PARTIZAN PAO POSLE PRODUŽETKA: Valensija iščupala VELIKU POBEDU u "Štark areni" i nastavila CRNI NIZ crno-belih!

01.12.2022

19:35

Sedmi evroligaški poraz "Parnog valjka"!

Košarkaši Partizana poraženi su od Valensije u 11. kolu Evrolige rezultatom 100:90.

Meč je rešen u produžetku, nakon što je na kraju regularnog toka bilo 84:84.

Naime, Naneli je u poslednjem minutu produžetka pogodio trojku za 96:98, domaćin se odbranio, ali je upravo Naneli izgubio loptu, fauliran je Harper, koji je sa penala postavio konačan rezultat.

Pobednički sastav predvodio je Rivero sa 22 poena, a pratio ga je Veb sa 18.

Kod domaćina istakao se Lesor sa 22 koša, dok je kapiten Panter stigao do 19.

Ovo je četvrti vezani poraz "Parnog valjka" u svim takmičenjima, koji sada ima skor 4-7 u elitnom takmičenju, dok su Španci stigli do pete pobede, uz šest neuspeha.

Naredne nedelje na programu je istorijski "Večiti derbi", prvi ikada u Evroligi.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Partizan - Valensija 96:100 (21:21, 22:16, 21:23, 20:24, 12:16)

Kraj susreta - pobeda Valensije sa 100:96!

45. minut - Crno-beli su sa minus tri ušli u finiš produžetka, posle koša Lesora za 96:93, a onda je Harper pogodio preko centra domaćih - 98:93! Valensija pred pobedom...

Naneli je dao trojku (96:98), Partizan se odbranio, ali je Naneli izgubio ključnu loptu na osam sekundi pre kraja. Fauliran je Harper, on je pogodio slobodna bacanja i stavio tačku na meč!

43. minut - DVa brza koša Partizana, Lesor je doneo izjednačenje (90:90), ali je Lopez-Arostegi uzvratio trojkom za 90:93!

41. minut - Majstorija Dubljevića na niskom postu, nakon što su oba tima poentirala na startu dodatnih pet minuta igre - na semaforu je 86:88!

Regularan tok susreta završen je rezultatom 84:84!

40. minut - Harper je utišao "Arenu" trojkom za 82:80, a Panter je iznudio tri penala, a pogodio je dva za izjednačenje. Međutim, Harper je pogodio još jedan težak šut za novo vođstvo Valensije, 20-ak sekundi pre kraja meča. Panter je fauliran, opet je izjednačio rezultat (84:84), a poslednji napad imao je sastav sa Pirineja.

Ipak, Španci su promašili, pa će se igrati produžetak!

39. minut - Egzum je smanjio na 75:77, ali je španski tim tada uzeo tajm-aut, pa poentirao zakucavanjem Klavera - 75:79!

Ipak, tada je Panter pogodio nemoguć šut iz ćoška za tri, kojim se Partizan vratio na minus jedan (78:79), a usledila je i uspešna odbrana crno-belih, pa novi koš kapitena - 80:79.

37. minut - Užasna igra Partizana kada je to najvažnije, Španski predstavnik vodi sa 77:73, Panter je bacio loptu u aut, teška situacija za crno-bele...

35. minut - Rovovska borba u našoj najvećoj dvorani. Ledej je ponovo pogodio penale, ali gosti imaju već 16 ofanzivnih skokova. Lopez-Arostegi je u seriji, novim poenima je razliku sveo na minimalnu (70:69), a onda je Veb pogodio sa distance za novi preokret - 70:62!

33. minut - Valensija ponovo vodi, Ledej je najpre iznudio dva penala i pogodio ih, ali je onda Lopez-Arostegi poentirao uz prekršaj krilnog centra domaćina (66:67).

31. minut - Pradilja je postigao prvi koš u završnoj deonici - 64:62.

Partizan sa "plus 4" ulazi u odlučujuću deonicu - 64:60!

30. minut - Valensija je smanjila na 64:60, košem Rivera nakon još jednog ofanzivnog skoka.

