ČISTA DESETKA! Zvezda je u najboljoj formi u Evropi, magični Vildoza ZGAZIO Žalgiris!

13.12.2022

20:59

Drama u "Pioniru" pripala crveno-belima.

Vildoza i Nedović

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Žalgiris rezultatom 77:73 (14:22, 22:15, 20:21, 21:15) u 13. kolu Evrolige i tako upisali desetu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima. Srpski predstavnik u elitnom takmičenju sada ima učinak 7:6, dok je litvanski klub novim porazom na 6:7.

Žalgiris je bolje otvorio susret u Beogradu. Litvanska ekipa je konstantno bila u prednosti, crveno-beli nikako nisu mogli da uspostave svoj prepoznatljiv ritam. Ulaskom Nemanje Nedovića sredinom prve deonice sve je počelo da se menja. Ipak, Zeleni su imali vođstvo sve do poslednjih tri minuta druge četvrtine kada su Luka Vildoza i Stefan Lazarević režirali rezultatski povratak Crvene zvezde u meč. Na poluvremenu gosti iz Kanusa imali su minimalnu prednost – 36:37.

Mučili su se crveno-beli i na startu treće četvrtine, u jednom delu ovog perioda igre Litvanci su ponovo uspeli da odu na činilo se velikih devet poena viška (54:45). I ponovo je Zvezda imala snage da se vrati u meč, pa je pred ulazak u poslednjih deset minuta imala “samo” dva poena zaostatka (58:56).

A u poslednjem kvartalu šou Luke Vildoze!

Argentinac je u 36 minutu susreta pogodio težak šut uz zvuk sirene, a onda je ukrao loptu i rutinski položio, bio je fatalan udarac za goste iz Kaunasa. U samom finišu Zvezda je bila pribranija, ponovo je Vildoza briljirao. Luka je bio priseban sa linije sa slobodna bacanja i tako doneo crveno-belima sedmu pobedu u Evroligi.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je upravo Luka Vildoza sa 27 poena, pratio ga je Nemanja Nedović sa 21, dok je Stefan Lazarević upisao 8. U poraženom sastavu istakao se Kinan Evans. Omaleni plejmejker postigao je 18 poena uz 8 skokova.

Crvena zvezda - Žalgiris 77:73

(14:22, 22:15, 20:21, 21:15)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić", Beograd.

Sudije: Paterniko, Bisang, Alijaga.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza 27, Lazarević 8 (4sk), Lazić 5, Martin 2, Dobrić 5, Ilić, Nedović 21 (4as), Marković 3, Kuzmić, Petrušev 1, Bentil 5 (4sk).

ŽALGIRIS: Evans 18 (8sk), Gedraitis 5, Kublickas, Hejs 14, Šmits 6, Krivas, Birutis 4, Lukosiunas 6, Dimša 3, Kavano 1, Butkevičijus 2, Ulanovas 14.

TOK MEČA

40. minut  - Kraj utakmice! Zvezda je slavila nakon velike drame, a junak trijumfa je Luka Vildoza koji je ubacio čak 27 poena!

38. minut - Martin je polovičan sa penala  - 75:71.

36. minut - Kakva rola Vildoze! Argentinac je pogodio težak šut, a onda je ukrao loptu i poentirao  - 71:71.

34. minut -  I ponovo ista "pesma". Na krilima Evansa Žalgiris se "odlepio"  - 62:66.

32. minut - Zvezda je stigla do novog vođstva, ali Evans je trojkom utišao publiku - 59:61.

IV četvrtina

30. minut - Crvena zvezda ima odličan rezultat s obzirom na nekoliko promašenih ziceta, gledaćemo dramu u poslednjih 10 minuta - 56:58.

28. minut - Bentil je prosto ugurao loptu u koš posle gužve u reketu - 50:54.

26 minut - Hejs je pogodio dva bacanja i povećao na tri razlike - 45:48. Odmah zatim i Evans za 45:50.

24. minut - Vildozaaaa! Argentinac sa mnogo osećaja polaže loptu u koš uz faul Šmica - 45:46.

22. minut - Geidraitis je u odličnom ritmu, nova trojka za goste - 39:44.

III četvrtina

20. minut - Evans je promašio težak šut za tri u poslednjoj sekundi drugog dela igre, drama će se nastaviti nakon pauze - 36:37.

17. minut - Preokret! Lazarević je "X faktor" u dosadašnjem delu susreta - 34:33.

16. minut - Vildoza je ubacio 5 uzastopnih poena za erupciju na tribinama popularnog "Pionira" - 29:33.

15. minut - Hejs gotovo iz nemoguće poziciji povećava vođstvo svog tim, tajm-aut Duško Ivanović - 24:33.

14. minut - Hrabri Lazarević je nakon skoka u napadu poentirao uz faul koji je iskoristio - 24:29.

12. minut - Ognjen Dobrić je napravio treću ličnu grešku. Ovo je veliki problem za crveno-bele - 19:25.

II četvrtina

10. minut - Rutinska dva slobodna bacanja za Nedović u samom finišu prvom dela igre - 14:22.

10. minut - Lukošijunas nastavlja odličnu seriju Žalgirisa za tri poena, tajm-aut Duško Ivanović - 12:22.

8. minut - Ulaskom Nedovića crveno-beli su znatno opasniji - 12:17.

6. minut - Evans je ponovo precizan sa distance, a odmah zatim Ulanovas pogađa uz faul Kuzmića.

4. minut - Evans je pogodio za tri, ali Lazić ekspresno odgovara istom merom. Kapiten Zvezde se jedini upisao u listu strelaca kod domaćih - 5:7.

2. minut - Zvezda ima problema u organizaciji napada na početku susreta, Žalgiris ima prednost - 2:4.