CRVENO-BELA TRAGEDIJA: Džejms "IZREŠETAO" Zvezdu Meridianbet! Prva pobeda Monaka u Evroligi!

18.10.2023

18:54 >> 22:12

Šteta za izabranike Duška Ivanovića.

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet doživelu su drugi poraz u Evroligi ove sezone, nakon što je Monako slavio u prepunoj Štark areni rezultatom 82:76 (23:14, 21:24, 19:26, 13:18).

Dobro su izabranici Duška Ivanovića ušli u susret, prvenstveno na krilima Rokasa Gedraitisa koji je pogodio četiri trojke u prvom poluvremenu.

Pratio ga je i Nemanja Nedović, koji je svojim prodorima, pravovremenim asistencijama i odličnom selekcijom šuteva bio nerešiva enigma za tim iz Kneževine.

Zvezda Meridianbet je na poluvreme otišla sa plus šest, a izabranike Saše Obradovića je u životu održavao sjajni Majk Džejms koji je već u tom periodu imao 12 poena.

Drugo poluvreme donelo je i neku drugu ekipu Crvene zvezde Meridianbet. Promašivali su otvorene šuteve, često su dozvoljavali protivniku i po tri napada, što je rezultiralo potpunim preokretom.

Razigrao se Okobo, za njim i Dijalo, te je Monako preuzeo konce utakmice u svoje ruke.

Neizvesno je bilo do samog kraja, a na kraju su košarkaši šampiona Francuske imali više strpljenja, bolje su odigrali ključne poene i na kraju zasluženo izvojevali pobedu.

Ovo je prvi trijumf za tim iz Kneževine ove sezone u Evroligi, a i oni i Crvena zvezda Meridianbet su na skoru 1-2.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džejms sa 18 poena, dok su po 11 dodali Dialo, Braun i Okobo.

Kod Zvezde Meridianbet 20 poena Gedraitisa, 15 Nedovića i 11 Bolomboja.

40. minut - Kraj -pobeda Monaka 82:76

40. minut - Zvezda Meridianbet u presingu, ali zakucava Motejunas 74:81

40. minut - Luka Mitrović pogađa dva slobodna bacanja, vremena je sve manje 74:79, tajm aut Saša Obradović

39.minut - Gedraitis je šutnuo za tri poena, dirali su igrači Monaka obruč, ali je lopta već izašla, tako da paosle gledanja video snimka ipak nisu priznati poeni. Ostaje 72:79

39. minut - Nova trojka Monaka, precizan Dialo. Crveno-beli pred porazom 72:79

38.minut - Uzvraća Džon Braun koji je izuzetno raspoložen 72:76

38. minut - Dva slobodna bacanja pogađa Gedraitis 72:74

37. minut - Ponovo pogađa Majk Džejms 74:70.

35. minut - Probudio se Monako, Okobo ponovo pogađa trojku i serijom 5:0 vraća prednost Monaku 70:71.

34. minut - Booomba Nemanje Nedovića, pogodio je trojku, a Arena je eksplodirala 70:66

33. minut - Mučila se Zvezda Meridianbet, promašivala, Bolomboj je sve to kupio, a onda Hanga pogađa za tri iz ugla. Pokazuje prekaljeni bek zašto je doveden. 67:66, tajm aut Saša Obradović.

31. minut - Dialo je napao Miloša Teodosića koji ima četiri lične greške i lako poentirao preko njega. Onda i Milošev promašaj za tri poena. 63:66

POČELA JE POSLEDNJA ČETVRTINA

30. minut - Teodosić maestralno pronalazi Bolomboja koji postaje novi dvocifreni sa 11 poena. Imali su crveno-beli poslednji napad, ali Teodosić ne pogađa trojku. 63:64, Očekuje nas drama u poslednjoj četvrtini.

29. minut - Hol je u ovim trenutcima nerešiva enigma za košarkaše Zvezde Meridianbet. Novo lako zakucavanje. 61:64

28. minut - Divna asistencija Džejmsa, zakucava Hol. Odgovor crveno-belih, pogađa Bolomboj uz faul Hola. 61:62

27. minut - Miloš Teodosić majstorski pogađa trojku. Reakcija crveno-belih iz minuta odmora. Međutim odmah vraća Džejms. Odmah nakon toga Nedović pogađa za dva. Igra se brzo. 58:60

26. minut - Motejunas ostaje potpuno sam u reketu, pogađa, Zvezda Meridianbet greši u napadu, a onda pogađa Džejms. Ponovo serija Monaka 5:0. - 53:58. Novi tajm aut zove Duško Ivanović.

26. minut - Nakon serije promašaja i konfuzije, Nejpir pravi faul za dva slobodna bacanja. Kemba Voker pogađa oba za svoje prve poene u Evroligi 53:54

25.minut - Pogađa trojku Dejan Davidovac iz ćoška 53:52

25. minut - Nejpir pogađa iz prodora, igra se koš za koš 50:51.

24.minut - Razigrao se Džon Braun, pogađa ponovo. Simonović opet odggovara 48:47.

Odmah nakon toga pravi mladi centar treću ličnu grešku.

23. minut - Odgovor nakon minuta odmora. Simonović pogađa zicer. 46:45.

22.minut - Serija Monaka 7:0, vraćaju prednost 44:45, Duško Ivanović zove tajm-aut. Loš start dtugog poluvremena.

21. minut - Pogađa Braun sa vrha kapicce. Serija Monaka 5:0. 44:43

21. minut - Trojka za Monako, ostao je sam Okobo koji rutinski kažnjava propust odbrane 44:41.

