SENZACIJA U SKOPLJU: MZT srušio Cedevita Olimpiju!

19:50

Rezultat u Skoplju iznenadio je sve ljubitelje košarke širom bivše Jugoslavije.

Starsport

Košarkaši MZT-a napravili su veliko iznenađenje u okviru 18. kola ABA lige.

Izabranici Dragana Nikolića u Skoplju su šokirali Cedevita Olimpiju rezultatom 79:74.

Klub iz Severne Makedonije je tako konačno prekinuo negativni niz od čak devet uzastpnih poraza.

Sa druge strane, ekipa Jurice Golemca nije se oporavila od poraza od Crvene zvezde i Budućnosti, pa je doživela novi neuspeh.

Posle uvodnih deset minuta gosti iz Ljubljane imali su prednost od dva poena razlike, ali je u drugom periodu usledila rapsodija domaćina.

MZT je u jednom trenutku imao i maksimalnih +14, da bi na kraju prvog poluvremena vodio sa 41:35.

Uspevala je Cedevita Olimpija u nastavku meča da stigne nekoliko puta i do izjednačenja, ali nikako nije mogla do vođstva.

MZT je priveo meč kraju i upsao tek treću pobedu u ABA ligi ove sezone.

Najbolji u ekipi iz Skoplja bio je Keandre Kuk sa 26 poena, dok je Vojdan Stojanovski ubacio 18 poena i tome dodao još šest skokova.

U redovima slovenačkog tima istakao se Džoš Adams sa 15 poena, pet skokova i tri asistencije.