BARANI PREGAŽENI U PIONIRU! Zvezda Meridianbet se ZAGREVALA za Olimpiju Milano! (VIDEO)

20.11.2023

19:30

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet pobedili su u dvorani “Aleksandar Nikolić” ekipu Mornara iz Bara rezultatom 95:75 (29:17, 23:22, 26:21, 17:15) u osmom kolu AdmiralBet ABA lige.

Nijednog trenutka se srpski šampion nije namučio u duelu sa najslabije rangiranom ekipom regionalnog takmičenja, iako ni u ovom duelu trener Janis Sferopulos nije računao na povređene Branka Lazića, Adama Hangu i Šabaza Nejpira, dok se u tim vratio Marko Simonović i ostavio odličan utisak.

Bivši košarkaš Čikaga je sa osam poena bio, uz Gedraitisa (9 koševa) najefikasniji posle 20 minuta, dok su crveno-beli već tada imali nenadoknadivih 13 koševa razlike (52:39).

Već u osmom minutu trojkom Rokasa Gedraitisa, Crvena zvezda Meridianbet je došla do prve dvocifrene prednosti (23:11), da bi nekoliko trenutaka kasnije koševima Stefana Lazarevića vođstvo otišlo na maksimalnih 13 poena viška (32:19), koliko je i iznosio plus tima s Malog Kalemegdana na poluvremenu.

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET - MORNAR 95:75
(29:17, 23:22, 26:21, 17:15)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić". SUDIJE: Igor Dragojević, Radoš Savović, Miloš Hadžić.

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET: Lazarević, Teodosić, Davidovac, Mitrović, Simonović, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gedraitis, Kuzmić, Dos Santos.

MORNAR: Starovlah, Luis, Kovačević, Miković, Voler, Komlenović, Gavrilović, Jovanović, Vranješ, Marej, Radetić, Bojkins.

Uspeo je Mornar u nastavku da smanji veliki zaostatak i spusti na jednocifreni minus, ali je onda Nemanja Nedović imao svoj šou i vratio Zvezdu Meridianbet na dvocifreno vođstvo, koje je ponovo išlo i na maksimalnih 18 koševa viška (76:58) u pretposlednjem minutu trećeg kvartala.

Do kraja meča, Crvena Zvezda Meridianbet je rutinski privela posao kraju i upisala novi trijumf pred evroligaški meč u Areni protiv Olimpije Milano (20.30), u okviru 10.kola najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Majk Tobi, slovenački reprezentativac je meč završio s 16 poena, tri manje dodao je Marko Simonović, dok su po 11 imali Stefan Lazarević, Nemanja Nedović i Rokas Gedraitis.

Kod Barana najbolji je bio Voler sa 14 poena, ispratio ga je Aleksa Gavrilović dodavši 13 koševa, dok je dvocifren bio i Vranješ postigavši 10 poena.

TOK MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA

39. minut - Sada će Gavrilović na liniju za "penale". Promašio je prvo, drugo pogodio 89:70. Kod Zvezde Meridianbet precizan Tobi 91:70.

38. minut - Dugo već nema poena na obe strane, puna tri minuta. Prekida to Jago dos Santos Mateus, pogodivši jedno od dva bacanja 89:69.

35. minut - Kuzmić siguran drugi put s penala, prvi je promašio 88:69.

Čak četvorica igrača domaćih su postigla po 11 poena: Lazarević, Nedović, Simonović i Gedraitis. Najefikasniji je Majk Tobi koji je ubacio 16 koševa.

34. minut - Stefan Lazarević precizan i on je još jedan dvocifreni u Zvezdi Meridianbet 87:66. Odgovara Entoni Luis pogodivši trojku 87:69.

33. minut - Starovlah ubacuje dvojku kod Mornara 85:64, potom precizan i Jovanović za 85:66. Tajm-aut za Janisa Sferopulosa.

32. minut - Poentira i Mornar preko Mikovića 81:62. Kod Zvezde Meridianbet jedno od dva bacanja je iskoristio Stefan Lazarević 82:62. Sada Simonović ide na liniju za penale, i on je promašio prvo kao bek domaćih, a drugo pogodio 83:62.

31. minut - Još jedna treća trojka za Majka Tobija 81:60.

TREĆA ČETVRTINA

Kraj trećeg perioda: Zvezda Meridianbet vodi s maksimalnih 18 poena viška protiv Mornara 78:60.

30. minut - Odličan je Tobi, njegovi novi koševi za 78:60. Tajm-aut za Pavićevića.

29. minut - Opet asistencija Nedovića i ponovo Tobi trojkaaaaa za najvećih 18 razlike - 76:58 za crveno-bele! Radetić precizan kod Mornara 76:60.

28. minut - Simonović siguran sa penala 73:58, treći dvocifreni u Zvezdi Meridianbet.

28. minut - Radetić beleži prve poene na meču sa bacanja 71:58.

27. minut - Lazarević poentira 71:54, a onda Mari uzvraća 71:56.

26. minut - Nastavlja Gavrilović sa odličnom partijom 67:54.

25. minut - Asistencija Nedovića, trojka Tobija 67:52. Opet Zvezda Meridianbet ima +15.

24. minut - Koševima Nedovića sa slobodnih bacanja Zvezda Meridianbet ide na 64:50, ali smanjuje Gavrilović na 64:52. Novi tajm-aut.

