BRILJIRAO: Pokuševski upisao novi DABL-DABL! Pogledajte Srbinovu MAGIJU (VIDEO)

11.12.2022

06:43

Pokazao šta zna.

Aleksej Pokuševski

Odlično veče Alekseja Pokuševskog u NBA ligi je iza nas! Srpski košarkaš je protiv Klivlenda Kavalirsa zabeležio treći dabl-dabl u sezoni, ali je i ovaj, kao i prethodna dva, nažalost došao u porazu Oklahoma Siti Tandera  – 110:102.

Aleksej Pokuševski u dresu Oklahome

Pokuševski je meč završio sa 16 poena, koliko nije ubacio još od sredine novembra i partije protiv Bostona, ali se posebno istakao u defanzivi. Već do poluvremena zabeležio je deset skokova, a do kraja utakmice stao je na 14 uhvaćenih lopti (12 pod svojim košem), tri blokade i pet asistencija. I dok je defanzivne kolone "punio" u prvom poluvremenu, u napadu je najveći doprinos dao u poslednjoj deonici.

Nekadašnji košarkaš Olimpijakosa je u četvrtoj četvrtini ubacio deset od svojih 16 poena (trojke šutirao 3/3) i u velikoj meri doprineo da Oklahoma sedam minuta pre kraja istopi zaostatak od 16 poena koji je imala sredinom treće deonice (89:89). Međutim, kao da su se Tanderi istrošili i ostali bez koncentracije, usledilo je nekoliko vezanih promašaja gostujuće ekipe, što su Kavalirsi iskoristili i ponovo stekli dvocifrenu prednost.

Jedini efikasniji od Pokuševskog u poraženom timu bili su Gildžos Aleksander sa 23 poena i Gidi sa 17 koševa i 13 uhvaćenih lopti. U ekipi Klivlenda prednjačio je Levert sa 22, dok su Alen (21 poen, 11 skokova) i Mobli (21 poena, 12 skokova) zabekežili po dabl-dabl.