SUROVI REAL RAZBIO PARTIZAN: Crno-beli BEZ ŠANSE u Madridu!

21.12.2023

22:32

Rutinska pobeda šampiona Evrope.

Košarkaši Real Madrida savladali su Partizan u Madridu rezultatom 91:65 u okviru 16. kola Evrolige.

Od samog starta nametnuli su izabranici Ćusa Matea svoj ritam i stavili do znanja crno-belima da ovo neće biti utakmica gde će tražiti brejk.

Maksimalno ozbiljno su pristupili, izabranici Željka Obradovića bili su previše mekani, a iskusna ekipa kakav je Real Madrid znala je da kazni sve propuste.

Bruno Kaboklo bio je jedini raspoloženi u redovima Partizana u prvom poluvremenu, izvlačio je Valtera Tavaresa, pogađao trojke i zakucavao i držao svoju ekipu u igri.

Na drugoj strani svoj šou imao je Džanan Musa koji je do poluvremena ubacio 18 poena.

Na odmor se otišlo rezultatom 48:36, tako da je još uvek bilo šanse za preokret.

Međutim, Madriđani su izašli u drugom delu igre još motivisaniji, rešeni da pokažu Partizanu da su najbolja ekipa u Evropi, a u tome su i uspeli.

Razlika je rasla i domaksimalnih +27, a na kraju je malo spušten gas.

Ćaćo Rodrigez i Vensan Poarje imali su svoje veče, ovaj duo je uništavao odbranu Partizana, a francuski centar do kraja meča postigao je 14 poena, dok je iskusni Rodrigez imao devet asistencija.

Previše izgubljenih lopti (16) i loše granđenje obruča koštali su crno-bele poraza.

Kaboklo je postigao 18 poena, Vukčević je dodao 12, a Koprivica 11.

Kod Reala Musa 23 poena, Poarje 14 koliko je imao  Mario Hezonja.

Partizan ima skor 9-7 dovoljan za četvrto mesto na tabeli Evrolige, dok Real ostaje lider sa 15 pobeda i samo jednim porazom.

40. minut - Poeni Koprivice za kraj. 91:75

39.minut - Promašaj Jaramaza iz kog je sevnula kontra Reala. Hezonja poentira.

38.minut - Isključenje za Vukčevića. Krenuo je Tristan na zakucavanje, smatrao je da je bio fauliran, a onda je zbog prigovora dobio dve tehničke greške. 89:66

37.minut - Laki poeni za Hezonju, a odgovara na drugoj strani Vukčević. Hezonja pogađa trojku iz velike udaljenosti. Tajm-aut Željko Obradović. 87:66

36.minut - Trojka Tristana Vukčevića, a onda i asistencija za Koprivicu. Lepa saradnja Partizanovih mladića i dva slobodna bacanja za centra crno-belih. Pogodio je oba. 82:64

35. minut - Lep flouter Ponitke. Rodrigez promašuje trojku, a onda greška Jaramaza. Baca loptu u aut. 80:59

34. minut - Novi poeni Poarjea, sjajno igra centar Reala. 80:57

33. minut - Jaramaz pogađa dvojku. Na parketu su Koprivica i vukčević. Obradović odmara startere. Dvojku pogađa i Naneli. 78:57

32. minut - Novo zakucavanje Poarjea, opet asistencija Rodrigeza 78:53

31.minut - Smailagić otvara četvrtinu poenima. Dugo je trajao napad Rela, Ponitka je faulirao Poarjea, a onda je Fernandez poentirao ali je isteklo vrme za napad. Sudije su gledale snimak. Ostaje 76:53

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Poentira Naneli za dva, za kraj treće četvrtine. Loša igra Partizana. 76:51

29. minut - Konačno poeni za Partizan. Ledej poentira za dva, ali odmah odgovara Poarje zakucavanjem. 76:49

28.minut - Greška u koracima Zeka Ledeja. Partizan ima 13 izgubljenih lopti. Musa pogađa novu trojku. 74:47

27.minut - Sve polazi od ruke Musi,20 poena ima. Smailagić pogađa svoju prvu trojku. Poarje pogađa dva slobodna bacanja. 71:47

