Crvena zvezda je ŠAMPION ABA lige! Crveno-beli posle tri i po sata DRAME srušili Partizan! (VIDEO)

21:31

Tim sa Malog Kalemegdana će naredne sezone igrati Evroligu.

Košarkaši Crvene zvezde sa peharom ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su titulu prvaka ABA lige.

Crveno-beli su u finalnoj seriji plej-ofa slavili sa 3-2 u pobedama protiv Partizana, a u majstorici su bili bolji rezultatom 80:77 (18:20, 15:17, 26:21, 21:19).

Majstorica je trajala puna tri i po sata zbog prekida početkom treće četvrtine kada su tribine dvorane "Aleksandar Nikolić" ispražnjene do poslednjeg mesta, a pre toga je i pauza u poluvremenu trajala više od 30 minuta, takođe zbog pražnjenja partera.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Dejan Davidovac sa 15 poena, a pratili su ga Nejt Volters sa 12, Nikola Kalinić koji je ubacio 11 i Luka Mitrović koji je isto bio dvocifren sa deset.

Na drugoj strani je prednjačio Kevin Panter sa fantastičnih 27 poena, dok su dvocifreni bili još Aleksa Avramović sa 12 i Dalas Mur koji je dodao 11 poena. Takođe je odličan bio i Matijas Lesor sa devet poena i 13 skokova.

Crvena zvezda - Partizan 80:77 (18:20, 15:17, 26:21, 21:19)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Saša Pukl, Tomislav Hordov, Miloš Koljenšić.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 12 (7as), Davidovac 15, Mitrović 10, Lazić 5, Kalinić 11, Dobrić 5, Holins 9, Ivanović 2, Marković 7, Vajt, Kuzmić 4.

PARTIZAN: Panter 27, Vukčević, Ledej 9, Zagorac 2, Avramović 12, Koprivica, Smailagić 3, Mur 11, Glas, Lesor 9 (13sk), Trifunović, Madar 4.

Tok meča
Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda je šampion ABA lige! Ekipa Dejana Radonjića je slavila sa 80:77.

40. minut - Panter je promašio trojku, Holins je uhvatio loptu, ali nije fauliran i to bi bilo sve.

40. minut - Avramović je sa linije penala bio polovičan. Rezultat je 80:77 za Zvezdu, ali je lopta za Partizan pošto je se odbila od igrača crveno-belih posle borbe za nju. Ostalo je još deset sekundi do kraja.

40. minut - Ledej je promašio trojku, Holins je uhvatio loptu, ali je tom prilikom faulirao Avramovića koji će ići na liniju penala. Ostalo je još deset sekundi.

40. minut - Davidovac ubacuje oba penala za 80:76. Obradović traži tajm-aut 13 sekundi pre kraja.

40. minut - Avramović sa linije penala približava Partizan na 78:76, pošto je ubacio jedno slobodno bacanje. Zvezda je uhvatila loptu, a Lesor je faulirao Davidovca. Do kraja je ostalo 13 sekundi.

40. minut - Trojka Voltersa za 78:75.

39. minut - Mur pogađa flouter za izjednačenje - 75:75.

39. minut - Kalinić ubacuje trojku za 75:73. Do kraja je ostalo 94 sekunde, a Obradović zove tajm-aut.

38. minut - Panter pogađa uz mlak faul Davidovca, a zatim ubacuje i slobodno bacanje za preokret. Partizan vodi 73:72.

37. minut - Trojku vraća Stefan Marković, Zvezda vodi 72:70.

37. minut - Davidovac ubacuje dva penala, a na drugoj strani Panter pogađa trojku za vođstvo od 70:69.

36. minut - Zagorac u polukontri dolazi do poena - 67:67.

35. minut - Kalinić realizuje oba slobodna bacanja za 67:65.

34. minut - Mur kažnjava crveno-bele trojkom, posle nekoliko ofanzivnih skokova Parnog valjka. Na drugoj strani Volters poentira u svom stilu, pa Mur donosi novo izjednačenje Partizanu - 65:65.

32. minut - Smailagić ubacuje dva slobodna bacanja, a na drugoj strani zicer pogađa Holins za 63:60.

31. minut - Prvi koš u poslednjoj četvrtini postigao je Mitrović, Zvezda vodi 61:58.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 59:58 nakon što je Smailagić u poslednjoj sekundi deonice bio polovičan sa linije penala.

30. minut - Madar poravnava rezultat, pa na drugoj strani Davidoavc poentira posle ofanzivnog skoka za 59:57.

29. minut - Davidovac pogađa dva slobodna bacanja, Zvezda vodi 57:55.

29. minut - Marković sa linije penala donosi izjednačenje Crvenoj zvezdi - 55:55.

28. minut - Trojka Davidovca, Zvezda prilazi na 55:53.

28. minut - Ledej kompletira 2+1, a u međuvremenu i Panter pogađa poklon slobodno bacanje nakon tehničke koju je dobila klupa Crvene zvezde. Gosti vode 55:50.

27. minut - Zvezda trojkom Holinsa prilazi na poen zaostatka - 51:50.

26. minut - Novi pogodak Avramovića za dva, ali onda trojku daje Dobrić. Međutim, na drugoj strani sa distance Panter ubacuje jako težak šut, Partizan vodi 51:47.

26. minut - Avramović i Kuzmić pogađaju dvojke, crno-beli vode 47:44.

25. minut - Trojka Pantera za 45:42.

24. minut - Volters kompletira 2+1, rezultat je ponovo izjednačen - 42:42.

24. minut - Lesor polovičan sa linije penala, a u narednom napadu poentira posle ofanzivnog skoka. Partizan vodi 42:39.

Utakmica se nastavlja slobodnim bacanjima za Matijasa Lesora koga je uoči prekida faulirao Nikola Kalinić.

