UTAKMICA ZA INFARKT U STOŽICAMA: Zvezda posle produžetka propustila meč loptu, Cedevita Olimpija izborila majstoricu! (VIDEO)

16.05.2022

15:45 >> 19:21

Serija će biti rešena u Beogradu.

Nejt Volters i Jaka Blažič

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su Crvenu zvezdu u Ljubljani, u drugoj utakmici polufinala plej-ofa ABA lige.

Utakmica u "Stožicama" završena je posle produžetka rezultatom 88:80 (24:29, 19:15, 16:10, 17:22, 12:4).

To znači da će ovi rivali još jednom izaći na parket, u dvorani "Aleksandar Nikolić", kada budu igrali majstoricu.

Najzaslužniji za trijumf Cedevita Olimpije bio je Edo Murić koji je postigao 21 poen, dok je Jaka Blažič dodao 12.

U ekipi Crvene zvezde je najefikasniji bio Ognjen Dobrić sa 15 poena, dok su po 14 ubacili Ostin Holins i Nejt Volters.

Cedevita Olimpija - Crvena zvezda 88:80 (24:29, 19:15, 16:10, 17:22, 12:4)

DVORANA: "Stožice"

SUDIJE: Milivoje Jovčić, Milan Nedović, Igor Dragojević.

CEDEVITA OLIMPIJA: Pulen 8, Ferel 11, Edžam 6, Murić 21, Ougust 9, Blažič 12, Hodžić, Ščuka, Omić 10, Dragić 11, Radovanović, Mulalić.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 14, Davidovac 2, Mitrović 11, Lazić 5, Kalinić 9, Dobrić 15, Holins 14, Ivanović 3, Marković, Vajt 7, Kuzmić.

Tok meča

Produžetak

Kraj! Cedevita Olimpija pobeđuje rezultatom 88:80!

44. minut - Omić iz kontre pogađa za 88:80.

44. minut - Blažič pogađa dva penala za 86:80.

43. minut - Lepo Holins pogađa iz prodora za 84:80.

43. minut - Murić daje trojku uz peti faul Kalinića, a potom je kompletirao 3+1. Cedevita Olimpija vodi 84:78.

43. minut - Kalinić pogađa uz faul, ali potom promašuje dodatno slobodno bacanje. Rezultat je 80:78.

43. minut - Blažič iz kontre pogađa za 80:76, a Radonjić zove tajm-aut.

42. minut - Omić postiže prve poene u dodatnom periodu sa linije penala, Cedevita Olimpija vodi 78:76.

Četvrta četvrtina

Kraj! Produžetak - 76:76!

40. minut - Luka Mitrović je pogodio i dodatno slobodno bacanje za produžetak!

40. minut - Mitrović je pogodio uz faul jednu desetinku pre kraja! Rezultat je 76:75!

40. minut - Oba bacanja je pogodio Murić za 76:73, Radonjić je zvao tajm-aut, a do kraja je ostalo 3,7 sekundi.

40. minut - Dobrić je pogodio dva slobodna bacanja! Cedevita Olimpija vodi 74:73, a do kraja je ostalo još četiri i po sekunde.

39. minut - Ferel polovičan sa linije penala, a na drugoj strani isto radi i Mitrović. Ipak, u narednom napadu Ougust postiže dva poena, pa domaći tim vodi 74:71.

39. minut - Monstruozno zakucavanje Dobrića za 71:70.

38. minut - Ivanović i Holins postižu dve trojke za 71:68, Golemac zove tajm-aut.

37. minut - Omić postiže zicer, a potom Murić vezuje dva penala za 71:62..

35. minut - Trojka Murića i odmah tajm-aut Dejana Radonjića. Cedevita Olimpija vodi 67:62.

34. minut - Zvezda trojkom Voltersa prilazi na 64:62, a Jurica Golemac traži tajm-aut.

33. minut - Ougust posle ofanzivnog skoka poentira, ali Dobrić na drugoj strani ubacuje trojku za 64:59.

32. minut - Pulen i Dobrić ubacuju dvojke - 62:56 za Cedevita Olimpiju.

31. minut - Edžam jednim pogođenim slobodnim bacanjem otvara poslednju deonicu. Domaći tim vodi 60:54.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Cedevita Olimpija vodi 59:54.

30. minut - Davidovac polaže loptu u koš, pa Ferel pogađa trojku za 59:54.

28. minut - Ferel polovičan sa linije penala - 56:52.

27. minut - Dragić donosi prednost Zmajčekima od 55:52.

26. minut - Dobrić i Lazić trojkama donose preokret Zvezdi, pa Omić poravnava rezultat na 52:52.

24. minut - Mini-serija domaćina koji vode 50:46, a Radonjić traži tajm-aut.

23. minut - Ferel je polovičan sa linije za slobodna bacanja, pa Volters donosi izjednačenje Zvezdi - 46:46.

22. minut - Prve poene u nastavku dao je Dragić sa linije penala. Cedevita Olimpija vodi 45:44.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda vodi sa 44:43.

19. minut - Seriju domaćina iz kontre prekida Volters, pa pogađa i trojku! Zvezda ponovo vodi, rezultat je 41:40.

17. minut - Zvezda u kontraritmu, Cedevita Olimpija vodi 40:36.

16. minut - Rezultat je i dalje izjednačen - 36:36.

15. minut - Edžam donosi izjednačenje Cedevita Olimpiji (33:33), pa Radonjić traži minut odmora.

14. minut - Igra se "koš za koš", a Zvezda vodi 33:31. Obe ekipe su ispunile bonus.

12. minut - Mitrović postiže prvi koš za goste u drugoj deonici, a na drugoj strani Blažič ubacuje dva bacanja. Zvezda vodi 31:27.

11. minut - Ferel realizuje penal nakon tehničke greške za Dejana Radonjića, rezultat je 25:29.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 29:24!

9. minut - Lazić poentira posle finte za 26:22.

8. minut - Mitrović je "cirkuskim" pogotkom prekinuo seriju domaćina, koji su potom vezali još četiri poena - 24:22 za Zvezdu.

7. minut - Loš period igre tima sa Malog Kalemegdana, Cedevita Olimpija smanjuje zaostatk na četiri poena - 22:18.

6. minut - Slovenački tim je vezao pet poena, a tu seriju je prekinuo Holins trojkom. Crvena zvezda vodi 22:12.

5. minut - Omić je prekinuo Zvezdinu seriju, ali je Vajt u narednom napadu postigao petu trojku gostiju za 19:7.

4. minut - Novu trojku postiže Kalinić, pa Jurica Golemac zove tajm-aut. Zvezda vodi 16:5.

3. minut - Dragić ubacuje dvojku, pa Holins vezuje dve trojke. Zvezda vodi 13:5.

2. minut - Vajt je postigao još jedan koš, a potom je trojkom seriju gostiju prekinuo Murić - 3:7.

1. minut - Kalinić je trojkom otvorio utakmicu, a potom je za dva pogodio Volters - 5:0 za crveno-bele.

Utakmica u "Stožicama" je počela!

17.45 - Utakmica između Cedevita Olimpije i Crvene zvezde počinje u 18.30, a dešavanja iz minuta u minut možete pratiti na portalu Republika.rs.