23. minut - Oba bacanja za goste pogađa Vranješ 56:48. Potom i Mitrović za 58:48, pa Bojkins precizan 58:50, ali onda trojka Nedovića 61:50.

22. minut - Gedraitis je ubacio 11. poen, prvi dvocifreni kod domaćih, Zvezda Meridianbet vodi 56:46.

22. minut - Opet Gavrilović preko Bolomboja 54:46. Ne predaju se Barani.

21. minut - Aleksa Gavrilović otvara nastavak meča poenima 52:41, pa onda i trojku Bojkins 52:44, Mornar pravi seriju 0:5 koju prekida Bolomboj 54:44.

Počelo je drugo poluvreme!

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena 52:39 za Zvezdu Meridianbet!

20. minut - Novi sedmi uzastopni poen za Ilića 52:37. Kod Mornara precizan Starovlah 52:39, ljut je Sferopulos na Jaga zbog njegove reakcije u odbrani i traži tajm-aut.

19. minut - Razigrao se Dalibor Ilić, na dodavanje Tobija poentira za 15 razlike - 50:35. Odmah uzvraća Marej 50:37.

18. minut - Davidovac opet precizan 45:35, pa "zakucavanje" Dalibora Ilića 47:35. Imaće Zvezdin centar i dodatno slobodno bacanje, posle tajm-auta Mihaila Pavićevića. Pogodio je Ilić i dodatno bacanje 48:35.

17. minut - Davidovaaaaac trojka za crveno-bele 43:32, koju vraća Jovanović 43:35. Reaguje Sferopulos tajm-autom.

16. minut - Vodi Zvezda Meridianbet 40:32, Lazarević je pogodio kod domaćih, a Marej za goste.

15. minut - Dobio je Davidovac rampu, a u kontri Voler iz zaleta pogodio trojku 39:28.

14. minut - Majk Tobi poentira pod faulom Kovačevića 36:25. Pogodio je i dodatno bacanje slovenački reprezentativac 37:25. Potom Dejan Davidovac se upisuje večeras sa penala 39:25.

14. minut - Sjajno zakucavanje Marka Simonovića za 34:25, kod Barana Kovačević je promašio ceo koš u šutu za tri.

13. minut - Marko Kovačević "bez koske" pogađa za tri 32:25. Mornar samo na minus sedam, serija gostiju 1:6.

12. minut - Voler je fauliran u šutu za tri i sva tri penala je iskoristio 32:22.

12. minut - Poeni Stefana Lazarevića pod faulom Volera 31:19. Pogodio je Zvezdin košarkaš i dodatno bacanje 32:19.

11. minut - Voler otvara drugu deonicu poenima 29:19.

PRVA ČETVRTINA

Kraj prve deonice: Crvena zvezda Meridianbet - Mornar 29:17.

10. minut - Ponovo iz odbojke Simonović poentira za 29:15, raste vođstvo prvaka Srbije koje prekida Voler 29:17.

9. minut - Simonović iz "odbojke" šalje loptu u mrežicu 25:15, pa onda opet bivši igrač Čikago Bulsa na dodavanje Jaga povećava na 27:15.

8. minut - Nova trojka za Gedraitisa 23:11, prva dvocifrena prednost za Zvezdu Meridianbet, koju vraća Voler uz faul i smanjuje na 23:14. Pogodio je i dodatno bacanje 23:15.

7. minut - Laki poeni za Nedovića 18:11, odmah potom preciza i Ognjen Kuzmić 20:11.

6. minut - Posle minute odmora, Jago je prvo bacanje pogodio, drugo promašio 16:11.

6. minut - Gavrilović poentira preko Bolomboja 15:11, pod košem Mornara fauliran Jago. Prvi TV tajm-aut.

5. minut - Upisuje se i Džoel Bolomboj 12:6. Nemanja Vranješ je pogodio trojku kod crnogorskog tima 12:9. Uzvraća mu Nedović trećom trojkom za Zvezdu Meridianbet - 15:9.

4. minut - Gavrilović precizan kod gostiju 10:6, prethodno je Luka Mitrović pogodio za 10:4.

4. minut - Bojkins smanjuje na 5:4, a Rokaaaaaaaas sipa trojke kao na treningu 8:4.

2. minut - Rokas Gedraitis pogađa trojku na dodavanje Nedovića - 5:2. Kod Mornara promašuje Aleks Gavrilović.

1. minut - Asistencija Nedovića za Mitrovića koji pogađa 2:0. Uzvraća Nemanja Vranjše i izjednačava 2:2.

Počeo je meč, prvi napad za Zvezdu Meridianbet.

19.55 - Utakmmica uskoro počinje!

19.43 - Crvena zvezda Meridian će ugostiti Mornar u nekadašnjem Pioniru, pošto je Beogradska arena zauzeta koncertom Dina Merlina.

UVOD

Crveno-beli su vezali dve pobede u regionalnom takmičenju, protiv Budućnosti kojoj je to bio prvi poraz i u Zadru, pa im se u duelu s Baranima pruža prilika da nastave uspešan niz.

Nasuprot srpskom šampionu, Mornar ove sezone pruža očajne partije i nalazi se na dnu AdmiralBet ABA lige, sa samo jednom pobedom i čak šest poraza.

Zvezda Meridianbet je ostvarila bilans od šest trijumfa i jednim neuspehom, koji je doživela u večitom derbiju od Partizana.