26.minut -  Kampaco pogađa dva slobodna bacanja. 65:44

25.minut - Četvrta lična za Kabokla, ovo je veliki problem za PArtizan. Kozer ima dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno. 63:44

25.minut- Trojka i za Endiajea. Real je baš razigran. 62:44

24.minut- Majstorija Nanelija preko Tavaresa, ali na drugoj strani odmah odgovor Reala. 59:44

23.minut - Novi poeni za Musu. Izuzetna partija reprezentativca Bosne i Hercegovine i već 18 poena. Partizan gubi loptu, a Real ponovo poentira za dva. Serija Madriđana i tajm-aut Obradović. 57:42

22. minut - Tavares dominira u reketu. Promašio je Musa, a popravio Tavares. Kaboklo ponovo uzvraća trojkom. Fantastično šutira Brazilac. 53:42

21.minut - Fantastična rampa Tavaresa, skinuo je Nanelija sa zakucavanja. Kozer pogađa za tri na drugoj strani. Uzvraća i Kaboklo, nova trojka. 51:39

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Partizan mora agresivnije ukoliko želi do preokreta. Problem je ofanzivni skok Reala, ali i previše otvorenih pozicija za šut koji ih služi fenomenalno.

POLUVREME

20.minut - Konfuzni napadi na obe strane. Poluvreme 48:36

19. minut - Vukčević lepo prodire, faul Tavaresa. Dva slobodna bacanja, precizan je oba puta. Sedam poena za Tristana. 48:36

18.minut- Vukčević poentira za dva, a na drugoj strani Rudi Fernandez pogađa trojku. 48:34

17.minut -Hezonja odgovara trojkom iz tajm-auta. 45:32. Novi minut odmora.

16. minut - Monstruozno zakucavanje Poarjea na asistenciju Rodrigeza, a onda i brz odgovor Nanelija. Odbranio se Partizan, a poene u kontri postiže i Smailagić. Tajm-aut Ćus Mateo. 42:32

15.minut - Novi poeni Kabokla, snažno zakucavanje. Brazilac je najraspoloženiji igrač Partizana. Odbranili su se crno-beli, a potom Ponitka poentira za dva. 40:28

14.minut - Vraća trojku Vukčević. Izuzetno dinamična utakmica. Šutira se u prvim sekundama napada. Hezonja je poentirao za dva na drugoj strani. 40:24

13.minut - Ljuj pogađa trojku. Real je baš razigran. Kažnjavaju sve. 38:21

12.minut - Poeni Pantera, a na drugoj strani Poarje lako poentira. 35:21

11. minut - Hezonja je poentirao u kontri, Partizan je promašio napad, a onda opet laki poeni za Musu uz faul Ponitke. Tajm-aut Željko Obradović. Musa promašuje bacanje, ali opet ofanzivni skok Reala. Musa opet poentira za dva uz faul. Neverovatno koliko loše grade obruč. Pogađa slobodno bacanje. 33:19

Kraj prve četvrtine.

10.minut - Tavares na liniji za slobodna bacanja, promašio je oba, ali je lopta ostala u posedu Reala. Crno-beli su se odbranili. Ledej je promašio zicer u poslednjem napadu. kraj prve četvrtine.

10. minut- Kaboklo postiže novu trojku, najraspoloženiji je u Partizanu i ima već deset poena. Tavares poentira za dva na drugoj strani, a onda i Panter. 26:19

9.minut - Prvi poeni za Tavaresa, lako zakucavanje. Crno-beli su u problemu, već su na dvocifrenom zaostatku. 24:14

8.minut - Nova trojka Reala, Kampaco siguran. Serija Madriđana. 22:14

8.minut - Ledej je pogodio za dva, Partizan se odbranio, ali je napravio faul u napadu pri trčanju kontre. Prvi TV tajm-aut. 19:14

7.minut - Endiaj je uhvatio ofanzivni skok i lako poentirao. Kaboklo je promašio sa druge strane, a onda trojka Kampaca.

