IGRAĆE SE MAJSTORICA: Partizan na krilima Avramovića i Lesora RAZBIO Zvezdu! (VIDEO)

03.06.2022

15:15 >> 18:53

Crno-beli ubedljivi u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa ABA lige.

Detalj sa Večitog derbija

Košarkaši Partizana ostvarili su veliku pobedu nad Crvenom zvezdom u četvrtom meču finala ABA lige.

Oni su slavili sa veoma ubedljivih 112:84 (35:27, 33:16, 20:20, 24:21).

To je bio i četvrti trijumf domaćina u finalnoj seriji, pošto su prve dve utakmice pripale timu sa Malog Kalemegdana, a treća klubu iz Humske. To znači da će se u ponedeljak, 6. juna, od 20 časova igrati majsotrica, ali pred navijačima crveno-belih.

Najzaslužniji za pobedu crno-belih bili su Aleksa Avramović sa 24 i Matijas Lesor sa 19 poena. Osim njih, dvocifreni su bili još Jam Madar sa 12 koševa, kao i Alen Smailagić i Dalas Mur koji su dodali po 11.

Sa druge strane, efikasniji od ostalih bio je Ostin Holins sa koji je ubacio 19 poena. Uz njega su raspoloženi bili još Ognjen Dobrić sa 16 i Stefan Marković koji je pridodao 11.

Partizan - Crvena zvezda 112:84 (35:27, 33:16, 20:20, 24:21)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Damir Javor, Sašo Petek, Luka Kardum.

PARTIZAN: Panter 9, Vukčević 2, Ledej 8, Zagorac 2, Avramović 24, Koprivica 2, Smailagić 11, Mur 11, Glas 5, Lesor 19, Trifunović 7, Madar 12.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 1, Volters 8, Davidovac 4, Mitrović 2, Lazić 4, Kalinić 3, Dobrić 16, Holins 19, Ivanović 8, Marković 11, Vajt 2, Kuzmić 6.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Partizan je slavio rezultatom 112:84!

40. minut - Ivanović na jednoj i Mur na drugoj strani su pogodili dvojke. Rezultat je 112:84 za domaći tim.

39. minut - Zvezda se trudi da koliko-toliko ublaži poraz, pošto je trojku ubacio Dobrić. Međutim, na drugoj strani je isto učinio Glas, pa Partizan sada vodi 110:82

38. minut - Holins je fauliran pri šutu za tri, a potom je realizovao sva bacanja - 107:79.

37. minut - Dobrić kompletira 2+1, pa je rezultat 107:76 za crno-bele.

37. minut - Još dva slobodna bacanja je pogodio Ivanović, ali je onda težak šut ubacio Glas. Partizan vodi 107:73.

36. minut - Dobrić je promašio dva bacanja koja je dobila Zvezda zbog isključenja Trifunovića, ali je u narednom napadu oba pogodio Ivanović. U sledećem napadu je Koprivica zakucao, pa je razlika i dalje 34 poena - 105:71!

36. minut - Trifunović je ubacio trojku za 103:69, pa je provocirao klupu crveno-belih i nastao je haos na parketu. Ipak se situacija smirila, a Trifunović je isključen.

Haos na parketu "Pionira"

35. minut - Puče stotka! Trifunović je poentirao za 100:67! Na drugoj strani terena je Vajt pogodio dva penala - 100:69.

33. minut - Dva slobodna bacanja je realizovao Mitrović, a na drugoj strani Tirfunović poentira za 98:67.

32. minut - Šut za tri je sada pogodio Madar, a zatim je Vukčević zakucao za 96:65. Tajm-aut zove Dejan Radonjić.

31. minut - Trojka Avramovića, pa pogodak Ivanovića za dva. Partizan vodi 91:65.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Partizan vodi 88:63.

30. minut - Dobrić je bio dva puta precizan sa linije penala, a potom je horog pogodio Lesor - 88:62.

29. minut - Pogađa Dobrić za dva, što je nateralo Obradovića da pozove tajm-aut, a posle minuta odmora je za tri bio precizan Avramović. Partizan vodi 86:60.

28. minut - Marković bez greške sa linije penala - 83:58.

27. minut - Duga dvojka Smailagića za 83:56.

27. minut - Madar na jednoj strani pogađa dva slobodna bacanja, a na drugoj to radi Davidovac. Crno-beli vode 81:56.

26. minut - Kuzmić i Lazić vezuju pet poena za 79:54.

25. minut - Dva penala je realizovao Avramović, a potom je Smailagić zakucao u kontri. U narednom napadu crno-belih je precizan u prodoru bio Mur za 79:49.

Aleksa Avramović protiv Branka Lazića

24. minut - Sada je sa linije za slobodna bacanja polovičan bio Kalinić, a zatim je oba promašio Holins koji je potom poentirao iz ofanzivnog skoka. Rezultat je 73:49 za Partizan.

