KATASTROFA ZA SRBIJU: Italijani POSLALI "orlove" na Amerikance!?

03.09.2023

11:45

Završili svoj deo posla.

Košarkaška reprezentacija Italije savladala je Portoriko rezultatom 73:57  i tako obezbedila sebi plasman u četvrtfinale Mundobasketa sa prve pozicije iz grupe.

Ovo su jako loše vesti za izabranike Svetislava Pešića jer ukoliko pobede Dominikansku Republiku(14:00h), u četvrtfinalu Svetskog prvenstva idu na najtežeg mogućeg protivnika- selekciju SAD.

Kondit i Fontekio

Uslov za ovo je da Amerikanci pobede Litvaniju, a sva je prilika da će se to i dogoditi.

Što se utakmice Italije i Portorika tiče, nije ovo bio lak posao za izabranike Đanmarka Poceka.

Mučili su se na početku, nije im išao šut, Portoriko je non stop bio blizu, a na poluvreme se otišlo rezultatom 36:30.

U nastavku su se razigrali "azuri", a posebno je bio rapoložen Đanpaolo Riči. Rutinski su pobedili Italijani, idu u četvrtfinale sa prve pozicije(ukoliko Srbija pobedi Dominikansku republiku) gde čekaju poraženog iz duela SAD- Litvanija.

Najbolji u redovima pobednika bili su Tonut i Riči sa po 15 poena.

U poraženom sastavu istakao se Voters sa 13 postihnutih koševa.