PUKLA STOTKA U "ARENI": Lesor UNIŠTIO Monako, Partizan ponovo BLISTA!

05.01.2023

20:08

Francuz briljirao protiv bivšeg kluba.

Matijas Lesor

Košarkaši Partizana savladali su Monako u 17. kolu Evrolige rezultatom 100:80 (26:17, 22:30, 21:21, 31:12). Meč u “Štark areni” obeležio je fantastični Matijas Lesor. Francuski centar je bivšem klubu ubacio 21 poena uz osam upisanih skokova.

Bio je ovo duel jako sličnih ekipa. Igralo se sa pune preuzimanja, u visokom tempu. Na početku susreta bolje se snašao Partizan uprkos početnom vođstvo gostiju. Kevin Panter je režirao seriju od 12:0, nako koje su crno-beli imali prednost od 17:9, a do kraja prve deonice rezultat je bio 26:17 u kortist domaćeg sastava.

Ipak, Monako se konsolidovao u drugoj četvrtini i sa nekoliko lakih poena prišao “parnom valjku”. Morao je Željko Obradović da reaguje sa tajm-autom, ali rezultata nije bilo. Eli Okobo i Donta Hol predvodili su goste do preokreta. Međutim, na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću Partizana  - 48:47.

U tom ritmu nastavila se i treća četvrtina. Ali na početku poslednje Partizan prelama meč. Serijom 10:0 crno-beli dolaze do +11. Briljirao je "parni valjak" posebno kada je šut za tri poena u pitanju. Panter i Anđušić su pogodili zajedno osam trojki (po četiri), a Papapetru i Madar po tri za ukupno fenomenalnih 15 trojki Partizana.

Iako je ostalo još pet minuta do kraja, Monako nije uspeo da se oporavi od te serije i crno-beli su rutinski priveli utakmicu kraju i došli do četvrte uzastopne pobede i učinka 8:9, dok je Monako na 11:6 i nalazi se u vrhu Evrolige.

Najefikasniji u redovima pobedničkog sasatava bio je Matijas Lesor sa 21 poenom i osam uhvaćenih lopti. Kevin Panter je upisao 19, Jam Madar 15, Danilo Anđušić 12...

Monako je predvodio Eli Okobo sa 17 poena, dok je odbrana crno-belih u potpunosti neutralisala Majka Džejmsa koji je postigao samo 9 poena.

PARTIZAN - MONAKO 100:80

/26:17, 22:30, 21:21, 31:12/

Dvorana: Štark arena

Sudije: Herezuelo (Španija), Sukis (Litvanija), Leskano (Argentina)

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 10p, 5sk, Avramović, Panter 19p, 4as, Smailagić 3, Papapetru 9p, 4sk, 3as, Egzum 11, Naneli, Lesor 21p, 8sk, Trifunović, Anđušić 12, Madar 15p, 3as.

MONAKO: Braun 8p, 5sk, Okobo 17p, 9as, Blosomgejm 9p, 4sk, Makundu, Kuture, Motijejunas 7p, 7sk, Utara 10, Strazel, Hol 8p, 7sk, Džejms 9p, 4as

40. minut - Ubedljiva pobeda Partizana - 100:80.

38. minut - Dijalo je precizan nakon ofanzivnog skoka, ali izgleda da se Monako predao  - 90:77.

36. minut - Partizan je blizu nove pobede - 87:75.

34. minut - U ovim trenucima Lesor dominira i pravi velike probleme odbrani Monaka - 82:75.

32. minut - Parni valjak je četvrtu četvrtinu započeo euforično, serijom 8:0.

IV četvrtina

30. minut - Drama se nastavlja! Partizan u poslednju deonicu ulazi sa 69:68.

28. minut - Seriju crno-belih od 5:0 prekinuo je trojkom Outara - 63:62.

26. minut - Blosomgejm pogađa iz teške pozicije za novi preokret - 58:59.

24. minut - Rezultatska klackalica u "Štark areni". Ekipe se iz napada u napad smenjuju u vođstvu - 55:53.

22. minut - Jam Madar pogađa za tri! Nerešeno je 51:51.

III četvrtina

20. minut - Morao je Partizan mnogo koncentrisanije u završnici druge deonice. Na poluvremenu je  48:47.

18. minut - Panter je upisao svoj 14. poen, crno-beli ponovo imaju vođstvo - 44:43.

16. minut - Sada je dominira pod obručima. Francuz ponovo briljira  - 40:39.

14. minut - Kevin Panter je pogodio za tri - 35:33.

12. minut - Vratio se Monako u igru zahvaljujući Okobu i Dijalu - 28:24.

II četvrtina

10. minut - Neverovatna četvrtina crno-belih. Odlična igra na svim delovima terena donela je rezultat  26:17.

8. minut - Madar je pogodio trojku sa 8 metara, a onda Lesor lako rešava situaciju u reketu - 24:13.

6. minut - Partizan je u seriji od 12:0. Parni valjak ima osetnu prednost - 17:9.

4. minut - Kevin Panter sa nekoliko vezanih poteza razgaljuje publiku. Crno-beli imaju vođstvo - 14:9.

2. minut - Bolji početak Monaka. Majk Džejms je ubacio pet uzastopnih poena - 2:5.