29. minut - "Parni valjak" je pojačao igru u odbrani, naterao je goste na nekoliko vezanih grešaka, ali je Egzum pogrešio u kontri - 62:56!

27. minut - Ledej je poentirao na ulazu (58:53), ali je Lopez-Arostegi uzvratio trojkom za 58:56!

25. minut - Izraelac igra sjajnu utakmicu, ima već 13 poena, Ledej je potom bio precizan za 64:47, ali Veb "čuva" Špance - 54:49!

23. minut - Poentirali su Madar i Naneli, crno-beli vode rezultatom 49:40.

21. minut - Lesor je povisio na 45:37, ali je Veb pogodio trojku smanjivši zaostatak Valensije na 45:40!

Crno-beli imaju šest poena viška na poluvremenu (43:37)

20. minut - Partizan je napravio seriju od 9:0 u finišu prvog poluvremena, zaključno sa preciznim pokušajem Nanelija sa distance za 44:37!

19. minut - Proradio je Panter! Kapiten crno-belih je dao važnu trojku za 36:34, ali je potom napravio tehničku grešku. Valensija je pogodila jedan penal, Papapetru je uzvratio sa dva precizna šuta sa linije slobodnoh bacanja, crno-beli su se odbranili, pa je Panter dao novu trojku u tranziciji - 39:37!

17. minut - Bolja igra Valensije, Španci imaju pet poena viška - 29:34

15. minut - Željko Obradović je prinuđen da zatraži tajm-aut pri vođstvu Valensije od 31:27, poslednji je precizan bio Paradilja.

13. minut - Na semaforu je još uvek 25:23, bez poena na obe strane gotovo dva minuta.

11. minut - Počela je druga četvrtina. Oba tima su postigla po koš, a onda je još jednom poentirao Lesor za 25:23.

Na kraju prve deonice rezultat je izjednačen - 21:21!

Po osam poena postigli su Madar i Naneli za Partizan, odnosno Veb za goste.

10. minut - Rivero je poravnao na 21:21, Egzum je promašio otvorenu trojku - egal na kraju prvog kvartala!

9. minut - Lesorov pogodak uz prekršaj "zapalio" je arenu (19:19), usledio je promašaj Rivera, pa novi koš Nanelija koji je domaćina doveo u vođstvo rezultatom 21:19.

Detalj iz "Štark arene"

7. minut - Partizan ima probleme u skoku, Valensija je imala plus 4 (17:13, ali je Naneli smanjio razliku košem uz dodatno slobodno bacanje - 16:17.

Veliku euforiju među "Grobarima" izazvao je Marko Nikolić, trener koji je doneo poslednju "duplu krunu" fudbalskoj sekciji Partizana, koji se nalazi u "Štark areni" i bodri svoj boljeni klub.

5. minut - Trojka Nanelija za 9:8, pa je Dubljević pogodio sa distance za 9:11, da bi potom Madar nastavio svoju seriju za izjednačenje - 11:11.

3. minut - Španski predstavnik vodi sa 6:5, sve poene za crno-bele postigao je izraelski plejmejker.

1. minut - Veb je realizovao prvi napad za Valensiju (2:0), a uzvratio je Madar preciznim šutem van linije 6,75 - 3:2!

Počeo je meč!

Oba tima u meč ulaze sa skorom 4-6, a crno-beli su upisali tri vezana poraza u svim takmičenjima.

Partizan je najpre poražen od Barselone i Real Madrida na "španskoj turneji", a potom je deklasiran u prvom ovosezonskom Večitom derbiju od Crvene zvezde.

Željko Obradović se suočava se velikim kadrovskim problemima, budući da su povređeni Avramović, Koprivica i Smailagić, dok je pitanje koliko može da pruži startni centar Matijas Lesor, koga muči lakat.

Sa druge strane, ni Valensiji "ne cvetaju ruže". U areni neće biti Ermansona, Van Rosoma i Himeneza, ali Španci imaju izuzetno kvalitetan sastav, kadar da napravi probleme srpskom velikanu.