PARTIZAN DEMOLIRAO BASKONIJU: Papapetru pokazao svoju klasu!

13.01.2023

19:47

Grk uz mladog Trifunovića najbolji pojedinac crno-belih.

Starsport

Košarkaši Partizana savladali su Baskoniju u “Štark areni” rezultatom 83:65 (29:17, 18:19, 20:14, 16:15). Crno-beli su u meču 19. kola Evrolige dominirali od prve sekunde, a odlična timska igra na obe strane parketa donela je deveti trijumf u sezoni.

“Parni valjak” furiozno ušao u utakmicu. Šutevi za tri poena pravili su razliku, blistao je Janis Papapetru, a jedini koji je pretio domaćinu bio je Vanja Marinković. Prvu deonicu Partizan je rešio u svoju korist sa 29:17. Nastavili su crno-beli u istom ritmu I početkom drugog dela, puleni Željko Obradovića u jednom trenutku imali su maksimalnih +19, ali gosti iz Vitorije se nisu predavali. Na poluvremnu Baskonije je imala pristojnih -11, preciznije 47:36.

Serija Baskonije se nastavila i u trećoj četvrtini kada je poenima Marinkovića Baskonija opasno zapretila i prišla na 49:43, ali tu je bio kraj za špansku ekipu.

Četvrta četvrtina bila je puka formalnost i Partizan je ostvario prevashodan cilj, a to je pobeda. A s obzirom da je prvi meč rešen tek u produžetku, Partizan kao bonus ima i bolji skor u međusobnim duelima. Na semaforu "Štark arene" nakon 40 minuta pisalo je 83:65.

Sjajni procenti šuta su najviše kumovali ubedljivom trijumfu. Crno-beli su ubacili 13 trojki iz 23 pokušaja, a posebno raspoložen je bio Uroš Trifunnović. Ubacio je tri iz četiri pokušaja i potvrdio najbolju partiju u Evroligi do sada. BIo je najefikasniji sa 15 poena. Pratio ga je sve bolji Janis Papapetru sa 13, Kevin Panter je dodao 12, Lesor 11, dok su Madar i Egzum stali na 10.

Na drugoj strani samo jedan košarkaš je bio dvocifren, dobro poznat partizanovcima - Vanja Marinković. Najmlađi kapiten u istoriji kluba iz Humske, a danas član Baskonije je okončao meč sa 16 poena.

Crno-beli su upisali deveti trijumf u takmičenju, dok je Baskonije pretrpela osmi poraz.

PARTIZAN - BASKONIJA 83:65

/29:17, 18:19, 20:14, 16:15/

Dvorana: Štark arena

Sudije: Emin Mogulkoč, Karmelo Paterniko, Vasilis Piclikas.

40. minut - Kraj utakmice u kojoj je Partizan dominirao od prve sekunde  - 83:65.

36. minut - Kevin Panter rutinski realizuje dva slobodna bacanja - 75:58.

34. minut - Nakon zakucavanja Trifunovića svima je postalo jasno da će Partizan stići do devete pobede - 73:57.

32. minut - Matijas Lesor pokazuje kakva je "zver" u reketu! Francuz je upisao četiri uzastopna poena - 71:55.

IV četvrtina

30. minut - Opet su crno-beli stekli samopuzdanje koje ih je krasilo u prvom poluvremenu. "Parni valjak" je blizu novog trijumfa - 67:50.

28. minut - Nesporazum igrača Baskonije u odbrani iskoristio je Egzum za zakucavanje - 63:50.

26. minut - Partizan je uspeo da prebrodi odličan početak drugog poluvremena gostiju - 55:44.

24. minut - Panter preko ruke za tri! Ponovo osetnija prednost za "parni valjak" - 52:43.

22. minut - Uvodnih sedam uzastopnih poena Baskonije zadaju glavobolje Partizanu koju je ublažio poenima Trifunović - 49:41.

III četvrtina

20. minut - Enok je atraktivno zakucao u poslednjim sekundama druge deonice za 47:36.

18. minut - Mini serija Baskonije od 4:0 preko Darijusa Tompsona - 47:34.

16. minut - Nekoliko promašaja na obe strane. Panter je u uvodnim sekundama napada probao za tri, zbog toga je dobio malo predavanje od trenera Obradovića - 47:30.

14. minut - Nastavljaju crno-beli u istom ritmu, ovo je možda i najbolje izdanje Partizana u dosadašnjem delu Evrolige - 43:26.

12. minut - Marinković je preuzeo ulogu lidera u ekipi Baskonije i to mu za sada ide od ruke. Međutim, španski klub ima velikih problema u odbrani - 34:23.

II četvrtina

10. minut - Janis Papapetru maestralno uz zvuk sirene diže "grobare" na noge - 29:17.

8. minut - Stigli su crno-beli do prve dvocifrene prednosti, odlična igra Partizana - 24:12.

6. minut - Kakva kanonada Partizana! Trifunović i Avramović pogađaju sa tri za erupciju oduševljenja na tribinama - 17:10.

4. minut - Lesor se odlično snašao u reketu gostiju, ali Tompson ekspresno odogovara na drugoj strani - 9:8

2. minut - Vanja Marinković precizan sa skoro osam metara. Baskonija sa dve trojke utišava veoma bučnu publiku - 4:6.