ZVEZDA PALA U DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI: Radonjićev Panatinaikos slavio u paklu Pionira (VIDEO)

13.10.2022

19:15

Crveno-beli i dalje bez pobede u Evroligi.

Luka Mitrović protiv Panatinaikosa

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Panatinaikosa u dvorani "Aleksandar Nikolić"  rezultatom 77:75 (18:24, 24:14, 15:18, 20:19), u okviru drugog kola Evrolige.

Puleni Vladimira Jovanovića su odigrali odličnu prvu četvrtinu, posle koje su imali šest poena prednosti (24:18). Međutim, u drugoj su prosuli to što su učinili u uvodnih deset minuta i na veliki odmor su otišli sa četiri poena zaostatka (42:38).

Crveno-beli su u trećem periodu bili bolji i u nekoliko navrata su vodili, a pred poslednjih deset minuta su gubili pola koša (57:56). Zvezda je bila bolja tokom većeg dela četvrte četvrtine i nešto više od dva minuta pre kraja je imala pet poena prednosti (73:68). Međutim, od tog trenutka je usledila serija gostiju 9:2 kojom su došli do prvog trijumfa u Evroligi ove sezone.

Najbolji u ekipi sa Malog Kalemegdana bio je Ben Bentil sa 18 poena, dok je Hasan Martin dodao 12.

Sa druge strane, najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marijuš Grigonis sa 17 poena, a dvocifreni su bili još Arturas Gudaitis sa 12 i Mateuš Ponitka sa deset.

Crvena zvezda - Panatinaikos 75:77 (24:18, 14:24, 18:15, 19:20)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Migel Anhel Perez, Mikele Rosi, Jurgis Laurinavičijus.

CRVENA ZVEZDA: Holand 4, Lazarević, Adams 5, Mitrović 8, Lazić 6, Martin 12, Dobrić 7, Raduljica 3, Ivanović 7, Petrušev 5, Topić, Bentil 18.

PANATINAIKOS: P. Kalaicakis 2, Li 6, Papajanis 9 (7sk), Bohoridis 3, Vilijams 8, Endruz 8, J. Kalaicakis 2, Čugkaz, Ponitka 10, Grigonis 17, Mancukas, Gudaitis 12.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Panatinaikos je slavio 77:75!

40. minut - Dva penala je ubacio Li za 77:74, pa je Dobrić fauliran 1,8 sekundi pre kraja.

40. minut - Bentil polovičan sa linije penala. PAO vodi 75:74, a do kraja je ostalo sedam sekundi.

40. minut - Ponitka krade loptu i poentira u kontri za 75:73. Jovanović traži tajm-aut, a do kraja je ostala 21 sekunda.

39. minut - Derik Vilijams sa linije penala donosi izjednačenje gostima (73:73), a Jovanović zove tajm-aut.

38. minut - Zakucava Gudaitis, a potom Bentil sa linije penala biva siguran. Ipak, u narednom napadu je Gudaitis kompletirao 2+1, pa Zvezda vodi 73:71.

37. minut - Martin još jednom pogađa uz faul, a zatim realizuje i slobodno bacanje. Crveno-beli vode 71:66.

36. minut - Neverovatan pogodak Grigonisa za tri, PAO prilazi na 68:66.

35. minut - Dobrić krade loptu i zakucava za 68:63, a Radonjić traži tajm-aut.

33. minut - Hasan Martin kompletira 2+1, a onda Petrušev demonstrira sjajnu leđnu tehniku i povećava prednost Zvezde na 66:63.

32. minut - Novi poeni Ponitke, Panatinaikos vodi 63:61.

31. minut - Trojka Lazića za izjednačenje - 61:61.

31. minut - Dva slobodna bacanja je pogodio Raduljica, dok je na drugoj strani isto učinio Ponitka, koji je potom ukrao loptu i ponetirao u kontri. Grci vode 61:58, a Jovanović zove tajm-aut.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Panatinaikos vodi 57:56.

30. minut - Sada Gudaitis daje jedno slobodno bacanje, dok isto čini i Raduljica za Zvezdu - 57:56 vodi grčki tim.

29. minut - Gudaitis zakucava, a Petrušev pogađa jedno od dva slobodna bacanja. Panatinaikos vodi 56:55.

28. minut - Holand ubacuje jedan od dva penala, a na drugoj strani je uspešniji bio Ponitka. Rezultat je 54:54.