Rezultat je 39:39, a do kraja treće četvrtine je ostalo šest minuta i 47 sekundi.

Evo sada i crno-belih.

Na parket su se vratili košarkaši Crvene zvezde koji su počeli sa zagrevanjem. Očekuje se da isto uskoro učine i igrači Partizana.

Hala je prazna!

Kako nezvanično saznajemo, ukoliko se hala ne isprazni do 22.30, utakmica će biti prekinuta, a titula će pripasti Partizanu!

Utakmica će se nastaviti tek kada se isprazni cela hala!

Sada su u svlačionice otišli i košarkaši oba tima.

Prekid! Sudijska trojka je pobegla u svlačionicu, nakon reakcije navijača posle četvrtog faula koji je sviran Nikoli Kaliniću!

23. minut - Lazić poentira za novo izjednačenje iz prodora - 39:39.

21. minut - Panter ubacuje dva slobodna bacanja, Partizan opet u prednosti od 39:37.

21. minut - Kalinić postiže prve poene u drugom poluvremenu, a zatim iz kontre Mitrović donosi izjednačenje domaćem timu - 37:37.

Drugo poluvreme je konačno počelo, posle više od pola sata pauze.

Utakmica neće početi dok se ne isprazni deset redova u parteru 4.

Početak drugog poluvremena kasni, jer deo tribina treba da se isprazni.

Druga četvrtina

Poluvreme! Partizan vodi 37:33.

20. minut - Ledej pogađa trojku za 37:33, a Radonjić zove tajm-aut. Do kraja poluvremena je ostalo 16 sekundi.

20. minut - Mitrović zakucava posle pik en rola sa Markovićem, a potom Holins zakucava u kontri. Zvezda prilazi na poen zaostatka - 34:33.

19. minut - Marković polaže u kontri za 34:29, a tajm-aut zove Obradović.

18. minut - Lesor spušta loptu u koš, Partizan vodi 34:27. Radonjić traži minut odmora.

16. minut - Volters pogađa zicer posle ofanzivnog skoka za 32:27.

15. minut - Panter trojkom vodi Partizan na +7 - 32:25.

14. minut - Kalinić sa linije penala smanjuje prednost gostiju na 29:25, a potom pravi već treću ličnu grešku! Dejan Radonjić zove tajm-aut.

14. minut - Mur vezuje četiri poena, pa Partizan vodi 29:23.

13. minut - Trojka Alekse Avramovića za 25:21, a na drugoj strani tu prednost je prepolovio Ivanović. Rezultat je sada 25:23 za crno-bele.

12. minut - Prve poene u drugoj četvrtini za goste postigao je Madar, koji je realizovao dva slobodna bacanja. Partizan sada vodi 22:21.

11. minut - Branko Lazić otvara drugu deonicu trojkom za 21:20.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Partizan vodi 20:18.

10. minut - Laki poeni za Pantera u jednom napadu, a u narednom pogađa trojku sa osam metara u poslednjoj sekundi četvrtine za preokret Parnog valjka - 20:18.

9. minut - Crvena zvezda vodi 18:15 posle sigurnih slobodnih bacanja Mitrovića.

9. minut - Dobrić polaže loptu u koš iz kontranapada, a Lesor iz ofanzivnog skoka smanjuje na 16:15.

8. minut - Panter nepogrešiv sa linije penala, ali Davidovac na drugoj strani poentira posle skoka u napadu. Zvezda sada vodi 14:13.

7. minut - Flouter Voltersa, Zvezda preokreće na 12:11.

7. minut - Mitrović ubacuje dvojku, pa Lesor biva stopostotan sa linije za slobodna bacanja. Rezultat je 11:10 za crno-bele.

6. minut - Davidovac poentira posle lepe asistencije Holinsa, ali na drugoj strani Avramović kompletira 2+1. Partizan vodi 9:8.

5. minut - Panter pogađa trojku u kontri za izjednačenje - 6:6.

3. minut - Kalinić je odigrao leđima protiv Pantera i poentirao je u toj situaciji. Na drugoj strani je Ledej pogodio uz faul Voltersa, a potom je i sa linije penala bio precizan. Crveno-beli vode 6:3.

2. minut - Kuzmić zakucava za 4:0 posle asistencije voltersa.

2. minut - Majstoricu je poenima otvorio Holins, Zezda vodi 2:0.

Čekanju je došao kraj! Utakmica je počela, a prvi napad ima Crvena zvezda, pošto je loptu na podbacivanju osvojio Ognjen Kuzmić.

19.55 - Meč počinje za pet minuta.

19.50 - Sa druge strane, domaći košarkaši su dobili ovacije i aplauze kada su se pojavili na parketu.

19.45 - Crno-beli su dočekani salvom zvižduka.

19.40 - U istoriji plej-ofa ABA lige, Crvena zvezda je igrala sedam majstorica, svih sedam je igrala kao domaćin i u svakoj je ostvarila pobedu. Sa druge strane, Partizan je u četiri navrata igrao odlučujući meč i ima polovičan učinak.

19.30 - Sreću Zvezdi i Partizanu poželele su fudbalske sekcije večitih rivala na Tviteru, dok su se finalisti ABA lige srdačno zahvalili.

19.20 - Sjajna vest stiže iz dvorane "Aleksandar Nikolić". Klimatizacija i ventilacija rade kao švajcarski sat, pa će igračima i navijačima biti mnogo prijatnije nego u prethodnim utakmicama i verovatno košarkaši neće imati problem klizanja.

19.00 - Odlučujući meč finalne serije ABA lige između Crvene zvezde i Partizana počinje u 20 časova, a dešavanja iz minuta u minut možete pratiti na portalu Republika.rs.