Zvezda Meridianbet je nešto konkretnija, pogađa otvorene šuteve i dobro trči, tako da zasluženo ima prednost na poluvremenu 44:38.

Raspoloženi u redovima šampiona Srbije su Gedraitis koji je postigao 18 poena, dok je Nemanja Nedović za sada na devet.

Kod Monaka 12 poena Džejma, a po šest Dialoa i Utare.

POLUVREME

20.minut - Nedović za trii, raspoložen je Nemanja, ima devet poena. Nakon sjajne odbrane Bolomboj ponovo zakucava 44:38.

19. minut - Serija tima iz Kneževine nakon tajm-auta Saše Obradovića, pet poena u nizu, reaguje Duško Ivanović. 37:38

18. minut - Poeni Simonovića, a onda nastavlja Gedraitis gde je stao. Sjajno istrčava kontru. Crveno-beli su zategli odbranu i vraćaju prednost. 37:33

17. minut - Snažno zakucavanje Hola, istom merom uzvraća Bolomboj. 33:33, egal u Areni.

16. minut - Nova trojka za Monako, pogađa Utara, a nakon toga nesportska lična greška Teodosića posle izgubljene lopte. Pogađa slobodna bacanja Dialo. 29:31, Monako vraća prednost

15. minut - Raspoložen je Nemanja Nedović, poentira ponovo iz prodora, međutim na drugoj strani Džejms ponovo pogađa za tri. 29:26

14.minut - Majk Džejm ostaje sam na trojci, a nije mu bilo teško da pogodi. Sa druge strane poentira Mitrović posle sjajne asistencije. 27:21

Majk Džejms

13.minut - Nakon par neuspešnih napada sa obe strane, Braun faulira Nedovića koji pogađa dva slobodna bacanja. 25:16

11.minut - Pogađa Džon Braun za svoje prve poene. 23:16

KRAJ PRVE ČETVRTINE

Nejpir prolazi Vokera i polaže u poslednjoj sekundi prve četvrtine. 23:14 nakon uvodne deonice.

10.minut - Nedović je na parketu, divnim prodorom poentira, a onda Nejpir pogađa trojku. 21:14, najveća prednost za Zvezdu Meridianbet.

7. minut - Ponovo Rokas, nove dve trojka i već 14. poen. Crveno - beli vode 16:14

6. minut - Nova trojka i već osmi poen za Gedraitisa, Monako i dalje vodi 11:10

5. minut - Gedraitis je najraspoloženiji u timu Duška Ivanovića ima 5 poena. S druge strane Džejms pogađa novu trojku. 9:7 za Monako

4.minut - Odgovor Zvezde Meridianbet, nakon prvih poena na meču preko Hange, Gedraitis pogađa iz ugla za tri poena 5:4.

3.minut - Motejunas pogađa jedno slobodno bacanje, pa Majk džejms trojku. 4:0 za Monako.

2. minut - Tvrd početak utakmice, promašaji na obe strane. Rezultat je i dalje 0:0.

Počela je utakmica!

Startne petorke:

Zvezda Meridianbet: Teodosić, Hanga, Simonović, Tobi, Dedraitis

Monako:Okobo, Džejms, Motejunas, Blosomgejm, Braun

19:55 - Pet minuta do početka utakmice, Štark arena je preuna, sve je spremno za spektakl

Trener Monaka Saša Obradović dobio je ovacije navijača Crvene zvezde Meridianbet. Ovacije uz gromoglasan aplauz.

SASTAVI TIMOVA

CRVENA ZVEZDA Meridianbet : Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Simonović, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gedraitis. Trener: Duško Ivanović.

MONAKO: Okobo, Blosomgejm, Braun, Dialo, Kornelije, Žaite, Voker, Motejunas, Tarpi, Utara, Hol, Džejms. Trener: Saša Obradović.

Kemba Voker debituje u Evroligi protiv crveno-belih. NBA zvezda se oporavila od povrede i biće na raspolaganju Saši Obradoviću.

Kemba Voker sa navijačima Zvezde Meridianbet

18:55 -Navijači polako pristižu u Arenu pred početak susreta.

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet dočekuju Monako u 3. kolu Evrolige u Štark areni.

Crveno-beli su nakon "demoliranja" Asvela u prvoj rundi (94:73) doživeli poraz u Kaunasu nakon drame (79:74).

Njihov večerašnji rival je na 0-2, pošto su nakon uvodnog poraza od Valensije 70:65 razbijeni od strane Virtusa 83:59.

Loš početak tima iz Kneževine ne treba da zavara pulene Duška Ivanovića, jer je Monako odlična ekipa, popunjena na svim pozicijama i ambicije su im najviše moguće.

Saša Obradović:

Iskreno, još uvek tražimo našu najbolju hemiju, posebno u napadu. Moramo da poboljšamo neke sitne stvari koje pravu razliku. Igraćemo sa timom koji cilja da bude u prva četiri, u verovatno najtežoj dvorani u Evropi. Igranje protiv Crvene zvezde na gostovanju je uvek teška utakmica.

Duško Ivanović:

Svaka utakmica je bitna, naročito ova koja dolazi posle poraza u Kaunasu. Oni imaju kvalitet za fajnal-for, ali nisu počeli baš dobro. Tako da će da budu još opasniji sutra. Moramo da budemo fokusirani i spremni za meč i svih 40 minuta. Košarka je sport gde 40 minuta mora da se igra. Moramo biti spremni, da imamo strpljenje. Monako igra čvrsto u odbrani i izuzetno su kvalitetni u napadu, pa je naše strpljenje ključ za ovaj meč.

Prethodni duel dva tima završen je pobedom crveno-belih u Pioniru rezultatom 92:68.