ZVEZDA SE BAŠ MUČILA: Sjajni Petrušev srušio žilave Splićane!

21:44

Crveno-beli upisali novu pobedu u regionalnom takmičenju.

Filip Petrušev

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su veoma tešku pobedu u poslednjem kolu AdmiralBet ABA lige.

Crveno-beli su na svom parketu srušili Split rezultatom 83:74 (23:21, 16:15, 24:25, 20:13).

Tim sa Malog Kalemegdana se prilično mučio u prve tri četvrtine. Posle 10 minuta je Zvezda vodila 23:21, na poluvremenu 39:36, a nakon treće četvrtine 63:61.

Međutim, ekipa Duška Ivanovića je odigrala fantastičnu poslednju deonicu u kojoj je pokazala svu svoju snagu i na kraju je čak ubedljivo slavila.

Najzaslužniji za trijumf crveno-belih bio je Filip Petrušev koji je postigao 25 poena, a imao je indeks korisnosti 36.

Zakucavanje Filipa Petruševa protiv Splita

Osim njega, dvocifren je bio još Nemanja Nedović koji je upisao 15 koševa.

Na drugoj strani su gosti imali više raspoloženih igrača. Šenon Šorter je bio najefikasniji sa 21 poenom, Luis Saliven je dodao 18, Tajrel Nelson 13, a Mate Kalajžić 10.

Ovim trijumfom je Crvena zvezda sačuvala teoretsku šansu da ima prednost domaćeg terena kroz čitav plej-of, ali joj je za to potrebno da savlada Mornar i Cedevita Olimpiju u zaostalim mečevima, kao i to da Partizan izgubi od Budućnosti.