27. minut - Dva poena Grigonisa sa linije za slobodna bacanja, ali onda Bentil poentira posle ofanzivnog skoka. Crveno-beli vode 53:52.

26. minut - Li polovičan sa linije penala, a na drugoj strani terena Bentil pogađa uz faul i onda ubacuje i slobodno bacanje. Zvezda preokreće na 51:50.

25. minut - Trojka Grigonisa, ali na drugoj strani Adams kompletira 2+1. Panatinaikos vodi 49:48.

24. minut - Ivanović i Bentil vezuju pet poena, Zvezda prilazi na 46:45.

23. minut - Vilijams pogađa dvojku iz ugla za 46:40.

22. minut - Divnu akciju Crvene zvezde zakucavanjem završava Mitrović - 44:40 za Grke.

21. minut - Papajanis otvara drugo poluvreme poenima za 44:38.

Druga četvrtina

Poluvreme! Panatinaikos vodi 42:38.

19. minut - Trojka Nikole Ivanovića, ali ipak posle zvuka sirene za kraj napada. Potom je za tri poena pogodio Grigonis, Grci vode 42:38.

18. minut - Još dva poena je ubacio Martin, a onda je trojku za preokret upisao Li. Zeleni vode 39:38.

18. minut - Martin ubacuje dva poena, ali na drugoj strani Papajanis pogađa uz faul, a onda sa linije penala donosi izjednačenje svom timu - 36:36.

17. minut - Grigonis posle nesportskog faula Adamsa ubacuje dva penala, a zatim i dugu dvojku. PAO prilazi na poen zaostatka - 34:33.

16. minut - Trojka Ivanovića za 34:29, pa tajm-aut gostiju.

15. minut - Mitrović je bio polovičan sa linije penala, a vođstvo Zvezdi je potom vratio Adams - 31:29.

14. minut - Ivanović na jednoj, a Papajanis na drugoj strani postižu po dva poena. Panatinaikos vodi 29:28.

13. minut - Vilijams je izjednačio rezultat, pa je Bentil prekinuo seriju gostiju, ali je Bohoridis pogodio daleku trojku za preokret. Crveno-beli gube 27:26.

12. minut - Endruz upisuje nove poene, Zvezda vodi 24:22.

11. minut - Jorgos Kalaicakis postiže prvi koš u drugom periodu - 24:20.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 24:18.

10. minut - Panajotis Kalaicakis prekida seriju Zvezde, posle sjajne akcije koju je nacrtao Dejo Radonjić. Na drugoj strani je Dobrić ubacio dva penala za 24:18.

9. minut - Petrušev i Martin su vezali četiri poena, Crvena zvezda vodi 22:16, a Dejan Radonjić traži minut odmora.

8. minut - Gudaitis pogađa dva penala, Zvezda vodi 18:16.

7. minut - Luka Mitrović sada kompletira 2+1, crveno-beli vode 18:14.

7. minut - Sjajno zakucavanje Mitrovića za 15:14, na redu je TV tajm-aut.

6. minut - Trojka Endruza za preokret, ali je na drugoj strani pentirao Dobrić. Ipak novo vođstvo Atinjanima je doneo Gudaitis - 14:13.

5. minut - Endruz kompletira 2+1 i smanjuje prednost crveno-belih na 11:9.

4. minut - Bentil i Lazić vezuju pet poena, Zvezda vodi 11:6.

3. minut - Grigonis poravnava rezultat - 6:6.

3. minut - Derik Vilijams je ubacio dvojku, ali je usledila trojka Holanda za 6:4.

2. minut - Papajanis postiže prvi koš na meču, ali je usledila trojka Bentila - 3:2.

Utakmica je počela.

18.30 - Tribine se polako pune i nema sumnje da će crveno-beli imati veliku podršku.

18.00 - Utakmica u nekadašnjem "Pioniru" počinje za sat vremena.

UVOD

Crvena zvezda i Panatinaikos sastaju se u dvorani "Aleksandar Nikolić", a centralna figura je Dejan Radonjić koji se nedugo od odlaska sa Malog Kalemegdana vraća pred Delije.

Dejan Radonjić

Crveno-beli i zeleni su sezonu u najjačem evropskom klupskom takmičenju započeli porazima, pa bi im trijumf u Beogradu bio od velikog značaja pred nastavak sezone.

Sa druge strane, Zvezda u AdmiralBet ABA ligi ima 2-0, dok PAO ni u Grčkoj ne briljira, pošto je poražen u finalu Superkupa i u prvom kolu prvenstva.