DRAMA PRIPALA SRBIJI: Fantastični Jokić, uz pomoć Kalinića i Gudurića, srušio Tursku! (VIDEO)

28.08.2022

18:58

Važna pobeda "Orlova" u Istanbulu.

Nikola Jokić protiv Turske

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Turske rezultatom 79:72 (26:11, 21:17, 18:27, 14:17), u drugom kolu drugog kruga kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Izabranici Svetislava Pešića su odigrali fantastičnu prvu četvrtinu, posle koje su imali 15 poena prednosti, a razliku su dodatno uvećali do poluvremena, pošto su na pauzu otišli sa +19 (47:28).

Odlično su "Orlovi" započeli i drugo poluvreme, ubrzo su stigli do maksimalnih +21 (52:31), ali je tada usledila serija domaće ekipe od 17:3, koja ih je totalno vratila u igru. Do kraja meča su Turci dodatno topili razliku, pa su u završnici u dva navrata stizali i do izjednačenja (71:71 i 72:72). Ipak, utakmica je završena serijom Srbije 7:0, koja je donela našoj reprezentaciji važnu pobedu.

Košarkaši Srbije posle pobede nad Turskom

Najzaslužniji za pobedu Srbije bio je Nikola Jokić, koji je upisao dabl-dabl sa 24 poena i 10 skokova. Njemu su najveću pomoć pružili Nikola Kalinić i Marko Gudurić koji su upisali po 14 poena, dok je dvocifren bio i Vladimir Lučić sa 11.

Na drugoj strani je prednjačio NBA trio. Čedi Osman je bio najefikasniji sa 22 poena, Furkan Korkmaz je dodao 18, a Alperen Šengun 17, uz 13 uhvaćenih lopti.

Turska - Srbija 72:79 (11:26, 17:21, 27:18, 17:14)

DVORANA: Sinan Erdem Arena (Istanbul)

SUDIJE: Antonio Konde (Španija), Martin Horozov (Bugarska), Mihal Proc (Poljska)

TURSKA: Larkin 4 (9as), Hazer, Bitim, Osman 22, Haltali, Mahmutoglu 7, Kabadža, Tundžer, Šanli, Korkmaz 18, Šengun 17 (13sk), Osmani 5.

SRBIJA: Petrušev, Davidovac, Marinković, Kalinić 14 (6sk), Lučić 11, Dobrić, Jokić 24 (10sk), Jagodić-Kuridža 7, Micić 5 (7as), Gudurić 14 (6as), Jaramaz, Milutinov 4.

Tok meča

Kraj! Srbija je slavila rezultatom 79:72!

40. minut - Jokić poentira posle ofanzivnog skoka. Srbija vodi 79:72! Do kraja je ostalo 47 sekundi.

39. minut - Gudurić poentira dva puta sa linije za slobodna bacanja - 77:72.

39. minut - Trojka Kalinića! Srbija vodi 75:72.

38. minut - Korkmaz koristi bacanje za tehničku, opet je nerešeno - 72:72.

37. minut - Nikola Jokić polovičan sa linije penala - 72:71 za Srbiju.

37. minut - Pogađa Osman, rezultat je nerešen - 71:71.

37. minut - Osman daje trojku, a potom pogađa i dvojku uz faul Gudurića. Srbija vodi 71:70, a Osman će posle tajm-auta koji je zvao Pešić šutirati slobodno bacanje za izjednačenje.

36. minut - Osman poentira za dva, što potom čini i Klainić 71:65.

35. minut - Korkmaz koristi poklon slobodno bacanje, dobijeno tehničkom greškom Micića - 69:64.

33. minut - Dobra trojka Gudurića za 69:62.

32. minut - Trojka Furkana Korkmaza, pa polaganje Osmana u kontri za 66:62.

31. minut - Korkmaz sa dva pogotka iz penala otvara poslednju deonicu, a na drugoj strani Jagodić-Kuridža ubacuje jedno. Naš tim vodi 66:57.

Kraj treće četvrtine, Srbija vodi 65:55.

30. minut - Dva uspešna bacanja Šenguna, pa zakucavanje Milutinova. Međutim, onda je Osmani dao trojku za 65:55.

