NOVI BREJK DENVERA: Jokić doveo Nagetse na korak od šampionskog prstena!

10.06.2023

05:08

Prvu meč loptu tim iz Kolorada imaće u noći između ponedeljka i utorka.

Nikola Jokić protiv Majamija

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su na strani Majami Hit rezultatom 108:95 (20:21, 35:30, 31:22, 22:22), u četvrtom meču velikog finala NBA lige.

Tom pobedom je Denver poveo 3-1 u finalnoj seriji i prvu meč loptu imaće na svom parketu u noći između ponedeljka i utorka.

Najbolji košarkaš tima iz Kolorada Nikola Jokić je meč završio sa 23 poena, 12 skokova, četiri asistencije, tri ukradene lopte i dve blokade.

Međutim, on nije bio najefikasniji u pobedničkom taboru, već je taj epitet pripao Eronu Gordonu koji je postigao 27 poena. Osim Džokera i Gordona, dvocifreni su bili još Brus Braun sa 21, Džamal Marej sa 15 i Majkl Porter Džunior koji je dodao 11 koševa.

Na drugoj strani je bolji od ostalih bio Džimi Batler sa 25 poena, a sa 20 ga je pratio Bem Adebajo. Kajl Lauri je dodao 13, Kevin Lav i Dankan Robinson po 12, a Kejleb Martin 11 poena.

Nagetsi su bolje ušli u meč, gotovo tokom cele prve četvrtine su imali prednost, ali je domaći tim furiozno završio uvodnu deonicu i posle 12 minuta igre je vodio 21:20.

Ekipa Denvera je u drugoj četvrtini opet preuzela kontrolu, pa je na poluvreme otišla uz vođstvo od 55:51. Puleni Majka Melouna su u trećem kvartalu nastavili da povećavaju razliku i da lome protivnika, pa su uoči poslednje deonice vodili 86:73.

Gosti iz Kolorada su počeli rutinski da privode meč kraju, ali ih je presekla peta lična greška Nikole Jokića, koji je morao da se preseli na klupu, što je dalo krila igračima Majamija. Ipak, Nagetsi su odbili nalet rivala, pa su na kraju upisali ubedljiv trijumf.

Majami - Denver 95:108 (21:20, 30:35, 22:31, 22:22)

DVORANA: Kaseja Centar

SUDIJE: Skot Foster, Džejms Vilijams, Bil Kenedi.

MAJAMI: Vinsent 2, Jović, Lauri 13 (7as), Adebajo 20 (11sk, 8izg), Martin 11, Batler 25 (7sk, 7as), Hajsmit, Štrus, Haslem, Lav 12, Zeler, Robinson 12, Jurtseven.

DENVER: K. Braun 1, Porter 11, Koldvel-Poup 7, Džordan, Džekson, Votson, B. Braun 21, Brajant, Smit, Jokić 23 (12sk, 4as, 3ukr, 2bl), Nadži, Marej 15, Čančar, Grin 3, Gordon 27.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Denver Nagetsi su pobedili 108:95! Nikola Jokić je upisao 23 poena, 12 skokova, četiri asistencije, tri ukradene lopte i dve blokade.

47. minut - Koldvel-Poup pogađa trojku za 105:91! Do kraja je ostao minut i 49 sekundi. Čini se da će Denver povesti 3-1.

46. minut - Brus Braun kompletira važan 2+1 za 100:89.

44. minut - Jokić se vraća na parket, Denver vodi 96:87.

42. minut - Nagetsi odbijaju nalet Majamija i sada vode 91:83, a Erik Spolstra traži tajm-aut.

40. minut - Batler postiže koš uz faul Mareja za 86:80, a dodatno slobodno bacanje će izvesti nakon tajm-auta koji je tražio Meloun.

39. minut - Jokić je napravio petu ličnu grešku, pa se seli na klupu. Rezultat je 86:78 za Denver.

