SRBIJA PREGAZILA SUDANCE: "Orlovi" maksimalno do druge faze, nek se Italijani spreme za osvetu!

30.08.2023

11:59

Izabranici Svetislava Pešića demolirali Afrikance u trećem meču B grupe sa 115:83. Prenosimo maksimalan broj bodova u I grupu gde ćemo igrati s "azurima" i Dominikanskom Republikom.

Košarkaši Srbije počistili su Južni Sudan sa 115:83 u trećem meču B grupe na Svetskom prvenstvu. Izabranci Svetislava Pešića su tako sa tri pobede i maksimalnim brojem prenetih bodova prošli u drugu fazu u kojoj će se nadmetari u I grupi protiv Italije u petak i Dominikanske Republike u nedelju, dok će se poslednji učesnik I grupe znati posle duela između Portorika i Kine.

Stekao se utisak da su "orlovi" odigrali sa pola gasa protiv afričke selekcije i da je cilj meča bio da se svi razigraju, dodatno uvežbaju, o čemu svedoče čak 34 asistencije, ali i našteluju nišanske sprave, pa je pogođeno čak 17 trojki. Predvođena Bogdanom Bogdanovićem, Nikolom Jovićem i Nikolom Milutinovim Srbija je diktirala tempo svih 40 minuta, ali se igrala nešto slabija odbrana, pa su Sudanci sve vreme pokušavali da šutiraju trojke jer u reketu nisu imali šta da traže.

To je za posledicu imalo veliku prednost našeg tima, koja je maksimalna bila baš na kraju kada je Ristić pogodio trojku za konačnih 115:83. Na kraju, naefikasniji je bio Nikola Jović sa 25 poena, Bogdanović je dodao 23, a Milutinov 17. Kod Sudanaca Kacuol je dominirao sa 21 poenom.

LIVE BLOG

Srbija – Južni Sudan 115:83
(30:20, 26:19, 27:26, 32:18)

Tok meča:

Tok četvrte četvrtine:

Kraj meča. Srbija je pobedila Južni Sudan 115:83.

10. minutu: Jako do kraja, trojka Ristića za maksimalnu prednost 115:83! Košarkaši Srbije nisu popuštali, zaslužena pobeda za rastanak prvom fazu. Nek se spreme Italija i Dominikanska Republika.

9. minut: "Orlovi" rutinski privode meč kraju

8. minut: Evo i 30 razlike! Marinković bacanjima za 106:76

7. minut: PUKLA STOTKA! Stefan Jović prodorom za 101:76

5. minut: I Davidovac pogađa trojku! Sudanci uzvraćaju. Rafalna paljba na obe strane

4. minut: Nova trojka Marinkovića. Ove je već šuterski obračun!

3. minut: Bogdan! Vanja Marinković! Sa dve trojke idemo na 93:67. Sudanci vraćaju trojkom

3. minut: Stegli smo opet u odbrani, ali u napadu škripi. Razlika se vrti oko 20 poena

Tok treće četvrtine:

10. minut: Sudanci trojkom završili treću četvrtinu, "samo" 83:65 za Srbiju

10. minut: Nesportska greška Davidovicu! Sudanci zaigrali na ivici noža, sudije pustile grublju igru, ali kada je Dejan napravio grublji faul oglasila se pištaljka

9. minut: Tehnička greška Guduriću! Srpski košarkaš bio udvojen i fauliran, ali se sudije nisu oglasile. Marku dosuđena tehnička zbog prigovora

7. minut: Nikola Jović! Ovaj dečko je nezadrživ, nova trojka za 80:52

6. minut: Dobrić iz ćoška, centimetri odlučili da ne bude trojka, ali imamo novu maksimalnu prednost (77:48)

4. minut: Bogdanović pa Dobrić, "orlovi" sipaju trojke (71:46)

2. minut: JOOOVIĆ! Nikola pogađa trojku uz faul. Sa četiri poena iz akcije vodi nas na 65:39

2. minut: Ovo su već egzibicije. Bogdanović i Milutinov se igraju sa Sudancima pod košem.

1. minut: Trojka Nikole Jovića, imamo 20 poena prednosti (59:39)

1. minut: Počelo je drugo poluvreme

Tok druge četvrtine:

KRAJ POLUVREMENA: Srbija igrala pametno i timski. Bogdanović sa 15 poena vodio "orlove", Sudancima spakovano čak 56 poena

9. minut: Sada i Dobrić pogađa trojku za 53:39

6. minut: Nikoli Milutinovu Sudanci ne mogu ništa pod košem. Naš centar ponovo pogađa uz faul i postiže 2+1 (46:36)

6. minut: Dobrić fauliran, pao je i povredio je zglob, ali izgleda da nije ništa strašno i ostaje na parketu

5. minut: Da nema trojki Sudanci ne bi mogli da postignu koš izvan reketa, ali Milutinov razgrće u reketu za 41:33

3. minut: Srbija stegla u odbrani. Bogdanović pogađa treću trojku za 37:26

2. minut: Sudanci pogađaju dve trojke, uz dvojku Srbije - 32:26. Pešić odmah reaguje tajmautom

Tok prve četvrtine:

10. minut: Bogdan pogađa trojku, Srbija ima dvocifrenu prednost na kraju prve četvrtine (30:20)

9. minut: Krademo loptu, kontra, pa još jedan pogodak Milutinova. Srbija beži na 27:19

7. minut: Nikola Jović cepa mrežicu trojkom, ima već osam poena - 21:16

7. minut: Tajmaut se isplatio Afrikancima, ali Milutinov prekida seriju Sudanaca za 18:14

5. minut: Igra se otvoreno na obe strane, uigrana akcija Srbije i Jović je opet precizan (16:10). Selektor Sudana nema kud, traži minut odmora

3. minut: Uigrana akcija, Dobrić ulazi u reket i pogađa (12:7)

1. minut: Kontra, Bogdanović pogađa trojku, Sudanci vraćaju istom merom, pa iza linije 6,75 metara pogađa i Nikola Jović (8:3)

1. minut: Milutinov pogađa, pa promašuje dodatno slobodno bacanje