23. minut - Lazić polovičan sa linije penala za 73:46.

22. minut - Smailagić poentira posle ofanzivnog skoka, a na drugoj strnai dugu dvojku pogađa Holins za 73:45.

21. minut - Prvi koš u drugom poluvremenu dao je Ledej koji je postigao trojku za 71:43.

Druga četvrtina

Poluvreme! Partizan vodi sa ogromnih 68:43!

20. minut - Madar je pogodio dugu dvojku, a na drugoj strani je dva slobodna bacanja realizovao Marković. Crno-beli vode 68:43.

19. minut - Avramović stopostotan sa linije penala, a na drugoj strani je Marković bio polovičan, 66:41 vodi Parni valjak.

19. minut - Mur pogađa uz faul, a potom je bio precizan i sa linije penala, ali je tri poena na drugoj strani vratio Marković. Rezultat je 64:40 za klub iz Humske.

18. minut - Sjajan pogodak na drugi obruč Avramovića, koji je u narednom napadu kompletirao 2+1. Crno-beli imaju prednost od 61:37.

Aleksa Avramović i Željko Obradović

17. minut - Kuzmić i Lesor ubacuju dvojke, pa za tri pogađa Stefan Marković. Partizan vodi 56:37.

16. minut - Novi pogodak Pantera za tri. Partizan na maksimalnih +22 (54:32).

15. minut - Avramović još jednom poentira za dva, a na drugoj strani Dobrić ubacuje dva penala. Partizan vodi 51:32.

15. minut - Dobrić sa linije penala prekida seriju domaćina, ali je pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja. Rezultat je 49:30.

Ognjen Dobrić i Kevin Panter u duelu

14. minut - Avramović pogađa za dva, pa Partizan prvi put večeras ima čak 20 poena prednosti - 49:29.

14. minut - Trojka Pantera za 47:29.

13. minut - Lesor daje još jedan koš uz faul, a pre nego što je stao na liniju za slobodna bacanja Radonjić je zatražio tajm-aut. Posle minuta odmora je Lesor ubacio i dodatni penal, pa Partizan vodi 44:29.

13. minut - Madar odvodi Partizan na dvocifrenu prednost (39:29), a potom naredni koš postiže Lesor. Parni valjak vodi 41:29.

12. minut - Prvi koš u drugoj četvrtini postiže Davidovac, a na drugoj strani poentira Lesor. Partizan vodi 37:29.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Partizan vodi 35:27 posle uvodne deonice!

10. minut - Flouter Voltersa, pa trojka Pantera. Crno-beli imaju prednost od 35:27.

10. minut - Avramović zakucava u kontri za 32:25.

9. minut - Dve trojke su pogodili Madar i Avramović, Partizan vodi 30:25.

9. minut - Sada je uz faul pogodio Dobrić, koji je potom realizovao i slobodno bacanje.

9. minut - Lesor igra utakmicu sezone, ponovo je kompletirao 2+1. Partizan vodi 24:22.

8. minut - Matijas Lesor kompletira 2+1 i vraća Partizan na minimalan zaostatak. Radonjić je zvao tajm-aut.

Navijači Partizana gnusno vređaju Nikolu Kalinića.

7. minut - Lesor bez greške sa linije penala - 22:18.

Dvorana "Aleksandar Nikolić" tokom zagrevanja

7. minut - Sjajno zakucavanje Zagorca za 22:16.

6. minut - Volters vezuje četiri poena, pa Crvena zvezda vodi 22:14.

5. minut - Mur je prekinuo seriju Holinsa pogotkom za dva - 18:14.

5. minut - Nove dve trojke Holinsa! Amerikanac je za manje od pet minuta pogodio četiri trojke iz isto toliko pokušaja! Zvezda vodi 18:12. Obradović je zvao tajm-aut.

4. minut - Nova trojka Holinsa, pa pogodak Ledeja iza linije 6,75 metara. Rezultat je izjednačen - 12:12.

3. minut - Ledej pogađa težak šut za dva, pa trojku ubacuje Holins, a zatim isto čini i Smailagić. Rezultat je 9:9.

2. minut - Dva penala je realizovao Kalinić, a Mur je iz prodora doneo izjednačenje crno-belima. Ipak, Volters je sa linije za slobodna bacanja doneo novo vođstvo gostima - 6:4.

1. minut - Utakmicu je poenima otvorio Smailagić, ali je na drugoj strani jednako uzvratio Kuzmić. Rezultat je 2:2.

Utakmica je počela!

18.15 - Utakmica u "Pioniru" počinje za 15 minuta.

17.15 - Treći meč finalne serije ABA lige između Partizana i Crvene zvezde počinje u 18.30, a dešavanja iz minuta u minut možete pratiti na portalu Republika.rs.