UŽASAN MEČ BOGDANOVIĆA: Bogdan nije mogao okean s broda da pogodi

09.01.2023

07:13

Reprezentativac Srbije će što pre pokušati da zaboravi utakmicu protiv Klipersa.

Bogdan Bogdanović

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović odigrao je u noći između nedelje i ponedeljka jednu od šuterski najgorih utakmica u karijeri.

Međutim, bez obzira na očajnu partiju nekadašnjeg asa Partizana, njegovi Atlanta Hoksi su u gostima zabeležili važnu pobedu protiv Los Anđeles Klipersa od 112:108.

Bogdanović je na parketu proveo 26 minuta, a za to vreme je ubacio četiri poena, uz "kriminalne" procente šuta. Srbin je ukupno iz igre šutirao 2/13, s tim što su oba pogotka bila za dva. Sa druge strane, što se trojki tiče, nije mogao da pogodi "okean s broda", pošto od sedam šuteva nijedan nije prošao kroz obruč.

Takođe, Bogdan je imao još četiri skoka i pet asistencija, kao i po jednu ukradenu, ali i izgubljenu loptu.

Srećom po Hokse, Tre Jang je bio na nivou, pa je njegovih 30 poena nadomestilo slabo izdanje reprezentativca Srbije.

U poraženom taboru je prednjačio Kavaj Lenard sa 29 poena.

Osim meča u Los Anđelesu, u noći između nedelje i ponedeljka je u NBA ligi odigrano još osam utakmica na kojima nije bilo srpskih košarkaša, a u nastavku pogledajte sve rezultate.

Detroit - Filadelfija 111:123

Toronto - Portland 117:105

Indijana - Šarlot 116:111

Majami - Bruklin 101:102

Memfis - Juta 123:118

Hjuston - Minesota 96:104

Oklahoma - Dalas 120:109

Finiks - Klivlend 98:112