29. minut - Trojke Gudurića i Jagodić-Kuridže za 63:50.

28. minut - Micić realizuje dva penala, ali na drugoj strani u kontri Korkmaz vraća Turke na minus sedam - 57:50.

27. minut - Polaganje Osmana, pa Mahmutoglu poentira sa linije penala nakon tehničke Lučića, koji je tako završio utakmicu. Dva bacanja je realizovao i Šengun, Turci su prišli na 55:48.

26. minut - Trojka Osmana, pa seriju domaćina prekida Lučić pogotkom iz odbojke. Zatim je slobodno bacanje dobijeno za tehničku grešku pogodio Gudurić. Rezultat je 55:43.

25. minut - Turci u seriji, Šengun smanjuje na 52:40.

24. minut - Čedi Osman vezuje četiri poena, na koje se trojkom nadovezao Mahmutoglu. Rezultat je 52:38 za Srbiju, a Pešić zove tajm-aut.

23. minut - Flouter Larkina, pa trojka Kalinića - 52:31.

21. minut - Jokić otvara i drugo poluvreme poenima, dok je polovičan sa linije penala bio Osman na drugoj strani. Naši košarkaši vode 49:29.

Poluvreme! Srbija vodi 47:28! Kalinić je stavio tačku na poluvreme pogotkom sa pola terena!

20. minut - Dobar napad Srbije poenima završava Jokić, a Ataman zove tajm-aut kako bi nacrtao poslednji napad. Naša reprezentacija ima prednost od 44:28.

20. minut - Još dva poena "Džokera", dok na drugoj strani Larkin realizuje oba penala. Srbija vodi 42:28.

19. minut - Jokić upisuje nove poene - 40:26.

18. minut - Vasa Micić je pogodio samo jedno od tri slobodna bacanja, a Šengun na drugoj strani ubacuje tešku trojku. Rezultat je 38:26 za "Orlove".

17. minut - Šengun realizuje dva slobodna bacanja, Srbija vodi 37:23.

16. minut - Trojka Jagodić-Kuridže, pa dva poena Jokića - 37:21.

15. minut - Šengun postiže još dva poena - 32:21.

14. minut - Mahmutoglu daje trojku za 32:19, a Pešić zove tajm-aut.

13. minut - Lučić je kompletirao 2+1, ali je Šengun uzvratio istom merom za 32:16.

12. minut - Korkmaz je dao prvi koš u drugoj deonici, ali je usledila trojka Gudurića za 29:13.

Srbiju u Istanbulu bodri i Novak Đoković.

Kraj prve četvrtine, Srbija vodi 26:11.

10. minut - Trojka Lučića, pa polaganje Milutinova za 26:11.

9. minut - Alej-up za Korkmaza, koji tako smanjuje na 21:11.

8. minut - Lučić i Gudurić vezuju pet poena, Srbija vodi 21:9.

7. minut - Čedi Osman prekida seriju Srbije, rezultat je 16:9.

6. minut - Jokić pogađa dva penala i dolazi već do 11 poena. Srbija vodi 16:7.

5. minut - Novi poeni Jokića - 14:7.

4. minut - Jokić i Micić sjajno sarađuju, Srbija vodi 12:7.

3. minut - Na trojku Korkmaza je istom merom odgovorio Kalinić, 7:5 za Srbiju.

2. minut - Jokić je opet poentirao, a na drugoj strani je Šengun dao jednoslobodno bacanje - 2:4.

1. minut - Jokić postiže prve poene na meču, a na drugoj strani je Osmani bio polovičan sa linije penala. Srbija vodi 2:1.

Utakmica je počela.

18.55 - U ovom trenutku se intoniraju himne u Istanbulu.

18.00 - Utakmica u Sinan Erdem Areni počinje sa sat vremena.

Uvod

Reprezentacije Srbije i Turske dočekuju meč sa istim skorom 2-3.

"Orlovi" su pre tri dana u prepunoj "Štark areni" pobedili Grčku posle produžetka, dok su Turci ubedljivo poraženi od Letonije u gostima.

Na poslednjih 10 međusobnih mečeva, naši košarkaši su čak devet puta savladali Tursku, pa se nadamo da će i ovog puta biti sličan scenario.