:20

6. minut - Fantastična utakmica u Istanbulu, Panter poentira za dva uz faul. Kapiten Partizana pogađa dodatno slobodno bacanje. 12:18

5. minut - Marko Gudurić pogađa za dva, odgovara Kaboklo trojkom. Bruno se "zapalio" ima šut za tri poena 3/3. 12:15

4. minut - Šanli poentira za dva poena.Panter odgovara prodorom na drugoj strani. 10:12

3. minut - Kaboklo je raspoložen, pogađa novu trojku. Doužer na drugoj strani pravi ličnu grešku. Partizan krade loptu, a Naneli poentira u kontri. 8:10

3.minut - Kaboklo fauliran, pogađa oba slobodna bacanja. Hejs- Dejvis odgovara trojkom. panter promašuje poludistancu, a na drugoj strani Vukčević pravi faul nad Dejvisom. Promašuje prvo bacanje, ali je precizan drugi put. 8:5

2. minut - Pogađa sa polu distance Hejs-Dejvis za novo vođstvo Fenera. Kaboklo pravi korake na drugoj strani. 4:3

1.minut - Prvi napad za Fenerbahče i prv i poeni. Uzvraća Kaboklo šutem za tri poena. 2:3

POČELA JE UTAKMICA

Košarkaši Partizana gostuju Fenerbahčeu u 20. kolu Evrolige u Istanbulu. Meč počinje u 18.30h, a sva dešavanja možete pratiti na našem portalu.

FENERBAHČE - PARTIZAN

Sudije: Mehdi Difala, Milan Nedović, Žordi Alijaga

FENERBAHČE: Motli, Vilbekin, Šanli, Papajanis, Mahmutoglu, Hejs-Dejvis, Biberović, Gudurić, Dorsi, Kalates, Madar, Sestina. Trener: Šaras Jasikevičijus.

PARTIZAN: Smit, Vukčević, Koprivica, Panter, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Crno-beli u duel sa velikanom iz Turske ulaze nakon teškog poraza od večitog rivala Crvene zvezde Meridianbet u prethodnom kolu rezultatom 88:72.

Fenerbahče je s druge strane demolirao Makabi rezultatom 109-74. Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa igrali su na domaćem terenu, ali su zbog bezbednosnih razloga dočekali tim iz Izraela na neutralnom terenu u Litvaniji.

Biće ovo povratak Željka Obradovića na mesto uspeha, pošto je Fenerbahčeu doneo za sada jedinu titulu šampiona Evrope 2017. godine.

Takođe, ovo će biti prilika za duel između učenika i učitelja, jer je poznato da je strateg turskog tima Šarunas Jasikevičijus bio plejmejker Panatinaikosa u vreme kada je Željko Obradović predvodio ekipu iz Grčke.

Šaras je više puta isticao da mu je Željko neka vrsta mentora, a trenerski stil im je vrlo sličan.

Obradović je o svom bivšem igraču takođe uvek imao samo reči hvale, a govorio je Željko je da još dok je Šarunas bio plejmejker, da je bio pravi trener na terenu.

Što se situacije na tabeli tiče, Fenerbahče je na poziciji šest sa skorom 11-8, dok su crno-beli deveti sa skorom 10-9.

Jedino je Crvena zvezda Meridianbet uspela da savlada Fener u Istanbulu, a pred Partizanom će biti izuzetno težak zadatak.

ŽELJKO OBRADOVIĆ

- Ovo je veoma zahtevna utakmica za nas, veoma teška. I ovde u Beogradu je bila teška utakmica protiv Fenerbahčea. Juče smo imali prvi ozbiljniji trening posle dugo vremena gde smo probali da uradimo nešto pametno kako bismo eventualno izgledali bolje nego što smo izgledali na poslednjoj utakmici u Evroligi - rekao je Željko Obradović pred meč

ŠARUNAS JASIKEVIČIJUS

-Za nas je važna utakmica, jer igramo protiv ekipe koja nam je direktan rival. Dolazak trenera Obradovića biće veliki dan za naše navijače i siguran sam da će mu pokazati veliko poštovanje. Partizan imati veliki kvalitet, počev od igrača kao što je Panter. Imaju čitav niz različitih taktičkih i drugih rešenja koja mogu da iskoriste protiv nas, tako da moramo da budemo spremni da igramo dobru košarku i da drugačije reagujemo - rekao je Jasikevičujus pred meč