PUKLA STOTKA PRED REKORDOM U ARENI: Partizan DEMOLIRAO Real, jedna pobeda deli crno-bele od SNA!

31.03.2023

19:31

"Parni valjak" pregazio slavni "kraljevski klub".

Košarkaši Partizana savladali su Real Madrid u 32. kolu Evrolige rezultatom 104:90 (21:23, 28:15, 29:34, 26:18). Utakmicu u Štark areni obeležila je sjajna timska igra crno-belih. Naime, čak šest igrača srpske ekipe bilo je dvocifreno.

Pravu rezultatsku klackalicu gledali smo u prvoj deonici. Ekipe su se u vođstvu smenjivale čak devet puta, ali Real je na kraju uspeo da ostvari prednost pred drugu deonicu – 23:21.

Nije se predavao Partizan, već je dodao gas. Crno-beli su počeli da igraju raznovrsnije u napadu, Naneli i Panter su ponovo demonstrirali svoje šuterske sposobnosti, dok je Lesor pokazao zbog čega je jedan od najboljih evropskih centara. Ruku na srce, loše odluke igrača “kraljevskog kluba” kumovale su preokretu “parnog valjka” koji na poluvrema odlazi sa 49:38.

Partizan je odlično počeo treći period, često koban ove sezone, i posle poena Pantera u 22. minutu je došao do 14 poena prednosti – 55:41. Ipak, usledio je pad koncentracije u igri domaćih i Real je serijom 10:2 uspeo da se približi na samo pet poena minusa – 61:56 sredinom trećeg perioda. Odgovor je ekspresno stigao od Dantea Egzuma, koji je vezao pet poena, a potom i koš Joanisa Papapetrua za novu dvocifrenu prednost od 68:56.

U poslednjoj deonici gledali smo rapsodiju "parnog valjaka". Crno-beli su slomili otpor Reala sredinom četvrtog kvaratala i tako upisao 18. trijumf u elitnom takmičenju.

Pao novi rekord!

Na večerašnjoj utakmici protiv Real Madrida "grobari" su ponovo oborili rekord po broju gledalaca. Večeras je u "Štark areni na tribinama biki 20.068 navijača.

Prethodno, protiv Olimpijakosa prošlog petka bilo je 20.003 navijača, a protiv Barselone u utorak 20.041.

Podsetimo, apsolutni rekord Evrolige drže takođe navijači Partizana sa 22.567 gledalaca u utakmici protiv Panatinaikosa 2009. godine.

Skoro svaki igrač je imao svoje minute kada je zablistao i pomogao ekipi da upiše jednu od najupečatljivijih pobeda ove sezone. Kevin Panter je prednjačio sa 16 poena, isto kao i Matijas Lesor koji je imao osam skokova. Pratio ih je Dante Egzum sa 15, Džejms Naneli je imao 14, Alen Smailagić 11, a Joanis Papapetru 10.

Kod gostiju, Džanan Musa je odigrao sjajno ubacivši 22 poena. Gabrijel Dek i Mario Hezonja su dodali po 17. Treba istraći da su crno-beli u potpunosti zaustavili Edija Tavaresa koji je ostao na samo sedam poena.

Partizan je već večeras mogao da slavi plasman u Top 8, ali Baskonija je pobedila Fenerbahče i tako nastavila poteru za crno-belima.

Do kraja regularnog dela sezone ostalo je još dva kola, Partizanu je potreban samo jedan trijumf ili samo poraz Baskonije ili Žalgirisa.

PARTIZAN - REAL MADRID 104:90

/21:23, 28:15, 29:34, 26:18/

Dvorana: Štark arena

Sudije: Karmelo Paterniko, Piotr Pastušijak, Saulijus Racis.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 6, Avramović 5, Panter 16, Smailagić 11, Papapetru 10, Eksum 15, Naneli 14, Lesor 16, Trifunović 4, Anđušić 5, Madar 2.

REAL MADRID: Kozer, Fernandez 3, Abalde 2, Hanga 10, Hezonja 17, Rodrigez 3, Dek 17, Poare 9, Kornelie, Tavares 7, Ndiaj, Musa 22.

40. minut - Kraj utakmice! Partizan je demolirao Real rezultatom - 104:90

37. minut - "Parni valjak" je samleo slavni Real. Ostalo je pitanje samo konačnog rezultata - 100:80.

36. minut - Delirijum u Štark areni! Partizan je nokautirao Real Madrid. Naneli je zakucavao za 94:76.

34. minut - Gabrijel Dek se najbolje snalazi u reketu, ali Smailagić odgovara trojkom - 89:76.

32. minut - Serija 6:0 Partizana na otvaranju poslednjeg kvartala. Erupcija oduševljenja u Areni - 84:72.

IV četvrtina

30. minut - Lesor je poentirao nakon ofanzivnog skoka, ali je onda napravio faul nad Musom na trojci. Džanan ubacuje tri slobodna bacanja za  - 78:72.

28. minut - Musa i Hezonja ne dozovljavaju crno-belima da prelome meč - 70:64.

26. minut - Opet je dvocifrena razlika. Parni valjak je uzvratio sa pet uzastopnih poena - 66:56.

25. minut - Serija Reala od 6:0 - 61:56.

24. minut  - Hezonja je preuzeo lidersku palicu u ekipi Reala i pogađa iz svih pozicija. Ipak, Partizan ima odgovor na igru hrvatskog košarkaša - 59:49.

22. minut - Revolveraški obračun na startu treće deonice. Dek je trojkom odgovorio na trojke Avramovića i Pantera - 54:41.

III četvrtina

20. minut - Veliku sreću imao je Partizan u finišu druge deonice. Korneli i Hezonja u promašili zicere. Parni valjak na poluvremenu ima 49:38.

19. minut - Lesor zakucava za najvećih +9 - 45:36.

17. minut - Četiri uzastopna poena Pantera naterali su Ćusa Matea da zatraži tajmaut - 39:34.

15. minut - Imali su crno-beli nekoliko napada da povećaju prednost, ali nisu uspeli. Nakon svega usledio je hladan tuš - Rudi Fernandez pogađa za tri poena  - 35:34.

14. minut - Najveća prednost za Partizan u dosadašnjem delu meča - 31:27. Crno-beli su pronašli svoj prepoznatljivi ritam.

12. minut - Egzum pogađa za tri, a onda Naneli zakucava iz kontre - 26:25.

II četvrtina

10. minut - Zanimljiva prva deonica. Gledali smo pravu rovovsku bitku. Lesor je ulaskom u igru uneo živost u reket Partizana, ali Vensan Poarije je odgovorio na identičan način - 21:23.

8. minut - Džanan Musa stvara velike probleme odbrani crno-belih. Reprezentativac BiH sjajno zakucava za 17:20.

6. minut - Odličan potez Smailagića. Alen je sjajno zalomio Tavareša, a to retko ko u Evroligi može. Međutim, nakon toga usledila je serija Reala od 4:0. Tajmaut Željko Obradović - 11:15.

4. minut - Rezultatska klackalica na početku utakmice. Igra se praktično koš za koš - 9:10

2. minut - Na Smailagićeve poene odgovorio je Hanga trojkom - 3:3.