OSIMEN UMALO POKVARIO ŽURKU: Nigerijac iz drugog penala matirao Fiorentinu za nastavak fešte u Napulju! (VIDEO)

07.05.2023

20:26

Jug Italije je na nogama.

Napoli je pred svojim navijačima savladao Fiorentinu u duelu 34. kola Serije A sa 1:0 i tako minimalnim trijumfom obeležio proslavu treće titule u istoriji kluba.

Navijači tima su na stadionu "Dijego Maradona" napravili sjajnu koreografiju sa brojem tri, a za nova tri boda pobrinuo se najbolji strelac ekipe Viktor Osimen. Nigerijac je, doduše, prvo promašio penal u 48. minutu, tačnije golman Teraćijano mu je odbranio šut sa 11 metara.

Ipak, 16 minuta kasnije dosuđen je novi penal za domaće, Osimen je ponovo preuzeo odgovornost, ali ovoga puta pogodio, što je njegov 23 gol u sezoni.

Za Napoli je ovo bila 26 pobeda u istorijskoj sezoni u kojoj su uspeli da postanu šampioni prvi put od 1990. i gerenacije koju je predvodio legendarni Maradona.

U redovima gostiju, ceo meč su odigrali srpski internacionalci Aleksa Terzić, Luka Jović i Nikola Milenković.