BUDUĆNOST SLAVILA U DERBIJU: Do pobede došla serijom 11:0 u poslednja tri minuta

10.12.2022

23:08

Važan trijumf Podgoričana.

Košarkaši Budućnosti

Košarkaši Budućnosti savladali su Studentski centar u gradskom derbiju, u okviru desetog kola AdmiralBet ABA lige.

Izabranici Vladimira Jovanovića su bili bolji rezultatom 88:76 (31:15, 14:20, 20:23, 23:18).

Budućnost je odigrala sjajnu prvu četvrtinu, posle koje je imala 16 poena prednosti, ali su "Studenti" u drugoj, trećoj i prvih sedam minuta četvrte četvrtine bili bolji, pa je 169 sekundi pre kraja rezultat bio 77:76 za nominalnog domaćina.

Međutim, nisu autsajderi imali snage za preokret, već je Budućnost serijom 11:0 stavila tačku na meč.

Kameron Rejnolds je sa 21 poenom bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a pratio ga je Marko Jagodić-Kuridža sa 17. Osim pomenutog tandema, dvocifreni su bili još Igor Drobnjak sa 14 i Alfa Kaba sa 11 koševa.

Na drugoj strani je prednjačio Danilo Tasić sa 20 poena, Loren Džekson je dodao 16, a Flečer Megi 13.

Posle gradskog derbija u "Morači", Budućnost ima skor 6-4, dok je Studentski centar upisao četiri trijumfa i šest poraza.