LOŠE VESTI ZA PARTIZAN I OBRADOVIĆA: Ovome se niko nije nadao!

14.12.2022

22:19

Muk u Istanbulu.

Željko Obradović

Nakon pet vezanih pobeda u Evroligi Efes je iznenađujuće poražen na svom terenu od Baskonije u meču 13. kola rezultatom 78:83.

Šejn Larkin i Vasilije Micić

Za nijansu je bolje Efes odigrao prvu četvrtinu, ali je u drugoj podigao nivo igre u odbrani i to mu je donelo +10 na poluvremenu. To nije obeshrabrilo Baskoniju koja je bila sjajan u trećem periodu u kome je uspela da svede domaćina na samo 12 poena i da u poslednjih deset minuta unese šest poena prednisti.

U neizvesnoj završnici, iako je Efes uspeo da priđe na -2 na manje od minut do kraja, Baskonija je ipak uspela da sačuva pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Hauard sa 19 poena i Vanja Marinković sa 18. Giedraitis je dodao 11 poena uz sedam uhvaćenih lopti.

Sa druge strane, u Efesu su se istakli Vasilije Micić sa 17 poena, Mbaje sa poenom manje i Klajburn sa 15 poena.

Rezultat sa večerašnjeg susreta u Istanbulu svakako ne ide u prilog ekipi Partizana koja u petak dočekuje aktuelnog šampiona Evrope. Nema sumnje da će košarkaši Efesa želeti "brejk" u Beogradu kako bi nadoknadili poraz od španske ekipe.