EGZUMOVE MAJSTORIJE SRUŠILE VIRTUS: Partizan slavio u Bolonji, Top 8 je sada realnost!

07.03.2023

19:48 >> 22:59

Petnaesti trijumf crno-belih u elitnom takmičenju. "Parni valjak" je napravio džinovski korak ka plasmanu u plej-of.

Košarkaši Partizana savladali su Virtus kao gosti u meču 27. kola Evrolige rezultatom 88:79 (28:26, 17:21, 20:16, 23:16). "Parni valjak" je petnaesti trijumf u elitnom takmičenju i tako dodatno povećao svoje šanse u borbi za Top 8.

Crno-beli su bolje započeli meč. Beogradska ekipa je rafalnom paljbom za tri poena stigla do početnog vođstva, ali se Virtus konsolidovao i preko Žaitea i Odželejea uvatio rezultatski priključak. “Parni valjak” se nije predavao, konstantno je bio u prednosti uprkos seriji od 5:0 italijanskog tima u finišu prve deonice koji je završen sa 26:28. Drugi kvartal pripao je domaćem sastavu. Miloš Teodosić je dirigovao igrom kluba iz Bolonje, Srbin je upisao osam asistencija do poluvremena, a puleni Serđa Skariola su ponovo napravili seriju poena, ovaj put od 11:2. Ipak, Ledej i Naneli nisu dozvolili domaćinu da se odlepi. Pred ulazak u treću deonicu rezultat je bio 47:45.

Odlično je počela treća deonica za srpski tim koji je serijom 7:0 preokrenuo rezultat na 52:47 i sve do finiša tog dela meča održavao je između dva i pet poena viška. Međutim, tri greške u tri uzastopna napada košatala su Obradovićev tim. Virtus je serijom 8:1 uhvatio goste na spavanju i na nešto više od dva minuta pre kraja treće četvrtine preokrenuo na 63:61.

Partizan je u istom ritmu počeo i odlučujući period meča i serijom 8:0 u 35. minutu prvi put je došao do dvocifrene prednosti – 75:65. U tim trenucima blistao je Egzum sa osam poena uz dva zakucavanja koja su praktično prelomila meč.

Džejms Naneli je predvodio Partizan sa 18 poena, ali MVP utakmice je svakako Dante Egzum. Australijanac je uz 17 poena upisao po sedam skokova i asistencija što je bilo dovoljno za indeks od čak 33. Kevin Panter je takođe ubacio 17, dok je Jam Madar stao na 11 poena.

U poraženom timu Žaite je upisao 14 poena, Miki i Odželeje po 13, Teodosić 11 uz čak sedam izgubljenih lopti.

Crno-beli su zabeležili šesti trijumf u poslednjih sedam utakmica i sa učinkom 15-12 nastavljaju borbu za plasman u plej-of, dok je večerašnji domaćin novim porazom (12-15) daleko od mesta među osam najboljih.

VIRTUS - PARTIZAN 79:86

/26:28, 21:17, 16:20, 16:23/

Dvorana: Segafredo arena

Sudije: Hirezuelo, Bisang, Ćići

VIRTUS: Manion, Belineli, Pajola 9, Bako 4, Žaite 14, Lundberg, Heket 5, Miki 13, Vims, Ojeleje 13, Teodosić 11, Abas 10.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 10, Avramović, Panter 17, Smailagić 9, Papapetru 3, Eksum 17, Naneli 16, Lesor 5, Trifunović, Anđušić, Madar 11.

40. minut - Kraj utakmice! Partizan je upisao 15. trijumf u Evroligi. Pao je Virtus u Bolonji rezultatom 86:79.

40. minut - Napravio je korake Matijas Lesor u reketu. Virtus ima napad pri rezultatu 79:84 u korist srpskog tima.

38. minut - Naneli pogađa trojku i utišava publiku u dvorani - 76:82.

36. minut - Taman se Partizan "odlepio", a onda je Teodosić pogodio trojku uz faul Smailagića - 70:77.

34. minut - Dva fenomenalna zakucavanja Dantea Egzuma - 65:71.

32. minut - Jedine poene u poslednjoj deonici delo su Jama Madara. Izraelac je poentira nakon ofanzivnog skoka - 63:67.

IV četvrtina

30. minut - Ipak Partizan ima prednost posle 30 minuta - 63:65.

28. minut - Ponovo je nerešeno. Po svemu sudeći, očekuje nas drama - 61:61.

26. minut - Odlična odbrana crno-belih u nekoliko navrata - 55:60.

24. minut - Teodosić pogađa sa distance. Ponovo gledamo rezultatsku klackalicu - 54:56.

22. minut - Serija 7:0 u korsit Partizana na otvaranju treće deonice - 47:52. Serđo Skariolo je zatražio tajmaut.

III četvrtina

20. minut - Riči je pokušao u poslednjim sekundama, ali nije bio precizan. Italijanska ekipa ima prednost na poluvremenu - 47:45.

18. minut - Žaite pogađa preko Lesora. Željko Obradović je zatražio tajmaut - 42:36.

16. minut - Nova asistencija Avramovića. Panter je lako poentirao, ali Virtus je ubacio u brzinu više - 38:36.

14. minut - Abas atraktivno zakucava za 33:32.

12. minut - Stigao je Virtus do vođstva početkom druge deonice, ali ekspresno je odgovorio "parni valjak" preko Egzuma - 29:31.

II četvrtina

10. minut - Virtus serijom od 5:0 završava prvu deonicu - 26:28.

8. minut - Lesor dominira u reketu. Francuz postiže dva poena uz realizovano slobodno bacanje - 19:26.

6. minut - Četiri uzastopna poena crno-belih preko Madara i Nanelija - 14:17.

4. minut - Egzum je napravio nesportsku ličnu grešku. Precizan sa slobodnih bacanja bio je Heket koji je odmah zatim pogodio i trojku - 12:13.

2. minut - Hrabro su krenuli crno-beli. Dve trojke u režiji Pantera i Madara na otvaranju utakmice uz daleku dvojku Nanelija - 5:8.