PARTIZAN SLAVIO U SPEKTAKLU NA TAŠU: Crno-beli DOMINIRALI protiv Fuenlabrade i najavili SJAJNU SEZONU!

13.09.2023

17:50

Izabranici Željka Obradovića su imali prednost tokom svih 40 minuta susreta.

Košarkaši Partizana savladali su na Tašmajdanu ekipu Fuenlabrade sa 93:63 (24:13, 26:15, 23:13, 20:22), u prijateljskom meču pred start nove sezone.

Crno-beli su na otvorenom ugostili španski klub, koji je veoma bitan za istoriju Partizana, pošto je upravo Fuenlabrada ustupila svoju halu “parnom valjku” čuvene 1992. godine, kada je naša država bila pod sankcijama.

Napravljen je pravi spektakl na Tašu, a crno-beli su pokazali klasu, od prvog do poslednjeg minuta su imali prednost nad španskim drugoligašem, pa su na kraju stigli do izuzetno ubedljive pobede.

Pre samog meča, na terenu se pojavio i Aleksa Avramović, heroj nacije, kog su grobari dočekali povicima “MVP, MVP”. Što se samog meča tiče, izabranici Željka Obradovića su već na startu utakmice stigli do 7:0, do kraja prve deonice je razlika već bila dvocifrena, a do kraja je samo rasla, što je omogućilo Obradoviću da i najmlađima, Đorđiju Jovanoviću I Savi Drezgiću, ukaže priliku.

Najefikasniji na meču je bio Kevin Panter sa 14 poena, Frenk Kaminski je dodao 13, dok je Alen Smailagić stao na 12. Sa druge strane, najbolji je bio Petar Aranitović, koji je brojao do 16.

Podsećamo, ovo je bio četvrti prijateljski susret Partizana, a crno-beli su upisali I četvrti trijumf, nakon što su savladali Hapoel, Turk Telekom, odnosno CSKA.

Tok meča ste mogli da pratite u live blogu na našem portalu.

LIVE BLOG

KK Partizan - KK Fuenlabrada

93:63 (24:13, 26:15, 23:13, 20:22)

TOK MEČA:

Tok četvrte deonice:

Kraj meča, Partizan je slavio sa 93:63!

8. minut - Uskoro će biti kraj spektakla na Tašu, Partizan ima +30.

6. minut - Imaju crno-beli +32, na terenu su i Savo Drezgić, odnosno Đorđije Jovanović.

4. minut - Održava Partizan prednost, prilika da možda vidimo i neke mlađe snage na terenu.

2. minut - Fuenlabrada pogađa dvojku na startu poslednje deonice, a sa druge strane vraća Frenk Kaminski, prvom trojkom pred grobarima.

Tok treće četvrtine:

Kraj treće deonice, Partizan vodi 73:41!

8. minut - Koš Kaminskog, a onda kuca i Doužer. Partizan je na +32, novi tajm aut Španaca.

6. minut - Dovar izlazak za špansku ekipu iz tajm auta, malo su smanjili prednost domaćina.

4. minut - Tajm aut za Špance. Koprivica stiže do poena, Partizan na +28.

2. minut - Nešto sporiji početak trećeg kvartala. Grobari su napravili bakljadu, a Doužer stiže do zakucavanja.

Počelo je drugo poluvreme na Tašu!

Tok druge četvrtine:

Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi sa 50:28!

8. minut - Sedam poena Smailagića, Partizan je na +23. U igru je ušao i mladi Savo Drezgić.

6. minut - Malo je opao ritam prvog poluvremena, ali Partizan održava prednost protiv nemoćnih Španaca. Smailagić pogađa jedno bacanje, crno-beli su na 38:19.

4. minut - Nastavljena je dominacija Partizana. Jaramaz pogađa trojku, a zatim i Kaminski vezuje četiri poena. Crno-beli su na +20.

2. minut - Prvi koš u drugoj četvrtini je delo Džejmsa Nanelija. I dalje se čeka prvi koš Kaminskog, koji je promašio već tri trojke.

Tok prve četvrtine:

Kraj prve četvrtine, Partizan vodi sa 24:13!

8. minut - Odlepio se Partizan, prvi tajm aut za trenera Fuenlabrade. Priliku da zaigraju su dobili i Kaminski i Doužer.

6. minut - Sjajno igra Partizan u napadu. Ledej poentira, a zatim i Trifunović uz faul. Beljas vraća trojku na drugoj strani.

4. minut - Probudili su se i gosti iz Španije, koji su ubacili dve trojke, prvo Petar Aranitović, a zatim i Blaž Mesiček. Zakucava Balša Koprivica sa druge strane.

2. minut - Dobro je počeo Partizan. Prvi koš je postigao Panter, a zatim tri poena vezuje i Uroš Trifunović.