LOŠ START NA SP: Košarkašice Srbije poražene od Kanade (VIDEO/FOTO)

22.09.2022

05:40

Izabranice Marine Maljković dobro odigrale prvu i treću četvrtinu, ali će nažalost pobedu morati da traže protiv Japana u petak od četiri ujutru u drugom kolu B grupe.

Detalj sa utakmice Kanade i Srbije

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Kanade 67:60 u prvom kolu B grupe Svetskog prvenstva u Sidneju.

Izabranice Marine Maljković imale su podršku nešto više od 500 navijača i uz huk sa tribina 16:15 posle prvih deset minuta.

Marina Maljković na utakmici Kanade i Srbije

U drugoj četvrtini krenuli su promašaji i izgubljene lopte naše selekcije što je Kanada iskoristila i na poluvreme otišla sa 38:28.

Kapitenka Tina Krajišnik i saigračice u trećoj četvrtini su zaličile ponovo na tim sa početka utakmice i smanjile na sedam poena zaostanka.

Ipak, rival se konsolidovao i sve je bilo gotovo posle kontre za 67:56 na dva minuta do kraja.

U redovima Srbije najbolja je bila Ivon Anderson sa 18 poena, a jedan manje dodala je Tina Krajišnik.

Tina Krajišnik na utakmici Kanade i Srbije

Sa druge strane, istakle su se Aleksander sa 13, Filds sa 12 i Ačonva sa 10.

Naredna utakmica za izabranice Marine Maljković je već u petak u četiri ujutru po našem vremenu, a protivnik je Japan