SRBI SLAVILI U EVROLIGI! Drama u Kaunasu! Kalinić BLISTAO u pobedi Barselone! (VIDEO)

22.12.2023

22:09

Košarkaši Barselone pobedili su Žalgiris na gostovanju rezultatom 85:80 u 16. kolu Evrolige.

Nikola Kalinić

Katalonci su preživeli "pakao" Kaunasa, iako je domaćin vodio 80:77 na četiri minuta pre kraja. Do kraja su gosti napravili seriju 8:0 i tako ostvarili pobedu posle dva vezana poraza u Evroligi. Barselona sad ima skor 11-5, a Žalgiris 5-11.

Kod litvanskog tima je najefikasniji bio Laurinas Birutis sa 18 poena (šut iz igre 8/10), Edgaras Ulanovas je dao 15, Kinan Evans 13, a Rolands Šmits 11 poeba.

Barselonu je do pobede predvodio Nikolas Laprovitola sa 18 poena, Jan Veseli je dao 15, sjajan je bio i bivši igrač Zvezde Meridianbet Nikola Kalinić sa 12 koševa, dok je Tomaš Satoranski postigao 10 poena.

Olimpijakos je lakše nego što rezultat govori došao do pobede u Vilerbanu protiv Asvela, pošto je sredinom treće četvrtine imao ubedljivih 41:59, a Pocekov tim delovao je nemoćno.

Ipak, serijom 11:0 Asvel se vratio i najavio nemoguće, međutim, najbolji pojedinac meča Ajzea Kenan je preuzeo stvar u svoje ruke i kada je domaćin prišao na „minus 7“, američki bek ušao je u fantastičnu seriju i postigao 13 od ukupno 19 poena u narednih deset minuta igre, zbog čega je sam održavao visoku prednost Olimpijakosa.

Do kraja meča, gosti iz Pireja su sačuvali vođstvo i upisali novi trijumf. Srpski reprezentativci Nikola Milutinov i Filip Petrušev dobili su skromnu minutažu, pošto je centar "orlova" samo dva minuta proveo na parketu i imao jednu asistenciju, dok je nekadašnji igrač Zvezde Meridianbet igrao 15 minuta. Petrušev je meč završio sa dva poena, tri skoka i jednom asistencijom.

Slavio je i Fenerbahče Marka Gudurića na gostovanju Albi u Berlinu 91:82, a srpski as je za osam minuta u igri dao dva poena, uz po jedan skok i asistenciju.