CIBONI DERBI ZAČELJA: Krka PALA u Novom Mestu!

13.11.2023

20:04

Odigrana je poslednja utakmica sedmog kola AdmiralBet ABA lige.

Košarkaši Cibone uspeli su da ostvare pobedu u veoma neizvesnoj utakmici protiv ekipe Krke u Novom Mestu.

Ni jedni ni drugi nisu imali svoje veče, ali je Cibona na kraju izašla kao pobednik rezultatom 72:54.

Nakon ove pobede, Cibona ima skor od 2-5, dok Krka ima samo jednu pobedu i šest poraza.

Najefikasniji igrači u sastavu Cibone bili su Tomislav Buljan sa 14 poena, Domagoj Vuković sa 13 poena, Domagoj Proleta sa 11 poena i Jakov Mustapić sa 10 poena.

Sa druge strane, najbolji u ekipi Krke bili su Ajzeja Kazins sa 16 poena i Jurij Macura sa 10 poena.

Cibona je vodila tokom čitave utakmice, posebno u prvoj četvrtini koju su dobili sa 17:11.

U drugoj četvrtini, Krka je uspela da stigne do izjednačenja, ali je Cibona ponovo preuzela kontrolu igre i na poluvremenu imala prednost od šest poena (34:28).

U napadu su se istakli Domagoj Vuković sa 10 poena, Jakov Mustapić sa osam poena i Domagoj Proleta sa šest poena.

Kod Krke, Ajzeja Kazins bio je najbolji sa 11 poena.

U nastavku utakmice Krka je uspela da stigne do izjednačenja, međutim, Cibona je uspela da odoli naletu rivala i na kraju treće četvrtine imala prednost od 46:39.

U poslednjoj četvrtini, Krka nije uspela da se izbori sa lošim šutem (2-20 za trojke), dok je Cibona ubacila tri trojke i pobegla na 62:49. Na kraju su slavili sa ubedljivih 72:54.

U narednom kolu AdmiralBet ABA lige, Krka gostuje ekipi Mege, dok Cibona putuje u Podgoricu gde će se sastati sa ekipom SC Derbija.