OBRADOVIĆEVA LEKCIJA RADONJIĆU: Zvezda izgubila DOBIJEN meč, SAMOUBISTVO crveno-belih u Pioniru!

03.02.2022

17:20

U 25. kolu Evrolige, košarkaši crveno-belih su izgubili u dvorani Aleksandar Nikolić od Monaka, rezultatom 91-80.

Crvena zvezda doživela je 14. poraz u ovosezonskom izdanju Evrolige.

Nakon sjajnog prvog poluvremena gde su dominirali i vodili i sa čak 20 poena razlike, košarkaši Crvene zvezde su u drugom poluvremenu značajno pali, što je dovelo do potpunog kraha u igri tokom četvrte četvrtine, kada je Monako uspeo da dođe do totalnog preokreta i na kraju ubedljive pobede od čak 11 poena razlike.

U redovima crveno-belih istakao se Ostin Holins sa 19 poena, dok je u Monaku dominirao Montiejunas sa 20.

IV ČETVRTINA

8. minut - Zvezdi stao šut za tri poena. Monako sigurno privodi meč kraju.

6. minut - Dvejn Bejkon postiže lagane poene, Monako je na +8. Ostin Holins smanjuje vođstvo gostiju.

5. minut - Motejunas pogađa za tri poena, Dobrić uspešno uzvraća, rezultat je 73-71 za Monako.

4. minut - Trojka Džejmsa, kojom gosti preokreću rezultat.

3. minut - Lazić pogađa slobodno bacanje, Zvezda ima i napad. Nažalost, Monako se odbranio.

1. minut - Trojka Ognjena Dobrića, njegov 10. poen, vodi Zvezda 67-65. Zvezda krenula agresivnom odbranom u poslednju četvrtinu.

III ČETVRTINA

10. minut - Smušena četvrtina Crvene zvezde, na kraju Monako dolazi do egala, rezultat je 64-64.

8. minut - Montijaunas postiže svoj 13. poen, Monako smanjuje ma 62-60. Zvezdu stao šut za tri poena.

7. minut - Treća lična za Dijaloa, Kuzmić je na liniji slobodnih bacanja. Precizan je bio drugi put.

6. minut - Branko Lazić postiže drugu trojku, Zvezda je na +7. Luka Mitrović pravi prvi faul na meču i šalje Montiajunasa na liniju penala.

4. minut - Ostin Holins prekida Monakov niz, rezultat je 56-50. Dijalo promašuje oba slobodna bacanja.

3. minut - Nervozna Zvezda ne uspeva da iskoristi još jedan napad. Monako pravi grešku u koracima.

1. minut - Zvezda sjajno otvara drugo poluvreme i povećava vođstvo 54-42. Laki poeni za Vila Tomasa, Monako je u seriji, smanjuje na 54-47.

POLUVREME (52-42)

II ČETVRTINA

10. minut - Tri slobodna bacanja za Ognjena Dobrića na samom kraju poluvremena. Sjajni šuter pogađa dva puta.

7. minut - Kuzmić pogađa za dva, rezultat je 50-33. Monako trojkom pokušava da se vrati u život.

5. minut - Ivanović sjajno krade loptu i vodi Zvezdu na +19. Ostin Holins novom trojkom postiže svoj 13. poen.

4. minut - Ostin Holins novom trojkom vodi Zvezdu na +17. Najveće vođstvo crveno-belih do sada.

3. minut - Hol uspeva da pogodi, Monako smanjuje na 35-21. Cirbes zatim pravi faul pod košem.

1. minut - Nikola Ivanović novom trojkom Crvene zvezde otvara drugu četvrtinu!

I ČETVRTINA

10. minut - Fantastična odbrana Crvene zvezde, Monako završava poslednji napad u četvrtini bez poena.

9. minut - Nikola Ivanović pogađa sa poludistance, Zvezda vodi 30-19.

7. minut - Trojka Erona Vajta, pogađa za 20-16. Branko Lazić precizan za tri poena. Zvezda odlično izgleda na terenu.

6. minut - Ognjen Dobrić nakon prvog tajmauta dovodi Zvezdu u vođstvo 15-13.

5. minut - Monako trojkama drži meč u egalu, nerešeno je 13-13.

3. minut - Ostin Holins je precizan sa linije slobodnih bacanja, gosti vode sa 10-6.

1. minut - Prvi napad na meču imaće ekipa Monaka.

Monako otvara meč trojkom. Ostin Holins postiže prve poene za Zvezdu i smanjuje na 3-2.

Nakon teškog poraza u prošlom kolu protiv Olimpije iz Milana, četa trenera Dejana Radonjića traži način da se eventualnom pobedom vrati na pravi kolosek.

Utakmica koja se igra u dvorani "Aleksandar Nikolić" na programu je od 19 časova.