38. minut - Trojka Dankana Robinsona je prvi koš u poslednjoj četvrtini, Majami spušta razliku na 86:76.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Denver vodi rezultatom 86:73. Jokić je za sada sakupio 23 poena, 10 skokova i četiri asistencije.

35. minut - Igrači su raspoloženi posle prekida, pošto je Brus Braun pogodio trojku, a na drugoj strani Batler uhvatio alej-up. Denver vodi 79:70.

Obruč je popravljen, ali prekid i dalje traje, pošto je jednoj gospođi pozlilo na tribinama.

34. minut - Prekid u Kaseja Centru, jer je Adebajo iskrivio obruč na koji se okešao. Denver trenutno vodi 76:68.

33. minut - Loš period igre na obe strane, ali su se tu za nijansu bolje snašli domaći igrači koji su smanjili na 74:66, pa je Majk Meloun pozvao tajm-aut.

31. minut - Maestralno dodavanje Jokića za Gordona koji hvata alej-up! Gosti iz Kolorada vode 72:61.

30. minut - Na trojku Lava Jokić odgovara istom merom. Denver ima prednost od 70:61.

28. minut - Raste prednos Denvera na 63:55 posle novog pogotka Džokera.

26. minut - Marej pogođenim penalima otvara drugo poluvreme. Potom je Adebajo bio precizan, a zatim je Porter zakucao na asistenciju Jokića. Denver vodi 59:53.

Druga četvrtina

Poluvreme! Denver vodi 55:51, a Nikola Jokić ima 16 poena, četiri skoka i dve asistencije.

22. minut - Nagetsi čuvaju prednost, vode 52:45.

20. minut - Jokić u seriji od pet poena, Denver vodi 46:39.

19. minut - Eron Gordon je postigao 13 poena u četvrtini, a 14 ukupno. Nagetsi vode 41:34.

17. minut - Čim se vratio na teren, Jokić je pogodio trojku sa devet metara. Denver ponovo vodi - 33:30.

17. minut - Nerešeno u Majamiju 30:30. Majk Meloun traži tajm-aut, a čini se da će Jokić posle njega opet na parket.

14. minut - Gordon je vezao pet poena, Denver vodi 25:23.

13. minut - Lauri poenima otvara drugu deonicu, 23:20 za Majami. Jokić je tokom prve četvrtine nezgodno doskočio, a sada je napustio igru i doktori mu leče zglob.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Majami vodi 21:20. Jokić za sada ima šest poena, tri skoka i jednu asistenciju. Na drugoj strani dominira Batler sa devet poena.

12. minut - Ludačka trojka Kajla Laurija za izjednačenje - 18:18.

11. minut - Džimi Batler održava Majami u igri. Denver vodi 18:15.

9. minut - Denver čuva prednost i trenutno vodi 15:11.

7. minut - Igra se u serijama, sada Nagetsi vode 12:7.

5. minut - Majami se vratio, rezultat je izjednačen - 7:7.

4. minut - Denver dobro ulazi u meč, vodi 7:2.

2. minut - Jokić je provozao Adebaja na ringišpilu - 2:2.

1. minut - Adebajo postiže prvi koš na meču, 2:0 za Majami.

Utakmica je počela!

2.30 - Utakmica bi trebalo da počne svakog trenutka.

2.20 - Nagetsi izlaze na parket Kaseja Centra.

2.10 - Džamal Marej je pogodio sa pola terena na zagrevanju.

2.01 - Majami će meč početi sa petorkom u kojoj su Vinsent, Štrus, Batler, Lav i Adebajo.

2.00 - Startna petorka Denvera je još jednom ista, a čine je Marej, Koldvel-Poup, Porter, Gordon i Jokić.

1.50 - Centar iz Sombora je pao nekoliko puta u Majamiju.

1.40 - Džoker na zagrevanju podjednako dobro šutira i desnom i levom rukom.

1.30 - Nikola Jokić je u Kaseja Centar stigao kao italijanski mafijaš.

1.15 - Dobro došli na Republikin lajv blog četvrte utakmice NBA finala između Majami Hita i Denver Nagetsa .