OLIMPIJA POKVARILA ŽOCOV ROĐENDAN: “Manekeni” slomili Partizan u poslednjoj četvrtini!

09.03.2023

19:22 >> 22:46

Serija Milaneza od 15:0 u uvodnim minutima četvrtog kvartala skupo košatala crno-bele.

Željko Obradović

Košarkaši milanske Olimpije savladali su Partizan u meču 28. kola Evrolige rezultatom 76:62 (13:19, 17:10, 19:17, 22:13).

Odlično je "parni valjak" započeo duel u "gradu mode". Kevin Panter je sa sedam uzastopnih poena doneo rano vođstvo Partizanu. Srpska ekipa kontrolisala je dešavanja u prvoj deonici, a sjajnom odbranom nisu dozvoljavali lake koševe domaćima. Ipak, u drugom kvartalu Olimpija se konsolidovala zahvaljujući Kevinu Pangosu. Kanađanin je odlično dirigovao napadima svoje ekipe koja je "topila" minus od 13:19 iz uvodnog dela utakmice. Usledio je period sa nekoliko brzopletih poteza na obe strane parketa, ipak, u tom “cirkusu” bolje su se snašli puleni Etorea Mesine. Nakon dvadeset minuta na poluvremenu je bila 30:29 u korist Milaneza.

Rovovska borba nastavila se u trećoj deonici. Nijedan tim nije uspevao da nametne svoj stil igre, i dalje se mnogo grešilo, a koliko je bilo neizvesno potvrđuje podatak da je Zek Ledej košem uz dodatno slobodno bacanje u 27. minutu doneo, u tom periodu, najvećih plus 3 (41:38). Domaći tim je u odlučujući period ušao sa tri poena prednosti zahvaljujući trojci Šabaza Nejpira u poslednjoj sekundi treće deonice - 49:46.

Furiozan početak poslednjeg kvartala odlučio je pitanje pobednika. Ako se uzme u obzir finiš treće četvrtine, Olimpija je napravila seriju 15:0. Jednostavno, raspala se igra Partizana u tim trenucima, "parni valjak" je bio na kolenima.

Najefikasniji u pobedi domaćina bili su Dejvis i Beron sa po 14 poena. Pengos i Nejpir su dodali po 10. Kod Partizana najbolji je bio Kevin Panter sa 15, Lesor je dodao 11, a Neneli 10.

Crno-beli su upisali trinaesti poraz u sezoni na rođendanu Željka Obradovića, a uprkos neuspehu u Milanu i dalje su u poziciji da sami odlučuju o plasmanu u Top 8. Olimpija je stigla do šestog uzastopnog trijumfa i trenutno su na učinku 12-15.

OLIMPIJA - PARTIZAN 76:62

/13:19, 17:10, 19:17, 22:13/

Dvorana: Mediolanum forum

Sudije: Latiševs, Perez, Tepenije

OLIMPIJA: Dejvis 14, Tomas, Luvavu, Pengos 10 (7 as, 5 sk), Tonut 4, Meli 9 (8 sk), Beron 14, Nepijer 10, Riči 4, Šilds, Hajns 4, Vojtman 7.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 7, Avramović 4, Panter 15 (5 sk), Smailagić 2, Papapetru 3, Eksum 10, Naneli 10, Lesor 11 (6 sk), Trifunović, Anđušić, Madar.

40. minut - Na kraju ubedljiva pobeda italijanske ekipe - 76:62. Poslednja četvrtina je skupo koštala Partizan.

38. minut - Crno-beli srljaju iz greške u grešku, a Olimpija to znalački koristi - 69:57.

36. minut - Prišao je Partizan na -9, ali su domaći serijom 5:0 ponovo na dvocifrenoj razlici - 65:51.

34. minut - Milanezi "lome" meč. Domaćin je napravio seriju 15:0. Trenutni rezultat je 60:46.

32. minut - Šest uzastopnih poena Olimpije na početku poslednjeg kvartala - 55:46. Željko Obradović je zatražio tajmaut.

IV četvrtina

30. minut - Nejpir precizan uz zvuk sirene za tri - 49:46.

28. minut - Ponovo je nerešeno. Pengos ubacio prilično težak šut za tri - 43:43.

26. minut - Beron postiže pogodak uz faul, sa druge strane je stigao identičan odogovor Zeka Ledeja -38:41.

24. minut - Nastavlja se u istom ritmu, poen za poen. Biće ovo dramatična utakmica - 36:38.

22. minut - Egzum je trojkom odgovorio na zakuvacanje Vojtmana - 32:32.

III četvrtina

20. minut - Uspela je italijanska ekipa da preokrene rezultat. Crno-beli su u drugoj deonici postigli samo 10 poena - 30:29.

18. minut - Igra se praktčno "koš za koš". Egal utakmica u Milanu - 27:27.

16. minut - Pengos je preuzeo komandovanje napadima domaćih. Olimpija topi prednost crno-belih 23:25.

14. minut - Loša komunikacija Madara i Smailagića u odbrani - Meli lako zakucava - 19:25.

12. minut - I ponovo crno-beli sa nekoliko dobri poteza započinju deonicu. Ledej je ubacio četiri vezana koša - 15:23.

II četvrtina

10. minut - Bolje je Partizan započeo, ali su "manekeni" uspeli da se konsoliduju u finišu prve deonice - 13:19.

8. minut - Bili Beron rutinski pogađa slobodna bacnja - 8:14.

6. minut - Šabaz Nejpir precizan za tri. Olimpija je uhvatila rezultatski priključak.

5. minut - Avramović polaže za 10:2. Mesina je zatražio tajmaut.

4. minut - Sedam uzastopnih poena Pantera, jedini se sa druge strane u strelce upisao Vojtman - 2:7.

2. minut - Nema poena na meču i dalje. Odbrane su za sada na nivou - 0:0.