ZVEZDA SRUŠILA MEGU: Dobrić i Kampaco doneli trijumf crveno-belima

03.04.2023

19:42

Tim sa Malog Kalemegdana nastavio je poteru za vodećim Partizanom pred plej-of.

Ognjen Kuzmić protiv Mege

Košarkaši Crvene zvezde su pobedili Megu na strani, u utakmici 24. kola AdmiralBet ABA lige.

Crveno-beli su u Hali sportova "Ranko Žeravica" slavili rezultatom 87:78 (25:19, 26:17, 21:17, 15:25).

Mega je dala prvi koš na meču, kada je povela 2:0, što je ujedno bilo i jedino vođstvo domaćeg tima na utakmici. Tim sa Malog Kalemegdana je odmah preokrenuo rezultat i serijom je došao do 11:2, čime je stavio do znanja protivniku u kom će smeru ići duel.

Prednost pulena Duška Ivanovića je konstantno rasla do kraja treće četvrtine, ali je u poslednjem kvartalu usledio surov pad koncentracije kod gostiju.

Mega je serijom 17:2 uspela da priđe na šest poena zaostatka (82:76), dva minuta i 20 sekundi pre kraja susreta. Međutim, košarkaši Crvene zvezde su uspeli da odbiju nalet domaćina i da na kraju ostvare trijumf dvocifrenom razlikom.

Najzaslužniji za pobedu tima sa Malog Kalemegdana bio je Ognjen Dobrić koji je postigao 23 poena.

Fakundo Kampaco je upisao dabl-dabl sa 15 poena i 13 asistencija.

Takođe, kod gostiju su dvocifreni bili još Hasan Martin sa 16 poena i Filip Petrušev koji je dodao 12.

Na drugoj strani je sa 16 koševa prednjačio Nikola Đurišić. Matej Rudan je imao 15 poena, Malkolm Kazalon 14, a Ahmad Rori 11. Osim njih, dvocifreni su sa po 10 bili još Danko Branković i Luka Cerovina.

Ovim trijumfom je Zvezda sačuvala nadu za osvajanje prvog mesta u regularnom delu sezone, pošto joj je za to potrebno da Partizan doživi jedan poraz više od nje.