REAL POKAZAO SVOJU KLASU: Tavares RAZBIO Crvenu zvezdu!

10.01.2023

19:51

"Kraljevići" upisali 12 trijumf u Evroligi.

Košarkaši Real Madrida savladali su Crvenu zvezdu u dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultatom 79:59 (25:16, 13:18, 19:17, 22:8). Utakmicu 18. kola Evrolige obeležio je maestralni Valter Tavares. Centar sa Zelenortskih Ostrva dominirao je na obe strane parketa i upisao dabl-dabl učinak -  17 poena i 12 skokova.

Real Madrid je dominirao u prvoj deonici, Valter Tavareš je bio nezaustavljiv. Centar sa Zelenortskih Ostrva upisao je sedam poena, a da nevolja bude veća po crveno-bele, iskusni košarkaš je u defanzivi bio maestralan. Jednostavno, plašili su se igrači kluba sa Malog Kalemegdana iskusnog košarkaša. "Kraljevići" su prvu deonicu rešili  u svoju korist sa 25:16.

Konsolidovala se Crvena zvezda u drugoj četvrtini. Puleni Duška Ivanovića su se opustili, Nemanja Nedović je briljirao iza linije 6,75. Reprezentativac Srbije je nosio svoju ekipu, pomoć je imao u probuđenom Filipu Petruševu i Ognjenu Kuzmiću koji je jedini uspeo da se suprostavi pomenutom Tavarešu. Međutim, nekoliko sumnjivih sudijskih odluka "poguralo" je Real ka vođstvu na poluvremenu - 34:38.

Početak treće četvrtine za Zvezdu je bio kao iz snova. Granitna odbrana, pametna rešenja u napadu, četiri poena Petruševa, po dva Nedovića i Dobrića, doneli su vođstvo crveno-belima, prvo na meču – 42:38.  Ipak, upravo je div sa Zelenortskih ostrva bio prevaga, dominirao je u finišu treće četvrtine u kojoj je Real u jednom momentu imao i osam poena prednosti. Sve što su njegovi saigrači promašivali, a bilo je toga prilično, kupio bi i popravljao pod košem Zvezde. Na kraju treće deonice - 51:57.

Očajno je Zvezda počela poslednju četvrtinu, bila je bez ideje u prva napada, a to je Real znalački iskoristio i upisao ubedljivu pobedu - 79:59.

Crvena zvezda je sada na 9-9, a šansu za novi trijumf imaće već za dva dana, na istom mestu, kad joj u goste stiže Monako Saše Obradovića. Real je na učinku 12-6 i nalazi se u samom vrhu Evrolige.

MVP susreta bio je Tavares sa 17 poena, 12 skokova, tri asistencije i četiri rampe, odličnu podršku imao je u Džananu Musi koji je ubacio 19 poena, Korneli je imao 12, a Vilijams-Gos devet. Kod Crvene zvezde samo ješest igrača uspevalo da se upiše u listu strelaca, Nedović je ubacio 18, Petrušev 17, Dobrić 11, Kuzmić šest, Marković pet, a Lazarević dva poena.

Crvena zvezda - Real Madrid 59:79

/16:25, 18:13, 17:19, 8:22/

Dvorana: "Aleksandar Nikolić"

Sudije: Olegs Latisevs, Karmelo Paterniko, Tomaš Travicki

Crvena zvezda: Holand, Lazarević 2, Mitrović, Lazić, Dobrić 11, Raduljica, Ilić, Nedović 18, Marković 5, Kuzmić 6, Petrušev 17, Bentil

Real Madrid: Vilijams-Gos 9, Kozer, Abalde 2, Hanga 2, Hezonja, Rodrigez 5, Poarije 5, Korneli 12, Tavares 17, Ljulj, Jabusele 8, Musa 19

40. minut - Kraj utakmice! Rutinska pobeda Real Madrida rezultatom 79:59.

38. minut -  Rutinsko polaganje Lazarevića - 57:73.

36. minut - Ovde su stvari jasne. Real rutinski privodi utakmicu kraju  - 53:69.

34. minut - Crvena zvezda izgleda veoma umorno, "kraljevići" dominiraju parketom dvorane "Aleksandar Nikolić" - 51:66.

32. minut - Novi tajm-aut Duška Ivanovića! Real Madrid je blizu da upiše 12 trijumf u sezoni  - 51:61.

IV četvrtina

30. minut - Vrlo bitni poeni Dobrića u poslednjoj sekundi treće deonice  - 51:57.

28. minut - Korneli zakucava nakon ofanzivnog skoka Tavaresa - 49:51. Ivanović je zatražio tajm-aut.

26. minut - Tavares ponovo pokazuje svoju klasu - 47:47.

24. minut - Seriju crveno-belih od 8:0 prekida Korneli - 42:41.

22. minut - Odličan početak Zvezde, Nedović i Petrušev poentiraju za 38:38.

III četvrtina

20. minut - Zvezda je popravila utisak iz prve četvrtine i na odmor ide sa samo "-4" - 34:38.

18. minut - Petrušev konačno precizan za tri - 32:36.

16. minut - Kuzmić je jedini od visokih igrača crveno-belih koji se ne plaši Kuzmića. Četiri poena iskusnog centra u reketu - 24:34.

14. minut - Nekoliko minuta nepovezane igre oba tima  - 17:31.

12. minut - Poarije je maestralno blokirao Ilića, a već u sledećem napadu Musa poentira uz faul - 17:30.

II četvrtina

10. minut - Odličan finiš Real Madrida i nekoliko majstorija Muse rezultiralo je prednošću gostiju od 16:25.

8. minut - Konsolidovala se Crvena zvezda zahvaljujući Nemanji Nedoviću koji diktira ritam kluba sa Malog Kalemegdana - 14:16.

6. minut - Nedović je pogodio trojku nakon poena Muse  - 8:12.

4. minut - Ponovo je lak zadatak u obruču imao Tavareš - 5:10.

2. minut - Tavares i Jabusele prave velike problema odbrani crveno-belih - 5:8.