NOVI PORAZ ZVEZDE: Crveno-bele katastrofalno prvo poluvreme koštalo boljeg rezultata u Milanu

02.02.2023

22:34

Timu sa Malog Kalemegdana nije pomoglo ni to što je Ben Bentil bio najefikasniji pojedinac u obe ekipe.

Bili Beron i Ognjen Dobrić

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su novi poraz, pošto su u okviru 23. kola Evrolige u Milanu izgubili od Armanija rezultatom 74:68 (22:18, 23:14, 14:17, 15:19).

Crveno-beli su još jednom platili ceh lošem ulasku u meč. Ovog puta u prvoj četvrtini i nisu bili toliko loši (22:18 za Armani), koliko u drugoj, pa su "manekeni" vodili 45:32 na poluvremenu.

Drugih 20 minuta je pripalo ekipi Duška Ivanovića, ali to nije bilo dovoljno da se nadoknadi ozbiljan minus koji je imala posle prve dve deonice. Najbliže što je Zvezda prišla rivalu bilo je četiri poena minusa u nekoliko navrata u samoj završnici.

Najbolji u pobedničkom timu bio je bili Beron sa 15 poena, jedan manje je imao Devon Hol, a dvocifren je bio i Brendon Dejvis sa deset.

Na drugoj strani, najefikasniji pojedinac meča bio je Ben Bentil sa 17 poena i sedam skokova, a Luka Vildoza je pridodao 11 koševa.

Armani - Crvena zvezda 74:68 (22:18, 23:14, 14:17, 15:19)

DVORANA: Mediolanum Forum

SUDIJE: Huan Karlos Garsija, Mehdi Difala, Amit Balak.

ARMANI: Dejvis 10, Luvavu 8 (6sk), Mitru-Long, Tonut 3, Meli 4, Beron 15, Nejpir 5, Riči, Hol 14, Hajns 8, Datome, Fojtman 7.

CRVENA  ZVEZDA: Vildoza 11, Lazarević 1, Mitrović 7, Lazić, Dobrić 7, Ivanović, Ilić 5, Nedović 4, Marković 3 (5as), Kuzmić 4, Petrušev 9, Bentil 17 (7sk).

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Armani je pobedio 74:68.

40. minut - Armani vodi 72:68. Na satu piše da će se igrati još 34 sekunde, što znači da sledi penal završnica.

39. minut - Fojtman pogađa izrazito težak šut, Armani vodi 70:64, a Duško Ivanović traži tajm-aut. Do kraja je ostalo 72 sekunde.

37. minut - Razlika se ne menja, Armani vodi 68:63.

35. minut - Zvezda prilazi na 65:60.

33. minut - Opet se Armani odlepljuje, sada je 63:54.

32. minut - Dalibor Ilić i Filip Petrušev pogađaju za dva, Zvezda prilazi na 59:53.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Domaći tim ima prednost od 59:49.

28. minut - "Manekeni" su se opet odvojili na dvocifrenu razliku - 58:46.

26. minut - Luka Mitrović vezuje pet poena, Zvezda prilazi na 52:44.

25. minut - Puleni Duška Ivanovića igraju bez energije danas, što se odražava i na rezultat. Olimpija iz Milana vodi 52:39.

23. minut - Poenima Nedovića i Vildoze je Zvezda koliko-toliko smanjila razliku - 47:36.

21. minut - Prvi koš u drugom poluvremenu dao je Devon Hol, Armani vodi 47:32.

Druga četvrtina

Poluvreme! Zvezda je napravila seriju 5:0, ali je onda sve uprskala katastrofalnom odbranom u poslednjem napadu, pa Armani vodi 45:32.

19. minut - Bili Beron trojkom povećava na 43:27.

18. minut - Stvari nikako ne idu na bolje za crveno-bele, pošto je trenutno 40:27 za "manekene".

16. minut - Zvezda ne uspeva da priđe, Armani vodi 34:24.

14. minut - Luvavu donosi Italijanima prvu dvocifrenu prednost na meču - 31:20.

12. minut - Armani vodi 29:20, a Duško Ivanović traži tajm-aut.

11. minut - Hajns i Fojtman pogocima za dva otvaraju drugi kvartal - 26:18.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Armani vodi 22:18.

9. minut - Mogla je Crvena zvezda da izjednači, ali je Ognjen Kuzmić promašio dva penala. Armani vodi 20:18.

7. minut - Crveno-beli igraju agresivno, ali im to ne donosi rezultat, pošto "manekeni" vode 18:14.

5. minut - Sada se igra dosta brže u Milanu, Armani vodi 13:10.

3. minut - Tvrd početak utakmice, rezultat je 4:4 posle 180 sekundi igre.

1. minut - Ben Bentil je utakmicu otvorio izgubljenom loptom, pa lošom odbranom koju je kaznio Luvavu. armani vodi 2:0.

Utakmica je počela!

20.15 - U toku je zagrevanje za meč.

20.00 - Utakmica u Mediolanum Forum počinje za pola sata.

19.30 - Dobrodošli na Republikin lajv blog meča Armani - Crvena zvezda.

Uvod

Crveno-beli meč u Milanu dočekuju u lošem raspoloženju, pošto su u elitnom takmičenju u seriji od tri poraza, protiv Žalgirisa, Partizana i Virtusa.

Sa druge strane, "manekeni" su u utorak pobedom nad Baskonijom prekinuli niz od pet uzastopnih evroligaških neuspeha.

Podsetimo, u prvom delu sezone je Armani pobedio Zvezdu u Beogradu, što je bio prvi poraz Duška Ivanovića na klupi crveno-belih, nakon deset uzastopnih trijumfa, od čega čak šest u Evroligi. Bilo je tada 71:67 za Italijane.