5.minut - Doužer je "uzidao" Kampaca i postigao dvojku, ali na drugoj strani opet Musa. Kaboklo je poentirao na obruču, a onda i Musa iz kontre. Brzo se igra u Madridu. 14:12

4.minut - Musa poentira za tri poena. Jedini strelac za Real za sada, ima već sedam poena. Ledej vraća trojku. Nova trojka za "kraljevski klub" Kozer. 10:8

3.minut - Musa poentira za dva poena, Partizan igra dobru odbranu, ali je ofanzivni skok Madriđana problem. 4:5

2.minut - Odbranili su se crno-beli, a Kaboklo na drugoj strani pogodio trojku. 2:5

1. minut - Real je imao prvi napad, Musa je lako prošao i doneo prve poene na meču. Kaboklo odgovara sa druge strane. 2:2

POČELA JE UTAKMICA

Igrači crno-belih istrčali su na parket Vizik centra.

Loša uvertira za Partizan, veterani crno-belih poraženi su od "kraljevića" rezultatom 71:67

PRE UTAKMICE

Košarkaši Real Madrida dočekuju Partizan od 20:45 časova u okviru 16. kola Evrolige.

Dvorana: Vizink centar

Kapacitet: 17.453

Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Žozef Bison (Francuska), Kristaps Konstantinovs (Letonija).

REAL MADRID: Kozer, Fernandez, Abalde, Kampaco, Hezonja, Alosen, Rodrigez, Dek, Poarije, Tavares, Ljulj, Jabusele, Musa, Ndijaje.

Trener: Ćus Mateo

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo.

Trener: Željko Obradović.

Crno-beli se nalaze u dobroj formi i uspeli su da vežu čak pet trijumfa u nizu. Ipak, večeras će pred sobom imati najkrupniji zalogaj, prvoplasiranu ekipu Evrolige koja je ove sezone upisala samo jedan poraz.

Rivalitet ova dva kluba seže daleko u istoriju, a čini se da je prošle sezone dostigao vrhunac.

Podsetimo, igrali su Madriđani i crno-beli četvrtfinalnu seriju Evrolige u kojoj je bilo bukvalno svega.

Koševi za pobedu, tuča, brejkovi, preokreti, suspenzije i na kraju slavlje Reala.

Prošla sezona je ostala u istoriji, a čeka nas potpuno drugačija utakmica.

Partizan je trenutno najbolji tim  Evrolige po seriji pobeda, dok Real ima samo jedan poraz.

Fenerbahče je uspeo da uzme skalp šampionu Evrope u Istanbulu, tako da su Madriđani stoprocentni na domaćem terenu.

Crno-beli su sa druge strane vezali dva trijumfa na gostujućem terenu(Žalgiris i Valensija), a ukoliko naprave "brejk" i večeras to će biti najveći trijumf ove sezone.

Željko Obradović

-Pričati o tome kakav Real ima kvalitet mislim da je to svima veoma dobro poznato. U odnosu na roster koji su imali prošle godine dodali su fantastičnog Kampaca koji je pokretačka snaga tog tima uz sav onaj kvalitet koji su već oni posedovali. Rezultati dovoljno govore o tome kako i na koji način igraju, dominiraju apsolutno ove godine u Evroligi i ACB ligi, tako da nas očekuje sigurno izuzetno zahtevna i teška utakmica - rekao je trener Partizana

Ćus Mateo

-Partizan je u neverovatnoj formi, njegovi igrači su na izvrsnom nivou. Igraju kao tim jako dobro. Imaju dosta iskustva. Mnogo taktičkih opcija su rešili u poslednjih nekoliko mečeva na pobednički način. Oni su tim koji igra veoma inteligentno i perfektno čita sve situacije koje im donose prednost na terenu. Partizan je jako napredovao gledajući igre od početka sezone. Za mene je ovo najteža utakmica od svih koje nas čekaju narednih dana, zato što igraju na šampionskom nivou. Partizan želi da bude šampion, da se plasira na Fajnal-for i sigurno će biti tamo zbog konzistentosti koju pokazuje svakodnevno, zbog potencijala koji ima ekipa i zbog trenera - rekao je trener Real Madrida