IGRAĆE SE MAJSTORICA: Partizan nije iskoristio meč loptu u Ljubljani!

30.05.2023

20:03

Crvena zvezda Meridianbet i dalje čeka protivnika u velikom finalu.

Košarkaši Partizana nisu uspeli da izbore plasman u finale plej-ofa AdmiralBet ABA lige, pošto su u Stožicama izgubili od Cedevita Olimpije u drugom meču polufinalne serije rezultatom 95:83 (29:26, 22:15, 22:19, 22:23).

Partizan je bolje otvorio meč i na startu stigao do plus sedam (12:5), ali usledio je odgovor domaćina koji je preokrenuo serijom 8:0. Sa tri vezane trojke Partizan je odbio napad Cedevita Olimpije i stigao do 21:13.

Usledila je velika serija domaćina - 16:2, za vođstvo Cedevita Olimpije 29:23. Seriju Ljubljančana prekinuo je Dante Ekzum trojkom sa pola terena uz zvuk sirene za kraj prve deonice.

Početak druge deonice u potpunosti je pripao Partizanu koji je ponovo stigao do preokreta i poveo 35:31. Opet je uzvratila domaća ekipa i preokrenula, da bi na veliki odmor otišla sa velikih plus 10 (51:41).

U trećoj deonici prednost domaćih je nastavila da raste, do maksimalnih plus 14 (73:59), da bi početkom četvrte deonice bilo i plus 16 (82:66). Posle pet vezanih poena Jama Madara Partizan je na tri minuta pre kraja stigao do minus 11 (76:87).

Kod crno-belih se istakao kapiten Kevin Panter koji je postigao 24 poena, a uz to je i uhvatio osam lopti. Osim njega, dvocifreni su bili još Dante Egzum sa 16, Džejms Naneli sa 14 i Matijas Lesor koji je ubacio 11 poena.

Sa druge strane, najzaslužniji za pobedu slovenačkog tima bio je Jogi Ferel, koji je meč završio sa 21 poenom, osam skokova i sedam asistencija. Amerikanca je pratio Zoran Dragić sa 12 koševa, a po 10 su na kraju imali Edo Murić i Alen Omić.

Pobednika ove serije u velikom finalu čeka Crvena zvezda Meridianbet, koja je sa dve ubedljive pobede eliminisala Budućnost.

Cedevita Olimpija - Partizan 95:83 (29:26, 22:15, 22:19, 22:23)

DVORANA: Stožice

SUDIJE: Miloš Koljenšić, Luka Kardum, Denis Hadžić.

GLEDALACA: 9.233

CEDEVITA OLIMPIJA: Rebec 6, Ferel 21 (8sk, 7as), Radović 4, Jeremić 9, Alibegović 9, Murić 10, Mulalić 6, Kosi, Matković 8, Gnjidić, Omić 10 (6sk), Dragić 12.

PARTIZAN: Ledej, Drezgić, Koprivica, Panter 24 (8sk), Smailagić 8, Papapetru 2, Egzum 16, Naneli 14, Lesor 11, Trifunović, Anđušić, Madar 8.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Cedevita Olimpija je pobedila 95:83!

39. minut - Partizan je smanjio minus na jednocifrenu razliku - 89:81.

37. minut - Madar vezuje pet poena i smanjuje zaostatak na 87:76.

36. minut - Cedevita Olimpija čuva prednost i sada vodi 87:71.

34. minut - Željko Obradović traži tajm-aut pri rezultatu 84:69 za Slovence.

33. minut - Raste prednost domaćeg tima, koji sada vodi 82:66.

31. minut - Matijas Lesor sa 2+1 otvara poslednji kvartal - 73:63.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Cedevita Olimpija vodi 73:60.

30. minut - Cedevita Olimpija ponovo ima dvocifrenu prednost - 70:59.

28. minut - Razlika se ne menja, Cedevita Olimpija vodi 63:56.

26. minut - Odbijaju Slovenci nalet "parnog valjka", pa vode 58:51.

24. minut - Crno-beli još tope prednost rivala - Cedevita Olimpija vodi 53:51.

22. minut - Partizan je uspeo na startu treće deonice da prepolovi zaostatak - 51:46.

21. minut - Jam Madar trojkom otvara drugo poluvreme, pa je rezultat 51:44 za domaći tim.

Druga četvrtina

Poluvreme! Cedevita Olimpija vodi 51:41.

19. minut - Odlepljuju se domaći košarkaši, vode 45:40.

17. minut - Nerešeno u Stožicama - 38:38.

15. minut - Slovenci su se opet razigrali i prilaze samo na poen zaostatka - 37:36.

14. minut - Crno-beli preokreću rezultat i sada vode 35:31.

12. minut - Mirniji početak druge deonice, Cedevita Olimpija vodi 31:28.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Cedevita Olimpija vodi 29:26, ali je četvrtina završena pogotkom Dantea Egzuma sa svoje polovine uz zvuk sirene.

9. minut - Cedevita Olimpija vodi sada 27:23, a Marko Jeremić je već postigao tri trojke.

8. minut - "Parni valjak" održava prednost i vodi 23:19.

6. minut - Seriju domaćina sa dve trojke prekidaju Panter i Naneli. Partizan opet vodi - 18:13.

5. minut - Kakva serija Cedevita Olimpije. Slovenci vode 13:12.

3. minut - Partizan u seriji, vode crno-beli 12:7.

2. minut - Trojku je dao Jeremić, ali ju je na drugoj strani vratio Smailagić - 6:5 za "parni valjak".

1. minut - Prvi koš na meču postigao je Omić, a na drugoj strani je Smailagić kompletirao 2+1. Partizan vodi 3:2.

Utakmica je počela!

17.30 - Do početka susreta ostalo je još pola sata.

17.00 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Cedevita Olimpija - Partizan.