ZLATIBOR ILI BORAC? Poznato ko će naredne sezone predstavljati Srbiju u ABA ligi!

04.05.2022

17:13

Pala odluka!

Detalj sa meča Zlatibor - Borac

Košarkaši Borca savladali su po drugi put Zlatibor, sada kao gosti rezultatom 87:66, čime su obezbedili opstanak u ABA ligi.

Marko Pecarski sa 16 i Duda Sanadze sa 15 poena predvodili su pobedničku ekipu, a kod domaćih su bolji od ostalih bili Tadija Tadić sa 22 i Nikolić sa 16 postignutih poena.

Čačani su novo slavlje u baražu najavili već u prvoj četvrtini, kada su stekli dvocifrenu razliku (17:7), ali su se Čajetinci potom vratili i poveli u drugom kvartalu. Ipak, izabranici trenera Marka Marinovića uoči odlaska na veliki odmor napravili su seriju 13:0, a potom su u drugih 20 minuta lagano priveli posao kraju za veliku radost u Čačku.